You are currently viewing İnanılmaz Performansa Sahip Corvette Tabanlı Chevrolet 2025’te Geliyor
Chevrolet

İnanılmaz Performansa Sahip Corvette Tabanlı Chevrolet 2025’te Geliyor

  • Post author:
  • Post category:Araçlar
  • Reading time:3 mins read
  • Post comments:0 Yorum
  • Post last modified:29 Kasım 2022

İnanılmaz Performansa Sahip Corvette Tabanlı Chevrolet 2025’te Geliyor

İnanılmaz Performansa Sahip Corvette Tabanlı Chevrolet 2025’te Geliyor

GM Başkanı Mark Reuss‘un Yatırımcı Günü sunumu bir bilgi kaynağı oldu. Tesla‘lar üzerinde çalışan GM servis merkezleri ve üçüncü nesli için büyüyen GMC Acadia hakkındaki bilgiler gibi çoğu oldukça basitti. Bu, haber verme havuzunun gizemli ucunda yaşıyor.

Reuss, Corvette‘i neyin beklediğini tartışırken iki araçtan bahsetti. Fox News tarafından bildirildiği üzere, ilki düz bir Corvette donanımı, “C8’in bir sonraki versiyonu”, “Chevrolet için performansta bir sonraki adım ” sözde o kadar iyi “performans açısından bir yerden hayal bile edemezsiniz.” Reuss’tan beri 2024’te piyasaya sürülecek olsa, 2023’te gelecek hibrit, dört tekerlekten çekişli Corvette’ten bahsetmiyordu. AWD hibrit, 2020’den potansiyel olarak sızdırılmış bir GM belgesinde Corvette Grand Sport olarak anılan donanım olabilirdi. Bu coupe’deki güç aktarma sistemi, ön aksı tahrik eden elektrik motorlarıyla birlikte temel Stingray’den 6.2 litrelik LT2 V8 olacak. Birleşik 600 beygir gücü ve 500 pound-feet tork civarında bir yerde olacak.

Reuss’un sunumundaki görüntüler medya izleyicileri için belirsizdi, ancak ZR1’i kastettiğinden şüpheleniyoruz. Bu sözde sızdırılmış belge, 2024’te 850 hp ve 825 lb-ft ile vadesinin geldiğini söyledi. Ulusal Corvette Müzesi’nde bulunan yeni bir ipucuna inanılabilirse, çıktı zaten test tezgahında olan bir LT7 motorundan gelecek.

Bunu, Reuss’un “inanılmaz performans arabası” olarak adlandırdığı ve GM’nin neler yapabileceği konusunda “dünyanın dikkatini çekmesini” ve “Chevrolet için performans için dünya standardını belirlemesini” beklediği bir araba takip edecek

Yıllardır incelediğimiz trim ritmine dayanarak, bu, çift turbo LT7 V8’i 1.000 hp’den fazla elektrik motorlarıyla eşleştirecek olan Zora olarak adlandırıldığı söylenen Corvette’e benziyor. Ancak Reuss bu arabaya Corvette demedi; sadece C8 mimarisine dayalı olacağını söyledi. 2020 GM belgesine geri dönersek, ZR1 2025’te geliyordu. Bu, bu gizemli tekliften bir yıl sonra ve Reuss’un neden bir Corvette’e Corvette demediğini hayal edemiyoruz.

Nisan ayında, gelecek yılın AWD Corvette videosunu sağlayan bir LinkedIn gönderisinde Reuss, “gelecekte elektrikli ve tamamen elektrikli, Ultium tabanlı bir Corvette sunacağız” diye yazmıştı. Bu notta, söylenti boru hattında farkında olduğumuz tek açıklanmayan Corvette ailesi araçları, Project R’nin bir parçası olarak elektrikli Corvette’den ilham alan crossover ve on yılın ortalarında geleceği söylenen elektrikli Corvette sedan.

Kaynak: autoblog

Bir yanıt yazın