Ebrandvalue Tanıtımı

Ebrandvalue Tanıtımı yazımızda ebrandvalue yazılımının markalar için hangi çözümleri yaptığını, sosyal medyayı nasıl araştırdığını ve işleyiş düzeni hakkında yazdık.

Ebrandvalue Hakkında

Yazılım üzerinden çözümler sunmaktadır. Yazılımın arkasında belirli bir algoritma düzeni bulunmaktadır. Sosyal medya verileri üzerinden sektöre özel içerik üreten, tüm tüketicileri birey bazında takip edip davranışlarını profillemektedir. Bu kişilerin bir sonraki satış niyetlerini tahmin edip, sektörde bulunan marka ve şirketlerin 2-3 ay önceden satış tahminlerini toplayan bir iç görü yazılımıdır. Hızlı kullanım ürünleri, hızlı tüketim ürünleri, iletişim ve bankacılık sektörlerinde, marka iletişimi, kurumsal iletişiminin yapılmasında da kullanılan bir yazılımdır.

Ebrandvalue Yazılım Çözümü

İşleyişi

Sosyal medya üzerinden kişilerin hangi ürünleri alacağını, niyetlerinin ne olduğunu, yorumlarını ve fikirlerini araştırarak şirketler için veriler üretilmektedir. Bir ürüne yorum yapıldığı zaman kişilerin alıp almayacağı tahmin edilmektedir. Ebrandvalue yazılımı da bireylerin tüm sosyal içeriklerini markalar özelinde takip ederek neye ihtiyacı olduğunu tahmin etmektedir. Ebrandvalue ile anlaşan firmalara marka skoru atılmaktadır. Kişilerin sosyal medya üzerinde hangi sektörden yorum ve içerik paylaştıysa, yazılım bu verileri toplayarak iş birliği sunulan firmaya aktarmaktadır. Kişilerin markalara olan yakınlığı sürekli olarak takip edilmektedir.

Örneğin kozmetik sektöründe bayanlar çoğu kez kozmetik ürünlerini değiştirmektedir. Bu marka değişiminin nedenini sosyal medya aracılığı ile analiz yaparak değiştirilen marka yetkilisine haber verilmektedir. Bu değişimini nedeni ve çözüm analizi yapılarak kozmetik marka kendisine planlar ve stratejiler kurar. Sosyal medyada kişilerin takibi yerine marka hakkında yapılan paylaşımlar takip edilmektedir. Ebrandvalue’nin işleyişi bu şekilde çalışmaktadır.

Sosyal Medyada Çocuklarının Fotoğrafını Paylaşan Anne

Sosyal Medyada Oluşan Büyük Veri

Türkiye’de sosyal medya kullanım oranı oldukça yüksek olduğu için Ebrandvalue diğer ülkelerdeki işine göre daha fazla içerik üretebilmektedir. Ortalama olarak günlük 100 bin ile 800 bin arası sosyal medya içeriği üretilmektedir. Birey bazında 100 bin ile 300 bin arasında insana ulaşılmaktadır. Bu kadar büyük bir verinin işlenmesi çözümlerin sunulmasını kolaylaştırmaktadır. Sosyal medya alışkanlıkları sayesinde inanılmaz büyük bir veri oluşturulmaktadır.

Bilgi Kullanımı

Analiz yaparken halka açık olarak paylaşılan bilgileri kullanmaktadır. Sosyal medyada paylaşılan veriler gizlilik ihlalleri delinmeden veri haline dönüştürülerek kullanılmaktadır. Korunumlu hesaplara kimse ulaşamamaktadır. String ventures firmasının yatırımını da almışlardır.

Resmi web site: www.ebrandvalue.com

Yorum yapın