Sağlık

Göz Altı Morlukları İçin Maske ve Topuk Çatlaklarına İyi Gelen Karışım

Göz Altı Morlukları İçin Maske ve Topuk Çatlaklarına İyi Gelen Karışım yazımızda göz altlarında kararmalar ve şişliklerin inmesini sağlayan basit maske ve topuk çatlaklarını gideren karışımı yazdık.

Göz Altı Morlukları İçin Maske-Buzlu Maydanoz
Buzlu Maydanoz

Göz Altı Morlukları ve Şişkinlikleri İçin Maske

Malzemeler

  • 1 demet maydanoz
  • Su
  • 3 adet haşlanmış patates

Hazırlanışı

Maydanozları sula birlikte demleyin ve 5 dakika kadar bekletin. Maydanozlu su ılıdıktan sonra buz kabına bu suyu dökün. Buz kabını buzluğa koyun ve donmasını sağlayın. Göz altlarına süreceğiniz zaman bir sargı bezine bu buz parçalarını sarın. Direk buzları yüzünüze sürmeyin. Beze sarmış olduğunuz buzun eriyerek suyunun göz altlarına gelmesini sağlayın. Sürerken bekleterek sürün. 5 dakika kadar tüm göz çevrenize bekleterek buz koymayı yapın. Daha sonra 3 tane patatesi haşlayın. Patatesleri dilimleyin ve aynı şekilde sargı bezine bir tur sarın. 15 dakika kadar gözlerinizde bekletin.

Topuk Çatlaklarına İyi Gelen Karışım Avokado

Topuk Çatlaklarına İyi Gelen Karışım

Malzemeler

  • Yarım avokado
  • 2 yemek kaşığı bal
  • 2 tatlı kaşığı limon suyu

Hazırlanışı

Bir kaseye 2 yemek kaşığı kadar doğal bal koyun. Yarım avokadonun içini alın ve ezin. Ezdikten sonra balın içine ilave edin. Avokado topuğunuza nem kazandıracaktır. Bir tahta kaşık ile malzemeleri birbirine yedirin. 2 tatlı kaşığı kadar da limon suyu dökün ve karıştırın. Akşam yatmadan önce ayağınıza sürmeli ve pamuklu bir çorap giyerek uygulamalısınız. Ayak topuğunun rengini de beyazlaştıracaktır. Haftada 3 kere kullanmanız yeterli olacaktır. 2 günde bir kullanın.

Seda Sakacı Çelik’in videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir