İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Dünyanın En Büyük Özel Jeti

Dünyanın En Büyük Özel Jeti

Dünyanın En Büyük Özel Jeti-Dreamliner

Dünyanın En Büyük Özel Jeti yazımızda Londra’da sergilenen Boeing 787 dreamliner modelini, lüks seyahat için harcanan parayı ve jetin tasarımında yapılan değişikleri yazdık.

Dünyanın En Büyük Özel Jeti-Boeing 787
Boeing 787 Dreamliner

Dünyanın En Büyük Özel Jeti Boeing 787 DreamLiner

Hava yolculuğunda Boeing 787 DreamLiner model uçak 240 ile 335 kişilik yolcu taşıma kapasitesine bağlı ticari uçak olarak kullanılır. Ancak yapılan tasarım ile 30 kişilik olarak tasarlanmış küçük bir çatı katı süiti görünümü kazanmıştır. 870 milyon TL’lik maliyet ile yapılan uçak 17,5 saat uçabilmektedir. Saatlik kiralama bedeli ise 78 bin TL’dir. Yüksek vasıflı özelliklerinden dolayı ‘VVIP‘ olarak adlandırılan bu uçak, resmi olarak dünyanın en büyük özel jeti unvanını elinde bulunduruyor. Deer Jet’in uçağı kiralamak ve piyasaya tanıtmak için Londra Stansted Havaalanında sergilemeye başladı. Boeing 787 DreamLiner’ın gösterişli keyfini yaşamak isteyenler, sadece tek bir koltuğu ayıramadığı için bütün uçağı kiralamak zorunda kalacaklar.

Dünyanın En Büyük Özel Jeti-Hostes
Özel Hostesler

Boeing 787 DreamLiner İç Tasarımı

Uçakta normal pencerelere göre daha büyük pencereler kullanılmıştır ve doyasıya gökyüzüne bakabilirsiniz. Uçakta bulunan malzemeler en pahalı ve lüks otellerde kullanılan malzemelerle aynıdır. Uçağın tam ortasında büyük bir alanda keyifle yemeğinizi yeme ayrıcalığı sunulmaktadır. Yemekleriniz yanınıza çiçeklerin içinde olduğu ipek peçetelerin kullanıldığı tepsiler ile gelecektir. Yolcu kapasitesinin 335’den 30’a düşürülmesi uçakta çok fazla boş alan açmıştır. Bu alanlarda rahatça yürüyerek havada olmanın tadını ferah bir şekilde alabilirsiniz. Uçakta tam 18 adet konforlu yatak bulunmaktadır. Toplantı, dinlenme ve parti yapmak içinde ayrı odalar bulunmaktadır. Deri kanepeler ile rahatlığınıza çok dikkat edilmiştir. Banyolar kitted-out ve cilalı mermer, masif meşe ağacı ve Jo Malone malzemeleri ile döşenmiştir. Uçakta özel hosteslerde size en iyi hizmeti vermek için hazırda bekliyorlar.

Deer Jet-Dreamliner
Deer Jet

Tasarım Sahipleri

Amerikan havacılık varlık yöneticisi Kestrel Aviation Management tarafından geliştirilmiştir. İleride daha fazla uçuş güzergahına bu tür uçaklarla hizmet vermek istiyorlar. Boeing 787 DreamLiner Fransız Pierrejean Design Studios tarafından tasarlanmış ve ABD’de Greenpoint Technologies tarafından donatılmıştır. Parası olanlar bundan iyi özel jet bulamazlar. Londra’da bulunan özel jet, Deer Jet firmasına sipariş edilen seyahat paketlerinin piyasaya sürülmesiyle birlikte eş zamanlı olarak açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir