İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » Hasanoğlu İnşaat Faaliyetleri

Hasanoğlu İnşaat Faaliyetleri

Hasanoğlu İnşaat Hakkında

Hasanoğlu İnşaat Faaliyetleri yazımızda Hasanoğlu İnşaat’ın İstanbul’daki faaliyetlerini, kısaca nasıl bir inşaat şirketi olduklarını, 2017-2018 inşaat projelerini, yabancı ortaklıklarını ve konut fiyatlarının son durumunu yazdık.

Hasanoğlu İnşaat

Hasanoğlu İnşaat, 1993 yılında Mustafa Hasanoğlu tarafından kurulmuştur. BANUEVLERİ markası ile sektörde markalaşmanın örnek firmalarından biri olmuştur. İstanbul Bahçeşehir bölgesinin simgesi haline gelen ve markanın ilk projesi olma özelliği taşıyan ‘BANUEVLERİ BAHÇEŞEHİR’ ile bölgenin değerli firmaları arasında yer almaktadır. Türkiye’ye değer katan büyük projelerinin yanı sıra, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Mustafa Hasanoğlu Vakfı ile birlikte yürütülen eğitim, çevre, kültür, sanat ve sağlık alanlarında yapılan çalışmalara da destek vermektedir.

Hasanoğlu İnşaat Projeler

Hasanoğlu İnşaat 2017-2018 Projeleri

2017 yılında Hasanoğlu inşaat geçen yılın satış rakamlarını yakalamış bulunmaktadır. Ülkenin içinde bulunduğu kriz nedeniyle fiyatlarında artması neticesinde inşaat sektörü gibi kendileri de bu durumdan etkilenmiştir. Özellikle demir fiyatlarında yaşanan artışlar inşaat yapımını zorlaştırmıştır. 2018 yılında ekonominin düzelmesiyle 2017 yılından daha iyi bir yıl geçmesini bekliyorlar. 2018 yılında devam etmesi planlanan Banuevleri Ispartakule 3 inşaat projesi tamamlanmak üzere ve konutların %60’ı satılmış bulunmaktadır. Proje %70 oranında tamamlanmıştır. 2018 yılında Başakşehir Ispartakule’de tekrardan yeni bir projeye başlanılacaktır. Bunun dışında Bahçekent bölgesinde ticari alanlardan oluşan bir proje bulunmaktadır.

Hasanoğlu İnşaat-BANUEVLERİ
BANUEVLERİ

Projelerde Yabancı Ortaklığı

Son proje bazında Orta Doğu ülkelerinin vatandaşlarının ülkemize olan ilgisinden dolayı konut satışlarının bir kısmı yabancılara yapılmıştır. Bunun dışında yapılan projeleri eski müşteriler tekrardan satın alarak kendilerine olan güveni göstermiştir. Son projenin %70’i biterken satış oranının %60’larda olması bunun kanıtıdır. Suudi Arabistanlı önemli bir yatırım yapan aile ile de Bahçekent’te ortak bir proje yapacaklardır. Yabancı ortak ile daha birçok proje yapmayı planlamaktadırlar.

Hasanoğlu İnşaat-Haluk Hasanoglu
Haluk Hasanoğlu

Konut Fiyatlarının Durumu

Hasanoğlu İnşaat’ın yönetim kurulu başkanı yardımcısı Haluk Hasanoğlu’nun verdiği bilgilere göre; projelerde fiyatları vatandaşların alabilecekleri düzeylerde tutmaktadırlar. Konut alan müşterilerin hem ticari anlamda hemde kullanıcı olmaları bakımdan memnun kalmalarını sağlamak için hizmet vermektedirler. Maliyetlerde ciddi artışlar olmadıkça fiyat politikasına aynı şekilde devam edeceklerini belirtiyorlar. Dövizle satış yapılmamakta ve vade imkanları ile konutlar satılmaktadır.

İletişim için adres: hasanoglugrup.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir