Ekonomi ve ParaHaber

Hakmar Kimin ve Yönetiminde Kimler Var?

Hakmar Kimin ve Yönetiminde Kimler Var?

Hakmar Kimin?

Geçmişten gelen tüccarlık deneyimi ve marka gücüyle, Discount Mağazacılık sektöründe HAKMAR Mağazacılık olarak Pendik Esenyalı’da ilk şubesini 2007 yılında hizmete açmıştır.
Güçlü ve güvenli ticari gelişimini kurumsallaşma çerçevesinde HAKMAR Gıda ve HAKMAR Mağazacılık yapmış oldukları farklı operasyonlardan dolayı yönetimlerini ayırarak, Pendik Güllübağlar Mahallesi’nde depo ve merkez ofislerini kurmuştur.
Kısa sürede birçok alanda üretime geçmesi, kendi kurumsal yapısı ve şirket kültürünü oluşturması, ticari ilişkisi olan firmalarla iş ortaklığında bulunması, faaliyet alanı dışında ticaretten kaçınması, ürün satışlarında hammadde fiyatlarının artışında da azalışında da müşteriye güven aşılamasıyla, yaptıkları işin bilincinde ve sağlam temeller üzerine kurdukları bu organizasyon; kısa sürede istikrarlı bir şekilde sektörde söz sahibi ve sektöre yön veren bölgesel firmalar arasında aranılan marka olmasını sağlamış ve halkımızın güvenini kazanmıştır.
HAKMAR Mağazacılık, Discount Mağazacılık sektörünü analiz ederek en avantajlı yönlerini benimsemiş, geçmişten gelen deneyimiyle kendine özgü farklılıklar katarak, her biriminde uyumluluk ve güven esaslı bir organizasyonu hayata geçirmiştir.

65 Yıllık Gelenek

Geçmişten Günümüze…
Niyazi Doruk 1954 yılında Sivas İli Suşehri ilçesi Karacaören Köyünde Çerçi ve Bakkal olarak ticari hayatına başlamıştır. 1959 Yılında ise Aynı ilçeye bağlı taklak köyünde ilk yerleşik bakkaliyesini açmış 1970’e kadar devam ettirmiştir. 1977 yılında ailenin diğer ferdi Zikri Doruk, İstanbul Pendik’te Doruk büfeyi açmış, 1985 yılından itibaren Kent Gıda Pazarı olarak faaliyetine devam etmiştir. 1992 yılında Zikri Doruk teşviki ve Niyazi Doruk desteğiyle Pendik Kaynarca’da Doruk Bakkaliyesi kurulmuş ve Zeki Doruk tarafından işletilmeye başlamıştır.
Perakende sektörüyle yakından ilgilenen Zeki Doruk sektörde kalıcı, sürdürülebilir, güvenilir, yenilikçi bir markayı, HAKMAR’ı oluşturarak 1997 Yılında İlk mağazasını Pendik Velibaba’da açmıştır. Geçmişten gelen tüccarlık deneyimi ve HAKMAR‘ın marka gücünü birleştirip Hakmar Mağazacılığı discount mağazacılık sektörüne kazandırmıştır. 2007 yılında Pendik Esenyalı’da ilk mağazasını hizmete açmıştır.
Daha dinamik ve sürdürülebilir olabilmek adına Hakmar Gıda ve Hakmar Mağazacılık yönetimlerini ayırarak Pendik Güllübağlar Mahallesi’nde depo merkez ofislerini kurmuşlardır. Kısa sürede kurumsal yapısı ve şirket kültürünü oluşturup ticari firmalarla işbirliği yaparak birçok alanda kendi markalarıyla üretime geçmişlerdir. Toplum ihtiyaçlarına yönelik ürün üretimi ve satışı, fiyat uygunluğu, müşterinin markaya duyduğu güvenle atılan adımlar bir sonraki büyümeyi getirerek, kısa sürede bulunduğu sektörde söz sahibi olup sektöre yön veren bölgesel firmalar arasına girmiştir.
Özetle; Hakmar Mağazacılık, discount mağazacılık sektörünü analiz ederek, geçmişten gelen deneyimine kendine has farklılıklar katarak kısa sürede bilinen bir marka olmuştur. “Kaliteli ürün Uygun Fiyat” sloganıyla müşterileriyle arasında karşılıklı güven duygusunu oluşturarak devamlılığını sağlamıştır.
65 yıldır bizlere göstermiş olduğunuz güven ve ilgi için siz değerli çalışan ve müşterilerimize teşekkür eder, hizmetlerimize sizlerin istek ve ihtiyaçlarına uygun bir şekilde devam etmeyi
temenni ederiz.

Kurucumuzun Temel Prensipleri

· Alırken rıza, satarken memnuniyet olmalı.

· Pazardan para gücüyle ürün alınmaz, ürün yerinden alınır.

· Aldatmayacaksın, yanlış insanla uğraşmayacaksın.

· En büyük hazine itibardır; kanaat bitmez tükenmez zenginliktir.

· Çalışan ne çalıştığını gözü görür, ne de aldığını gözü görür, yediğini gözü görür.

· Tüccar çok gezmeli; gezen tilki yatan aslandan iyidir.

· Al, sat; alemin malı bitmez.

· Çalışana herkes para verir ama bir de ona saygı duyacaksın.

· Tüccar yenilikçi, değişimci ve kararlı olmalı.

· Her memlekete adamın olsun, misafir bol olsun, misafir bir yer bin bırakır.

One thought on “Hakmar Kimin ve Yönetiminde Kimler Var?

  • Hilal

    Merhaba ben yıldır bir hayelin peşindeyim zenginlik deyil ismimin bir yerlerde okunsun üvgü gurur duysunlar diye deyil ben durumu iyi olmayanlar için bişeyler yapmak istiyorum ve Madi durumum olmadığından dolayı yapamıyorum ben iki defa yuğurt aldım bozuk çıktı ben halkmara güvendiğimden dolayı tarihe bakmadım o örünlerden bozulmadan fakirlere verilse iyi olmazmı diye halkmara gittim gürüştüm yok olmaz dediler ben çok üzüldüm anbılajları yırtılmış ürünler verilmemiş siz yetkililere sorarım nedir cevabınız

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir