İçeriğe geç
Anasayfa » Yaşam » Gezegendeki En Yüksek Maaşlı Sporcu Olan Lionel Messi, Parayı Nasıl Kazanıyor ve Harcıyor?

Gezegendeki En Yüksek Maaşlı Sporcu Olan Lionel Messi, Parayı Nasıl Kazanıyor ve Harcıyor?

Gezegendeki En Yüksek Maaşlı Sporcu Olan Lionel Messi

Gezegendeki En Yüksek Maaşlı Sporcu Olan Lionel Messi, Parayı Nasıl Kazanıyor ve Harcıyor?

Gezegendeki En Yüksek Maaşlı Sporcu Olan Lionel Messi, Parayı Nasıl Kazanıyor?

Lionel Messi, gezegendeki en yüksek maaşlı sporcudur. Forbes’e göre, Mayıs 2021 ile Mayıs 2022 arasında evine 130 milyon dolar götürdü. İşte o parayı nasıl kazanıyor ve harcıyor?

Messi sahada tonlarca para kazanıyor. Forbes’a göre Messi, geçen yıl sahada 75 milyon dolarlık şaşırtıcı bir gelir elde etti – gezegendeki diğer tüm sporculardan daha fazla. Yalnızca Paris Saint-Germain maaşı yıllık 35 milyon dolar değerinde, yani haftada 738.000 dolar, günde 105.000 dolar veya saatte 8.790 dolar kazanıyor. Evening Standard’ın haberine göre, Arjantinli geçen yaz Fransız takımıyla sözleşme imzaladığında 25 milyon dolarlık düzenli bir katılım ücretini de cebe indirdi. Ama bundan da çok kazanıyor.

Messi’nin geçen yıl elde ettiği 55 milyon dolarlık saha dışı kazancını ancak tenis ikonu Roger Federer ve NBA süperstarı LeBron James tamamlayabilir.

Kripto para birimi “hayran belirteci” platformu Socios ile yıllık 20 milyon dolarlık bir ortaklığın yanı sıra, 35 yaşındaki ciro portföyü Adidas, Budweiser ve PepsiCo ile anlaşmaları içeriyor. Geçen Haziran ayında, aynı zamanda Hard Rock International’ın ilk atlet marka elçisi oldu. Net değeri göz alıcı bir 600 milyon dolar.

Toplamda, kariyeri boyunca 1 milyar dolardan fazla kazandı. Forbes’a göre Messi, kariyeri boyunca saha içinde ve dışında 1.15 milyar dolar kazandı. Şu anda sadece üç aktif sporcu – LeBron James, Cristiano Ronaldo ve Tiger Woods – şimdiye kadar daha fazlasını kazandı. Forbes’e göre, yukarıda belirtilenler dışında yalnızca iki mevcut sporcu – Roger Federer ve Floyd Mayweather – kariyer kazançlarında 1 milyar doları aştı.

Messi parasını lüks arabalara harcamayı seviyor

Goal’e göre Messi’nin etkileyici araba koleksiyonunda 2 milyon dolarlık Pagani Zonda Tricolore, Ferrari F430 Spyder, Dodge Charger SRT8 ve Maserati Gran Turismo yer alıyor. Arjantinli’nin 2016 yılında 37 milyon dolara gelmiş geçmiş en pahalı otomobil olan 1957 model Ferrari 335 Sport Spider Scaglietti’yi satın aldığı söyleniyor. üzerinde “Yeni arabam” yazan bir oyuncak arabayı tutuyor.

Bir dizi çarpıcı mülke sahip.

Messi’nin mülklerinin en lüksü, Barselona’nın eteklerindeki 7 milyon dolarlık malikanesi. Architectural Digest’e göre uçuşa yasak bölge olan seçkin Castelldefels banliyösünde yer alan tesiste havuz, kapalı spor salonu, tiyatro ve spanın yanı sıra Katalan dağlarının ve yakındaki plajın muhteşem manzaraları bulunmaktadır. Ayrıca Messi’nin köpeği Hulk ile tekme atmayı sevdiği bir futbol sahası da var.

Messi ayrıca kariyeri etrafında temalı bir “eko-ev”e, Arjantin’in Rosario kentinde bir malikaneye ve 2021’de 7,3 milyon dolar ödediği Florida, Saint Isles Beach’te lüks bir apartmanın tüm katına sahip. Gerçek Anlaşma için. Bir dizi otelin yanı sıra, Messi, 2017’den beri İbiza, Mayorka ve Barselona’da tatil köyleri bulunan Majestic Hotel Group tarafından işletilen otel zinciri MiM Hotels’in sahibidir. Zincir, 2021’de Pireneler’in kalbindeki Aran Vadisi’nde ilk kış tatil beldesini açtı. Forbes’e göre dört yıldızlı otelin 141 odası var ve bir spa, kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi ve dağ rehberi hizmetleri içeriyor.

Ancak Barselona’daki otelini yıkmak zorunda kaldı. Messi, binayı 2017 yılında 35 milyon dolara satın aldı ve bu noktada balkonları çok büyük olduğu için yıkımı çoktan onaylanmıştı. Balkonları kaldırmaya veya küçültmeye yönelik herhangi bir girişim otelin çökmesine neden olabileceğinden sorunu da çözemez. Hay aksi.

Messi, dünyayı dolaşmak için 15 milyon dolarlık özel jetiyle uçuyor

South Morning China Post’a göre Messi’nin 2004 Gulfstream V özel jeti, iki mutfak ve banyo içeriyor ve on altı yolcu alabiliyor. Kuyruğunda 10 numara – Barselona’daki forma numarası – ve eşi Antonella ile çocuklarının adları basamaklarında yer alıyor.

İbiza’da tatil yapmayı seviyor. Bu yaz Messi 35. yaş gününü ailesiyle birlikte İbiza’daki bir sahil oteli olan Ushuaia’da kutladı. Futbol yıldızının eski Barcelona takım arkadaşları Cesc Fabregas ve Luis Suarez ve eşleri de katıldı. Arjantin’de olduğu gibi. Ve Miami’de.

Miami Herald’a göre Messi, Arjantin ile 2021 Copa America’yı kazandıktan sonra Güney Florida sahillerinde tatil yapmayı seçti. Mirror, PSG yıldızının Key Biscayne’de beş yatak odası, beş banyosu, spor salonu, çatı terası ve sonsuzluk havuzu bulunan dört katlı bir malikaneyi gecelik 10.000 dolara kiraladığını bildirdi.

Messi serveti konusunda çok cömert.

2007 yılında UNICEF ile ortaklaşa kurulan Lionel Messi Vakfı, dünyanın dört bir yanındaki savunmasız çocuklara yardım ediyor.

UNICEF’e göre Messi, 2017’de vakfın Suriye’de savaşta yetim kalan 1.600 çocuk için sınıflar inşa etmesine yardımcı olmak için kendi parasını bağışlarken, 2019’da vakıf Kenya’daki vatandaşlara yiyecek ve su sağlamak için 218.000 dolar bağışladı.

Vakfın internet sitesinde Messi’den yapılan açıklamada, “Bir çocuğun umut olduğunu düşündüğünde, mutlu olduğunu gördüğümde gülümsediğini görmek beni her gün heyecanlandırıyor.”

“Bu nedenle Leo Messi Vakfı’nı kurmaya karar verdik ve bir futbolcu olmaya devam etmek için ihtiyaç duyduğum güç ve özveriyle çocukları mutlu etmek için savaşmaya devam edeceğim.” dedi.

Gezegendeki En Yüksek Maaşlı Sporcu Olan Lionel Messi, Parayı Nasıl Kazanıyor ve Harcıyor?-Kaynak: insider

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir