İçeriğe geç
Anasayfa » Foriba E-Fatura

Foriba E-Fatura

Foriba E-Fatura Hizmetleri

Foriba E-Fatura yazımızda e-dönüşüm hizmetleri veren şirketin ne zaman kurulduğu, ne tür hizmetler verdiği ve elektronik ortamda fatura hizmetinin avantajını yazdık.

Foriba E-Fatura Hakkında Bilgi

Foriba Ceo’su Koray Gültekin Bahar‘dır. Foriba: Türkiye’de 1999 yılında çalışmalarına başlayan FIT Solutions ile 2002 yılında kurulan ISIS Bilişim e-Dönüşüm alanında güçlerini Foriba çatısı altında birleştirmiştir. Şirket 2012 yılına kadar büyük şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik yazılımlar yapmaktaydı. 2012 yılından sonra kendi yazılımlarını üreterek şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik kendileri çözüm üretmeye başladı. 2010 yılında ilk elektronik fatura ürününü çıkarmışlardır. Ülkelerin regülasyonlarının karşılanması için şirketlere yardımcı olacak yazılımlar geliştirmektedirler. Ülkemizde elektronik fatura çok sık kullanılmaya başlanmıştır ve elektronik irsaliyede yakın dönemde çıkacaktır.

Elektronik faturaların hacmi ülkemizde gittikçe büyümektedir. Türkiye’de yaklaşık olarak 75 bin şirket elektronik ortamda fatura kesiyor, defter düzenliyor. Foriba ise şirketlerin, kobilerin, girişimcilerin elektronik ortama uyum sağlaması için onlara özel yazılım ve hizmetler sağlamaktadır.

Foriba ilk e-fatura entegrasyonunu 2010 yılının sonunda gerçekleştirmiştir. İlk müşterileri de büyük bir nalbur şirketidir. Devlet ise e-fatura sistemini 2014 yılında zorunlu hale getirdi. Belli bir ciro üzerinde olan tüm şirketlerin e-fatura sistemini kullanması zorunluluk halinde geldi ve e-fatura işlemi yapan Foriba gibi şirketlere daha fazla ihtiyaç duyuldu. Cirosu 10 milyonun üzerinde olan şirketler e-faturayı kullanmaktadır. Bunun yanı sıra birçok start-up (girişimci) işe başlarken elektronik fatura, elektronik defter ve elektronik arşiv ile başlamaktadır. Foriba 2018 yılında elektronik işlemlerden yararlanmak isteyen yeni 4 bin şirketten talep almıştır. Bu şirketlerin çoğunluğu gönüllü olarak bu hizmetleri kullanmayı tercih etmiştir.

Foriba E-Fatura Ceo Koray Gültekin Bahar
Koray Gültekin Bahar

Foriba E-Dönüşüm Hizmetleri

e-Fatura

Bulut / On Premise

e-Fatura, kağıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahip, elektronik ortamda hazırlanan bir fatura çeşididir.

e-Arşiv

Bulut / On Premise

e-Arşiv, tüm faturalarınızı e-Fatura sistemine kayıtlı olmayan mükelleflerle son kullanıcılara, elektronik ortamdan gönderme imkanı sağlayan sistemdir.

e-Defter

Bulut / On Premise

e-Defter, Vergi Usul Kanunu’na ve/veya Türk Ticaret Kanunu’na göre tutulması zorunlu olan yevmiye defterlerinde ve büyük defterlerde yer alması gereken tüm bilgilerin elektronik ortamda yer almasını ve zaman damgası ile imzalaya bilmenizi sağlayan bir sistemdir.

e-İmza

USB

e-İmza, elektronik ortamdaki belgelere (e-Posta, e-Fatura, pdf, Powerpoint, Word, Excel vs.) eklenen, ıslak imza ile aynı hukuki geçerliliğe sahip elektronik imzadır.

e-Bilet

Bulut / On Premise

e-Bilet; deniz, kara ve hava taşımacılığı yapan firmaların GİB’e göndermeleri zorunlu olan yolcu listelerini ve bilet datalarını elektronik ortama taşıyan bir çözümdür.

e-Mutabakat

Bulut / On Premise

e-Mutabakat, şirketler arası alacak-verecek hesaplarının eşitlenmesi olan mutabakat yazışmalarının telefon, faks ya da posta yerine elektronik ortamda yapılmasıdır.

e-Denetleme

Bulut / On Premise

Foriba e-Denetleme Çözümü; e-Defter’lerin Gelir İdaresi Standartları ve muhasebesel olarak içerik ve teknik açıdan kontrol edilip kayıtlardaki hataların bulunmasını ve GIB’ e doğru formatta gönderilmesini sağlayan sistemdir.

e-Beyanname

On Premise

e-Beyanname Paketimiz, SAP dışına çıkmadan tüm beyannamelerinizi hazırlamanızı, paketlemenizi ve İnternet Vergi Dairesi’ne Yüklemenizi Sağlar.

e-Yedekleme

Bulut

e-Yedekleme, e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv Faturası verilerinin yanında, güvenli bir şekilde saklamak istediğiniz tüm belgelerinizi sorunsuz bir şekilde yedekleyen bir Foriba çözümüdür.

UFRS

On Premise

UFRS (Uluslararası Finansal Raporlama Standartları), 2005 yılından itibaren uygulanan bir kararla, halka açık şirketlerin uluslararası mevzuatlara göre düzenlemeleri gereken mali raporlarıdır.

KDV İade

On Premise

SAP’nin standardına uygun olarak geliştirilmiş KDV İade Çözümümüz ile Kdv İade tutarlarınızı otomatik hesaplayarak, dönemsel olarak GİB ile paylaştığınız KDV İade raporlarını GİB’in istediği formatta tek tıkla oluşturup, paylaşabileceksiniz!

e-İrsaliye

Bulut/On Premise

Kağıt irsaliye ile aynı hukuki niteliklere sahip, merkezinde Gelir İdaresi Başkanlığı’nın olduğu, sadece uygulamaya kayıtlı şirketler arasında dijitalleşen, üzerinde irsaliye’ye konu tüm alanların yer aldığı bir çözümdür.

e-Kayıt Saklama

On Premise

e-Kayıt Saklama sistemi, belirlenen konulara ait kayıtların elektronik ortamda oluşturulması, saklanması ve raporlanmasını sağlayan bir sistemdir.

e-Serbest Meslek Makbuzu

Bulut

Serbest meslek erbapları tarafından mesleki faaliyetlere erişkin düzenlenen ve kağıt serbest meslek makbuzu ile aynı hukuki niteliklere sahip elektronik bir belgedir.

e-Müstahsil Makbuzu

Bulut

Tarımsal ve hayvansal ürünlerin satın alınmasında Fatura yerine geçen ve ticari bir vesika olarak kullanılan, kağıt müstahsil makbuzu ile aynı hukuki niteliklere sahip elektronik bir belgedir.

Dış Ticaret

On Premise

İthalat ve ihracat işlemlerinin mevzuata uygun şekilde, tek bir ekran üzerinden takip edilmesini sağlayan teknolojidir.

Figopara

Fintech

Figopara aracılığıyla e-Fatura’nızda veya faturalı çekinizde belirtilen size ödenecek tutarı vade süresinden önce mümkün olan en kısa sürede elde etmek için finans şirketlerinden hizmet alabilirsiniz.

Foriba E-Fatura İletişim

Merkez Adres: Gold Plaza, Altayceşme Mh. Öz Sk. No: 19 Kat: 10 PK: 34843 Maltepe
Tel: +90 216 445 93 79
Fax: +90 216 442 44 27
Whatsapp: +90 533 788 08 08
Mail: [email protected]

Destek için: 0850 222 83 00

Web Site: www.foriba.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir