Sağlık

Gülün Faydaları ve Özel Gül Kremi Yapımı

Gülün Faydaları ve Özel Gül Kremi Yapımı yazımızda şifa kaynağı olan gülün faydaları ve tüm cilt problemlerini giderecek gül kremi yapımını yazdık.

Gülün Faydaları

Gülün Faydaları

Gül, Peygamber efendimizin (s.a.v)’in kokusudur ve şifa kaynağıdır. Gülün uyarıcı, temizleyici ve mikrop öldürücü özellikleri vardır. Gülün bağırsaklardaki ve midedeki kötü bakterileri temizleme gibi bir özelliği vardır. Hakiki gül suyu içince ağızdaki yaraları ve bakterileri temizler. Gençleştirme ve güzelleştirme etkileri vardır. Bunun yanında 14 tane önemli etkisi vardır.

Isparta ilinde çokça gül yetiştirilmektedir. Rahatlıkla gül temin edebilirsiniz. Dünyada gül üretiminde Isparta ilimizin büyük önemi vardır. Hep şifa kaynağı hem de ülkemize ekonomi bakımından büyük kazançları vardır. Dünya üzerinde en önemli bitkiler arasında ilk sırada gül gelmektedir.

Gülün Faydaları

Gül Kremi Yapımı

Malzemeler

  • Gül yağı
  • Kakao yağı
  • Zeytinyağı
  • Keten tohumu yağı
  • Jojoba yağı
  • Susam yağı
  • E vitaminli krem
  • Kantaron yağı

Hazırlanışı

Polenden yapılan kremi eczanelerden alabilirsiniz. Kremin içine E vitamini ekleyin. Kremin içerisine susam yağı ekleyin. Susam yağı tüm yağları toplayarak akış yönünü belirler. Siz kremi cildinize sürdüğünüzde erimeye ve etkisini göstermeye başlar. Keten tohumu yağı ekleyin. Keten tohumu yağı onarıcıdır. Jojoba yağını ekleyin. Jojoba’nın da onarıcı etkisi vardır. Kantaron yağını ekleyin. Antiseptik özelliği vardır. Yaraları iyileştirici özelliği vardır. Kantaron sakinleştirici özelliği olduğu için yaralarınız da kullanabilirsiniz. Kakao yağını ekleyin. Cildi besleyici özelliği vardır. Zeytinyağını ekleyin. Ciltteki mantarları yok eder ve onarıcı etkiye sahiptir. En son gül yağını içerisine ekleyin. Tüm yağlar bir tatlı kaşığı kadar olsa yeterlidir. Tahta kaşık ile bu karışımı karıştırın.

Gülün Faydaları

Kullanımı

2-3 ay kullanmanız halinde cildinizdeki tüm mikroplar ölür ve sivilcesiz mükemmel bir cilde kavuşursunuz. Ellerinizdeki ve cildinizdeki yaşlanma izlerini de yok eder. Normal şartlar böyle bir kremin piyasa fiyatının 80 liradan aşağı olmaması gerekir. Hazır alacaksanız fiyatlarının bu civarlarda olduğunu bilin. Krem halinde de muhafaza edebilirsiniz dolapta da saklayabilirsiniz.

Gülü daha birçok şeyde kullanabilirsiniz. Gül yapraklarıyla reçel yapmanız çok faydalıdır. Gül yapraklarıyla gül suyu yapmanızda çok faydalıdır. Evinizde gülü eksik etmeyin.

Gülün Faydaları ve Özel Gül Kremi Yapımı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir