Bilim ve Teknoloji

iOS 16.4.1 Emoji ve Siri Hata Düzeltmeleriyle Birlikte Sunuluyor

iOS 16.4.1 Emoji ve Siri Hata Düzeltmeleriyle Birlikte Sunuluyor

iOS 16.4.1 Emoji ve Siri Hata Düzeltmeleriyle Birlikte Sunuluyor

iOS 16.4‘ün piyasaya sürülmesinden iki hafta sonra, Apple şimdi iOS 16.4.1‘i kullanıma sunuyor. Bu işletim sisteminin Hava Durumu uygulamasıyla ilgili sorunları çözmesi beklenirken, Apple yalnızca iki ana sorunu ele alıyor:

  • Elleri iten emoji cilt tonu varyasyonlarını göstermiyor
  • Siri bazı durumlarda yanıt vermiyor

Apple ayrıca bu iOS 16.4.1 güncellemesinin iPhone‘unuz için önemli hata düzeltmeleri ve güvenlik güncellemeleri sağladığını söylüyor.

Apple, iOS 16.4 ile iPhone kullanıcılarına aşağıdakiler gibi bazı önemli yükseltmeler getirdi:

20’den fazla yeni emoji:  21 yeni figür mevcut. Ve ilk defa, hiç insan figürü eklenmemektedir. Öne çıkan özellikler arasında bir eşek, denizanası, saç tokası, beşlik çak ve yeni kalp renkleri yer alıyor.

Web push bildirimleri:  Ana Ekran web uygulamaları nihayet rozetler de dahil olmak üzere web push bildirimleri gönderebilir. Ek olarak, üçüncü taraf tarayıcılar, kullanıcıların ana ekranlarına bir web sitesi eklemeleri için bir kullanıcı arabirimi gösterebilir.

5G Bağımsız:  Başka bir iOS 16.4 özelliği, yeni 5G Bağımsız işlevidir. Bu, iPhone’unuzun  3GBps’ye varan daha yüksek hızlar sunmasına yardımcı olacaktır. T-Mobile, Brezilyalı taşıyıcılar Vivo ve Tim ve Japon Softbank bunu destekleyen bazı şirketler.

Aramalar için Ses Yalıtımı:  Bu önemli özellik iPhone 12’ye kadar vardı ve Apple tarafından iPhone 13 piyasaya sürüldüğünde kaldırıldı. Apple Books animasyonundan farklı olarak bu, bir yazılım güncellemesi değil, donanımın kendisi ile ilgiliydi. Şimdi, Cupertino firması, dış gürültünün sizi rahatsız etmemesi için hücresel bir aramada sesinizi izole etmenize izin vermek için FaceTime aramalarının aynı teknolojisini uyguluyor.

Apple, iOS 16.4.1’in yanı sıra iPadOS 16.4.1 ve macOS 13.3.1’i de piyasaya sürüyor.

Kaynak: bgr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir