Bilim ve TeknolojiHaber

Elon Musk, Twitter’da 1,5 Milyar Aktif Olmayan Hesabı Silecek

Elon Musk, Twitter’da 1,5 Milyar Aktif Olmayan Hesabı Silecek

Elon Musk, Twitter’da 1,5 Milyar Aktif Olmayan Hesabı Silecek

Elon Musk Perşembe günü Twitter‘ın yakında 1,5 milyar aktif olmayan hesabı sileceğini söyledi. Bunun “isim alanını” boşaltacağını söyledi – hesaplara bağlı atıl Twitter kolları. Kullanıcılar genellikle, etkin olmayan hesapların Twitter’ın ilk günlerinde tuzağa düşürülen arzu edilen kullanıcı adlarına sahip olduğundan şikayet eder.

Twitter Sahibi Elon Musk Perşembe günü yaptığı açıklamada, Twitter’ın platformdaki etkin olmayan kullanıcı adlarını veya kullanıcı adlarını serbest bırakmak için 1,5 milyar etkin olmayan hesabı silmeye hazırlandığını söyledi.

Musk, silme işlemlerinin atıl hesapların “isim alanını” boşaltacağını söyledi ve silinecek hesapların “bariz” olduğunu çünkü “hiç tweet’leri” olmadığını ve “yıllardır oturum açmadıklarını” ekledi.

Bazı Twitter kullanıcıları, etkin olmayan hesapların, Twitter’ın ilk günlerinde tuzağa düşürülen alışılmadık ve arzu edilen kullanıcı adlarına sahip olduğundan şikayet ettiler. 2022’nin ikinci çeyreğinde Twitter, 237,8 milyon kullanıcısını “para kazanılabilir günlük aktif kullanıcı” olarak saydı; bu, kullanıcıların platformda aktif olduklarını ve reklamlar gördüklerini gösteren bir ölçü.

Musk daha önce aktif olmayan hesapları Twitter’dan kaldırma sözü vermişti. Kasım ayında, 15 yıldır aktif olmayan hesapların tasfiye edileceğini söyledi. Bu noktada, bir hesabın silinmek üzere etiketlenmeden önce ne kadar süreyle etkin olmadığı açık değildir. Ekim ayında Musk, bir yıldan uzun süredir atıl durumda olan hesapların da risk altında olabileceğini ima etti.

Musk’ın devralmasından sonraki haftalarda Twitter kullanımı artmış gibi görünüyor: Insider tarafından görülen Apptopia verilerine göre, Kasım ayının ilk hafta sonu Twitter şimdiye kadarki en günlük aktif kullanıcılarını gördü.

Kaynak: businessinsider

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir