İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Derbinin Galibi Fenerbahçe

Derbinin Galibi Fenerbahçe

Derbinin Galibi Fenerbahçe-josef

Derbinin Galibi Fenerbahçe yazımızda 23 Nisan 2017 tarihinde Galatasaray stadında oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbi maçının analizini, maçın kalitesinin düşüklüğünü ve futbol takımlarının kötü yönetimini yazdık.

Derbinin Galibi Fenerbahçe-Galatasaray-Fenerbahçe

Derbinin Galibi Fenerbahçe Oldu

Fenerbahçe Galatasaray derbisini tekrar Fenerbahçe kazandı. Galatasaray’ın standında oynanan ligde 3.lüğü ilgilendiren maçta Fenerbahçe’ye galibiyeti getiren golü Josef de souza 90+1’inci dakikada attı. Maçın genelinde Galatasaray ev sahibi olma avantajını iyi kullandı ve maç boyunca lider takımdı. Fener’in tek bir korner bile kullanmayışı bunu kanıtlar nitelikteydi. Fenerbahçe savunma yaparak maçı kazanmayı bildi ve 3.lük hatta 2.lig’de iddiasını korudu. Galatasaray’ın büyük takımları yenemeyişi de böylece sürmüş oldu. Derbinin galibi Fenerbahçe olmuş oldu.

Derbinin Galibi Fenerbahçe-Süper Lig

Kötü Oyunun Sebebi

Maçta Galatasaray’ın 3 net gol pozisyonu vardır. Fenerbahçe’nin tek net gol pozisyonu vardı o da gol oldu. Maçın başında biraz da olsa gerilim vardı fakat maç genelinde iki takımda da ruh yoktu. Eski Fenerbahçe-Galatasaray maçlarının heyecanını bu maç da göremedik. Maçın bu kadar ruhsuz ve heyecansız olması kimin eseri ise komple değişiklik gerekiyor. Maçtan tat alabilen kimse yoktur herhalde sadece Fenerliler galibiyete seviniyordur. Aynı saatlerde Real madrid-Barcelona maçını takip eden insan sayısı daha fazla olabilir ülkemiz seyircisinde. Bu futbolun takip edilmemesi de gayet normaldir. Galatasaray’da yeni teknik direktör İgor Tudor‘un uyum süresi, Fenerbahçe’de ise Dick Advocat‘ın gidecek olması maç heyecanının ve güzelliğinin yerlerde olmasını sağladı. İki takımında yöneticilerin böyle bir yönetim sergilemesi her şeyin başlangıcı oldu. Taraftarların statlara gelmemesi de sizin sayenizdedir. Taraftarların o kadar emek ve parasını alıp böyle kötü oynayan takımlar kurma hakkınız yok.

Beşiktaş Fenerbahçe Ziraat Türkiye Kupası

Takım Yönetiminin Kötülüğü

Takımları yönetemiyorsanız yönetebilen kişilerin gelmesi için çaba göstermelisiniz. Bulunduğunuz kulübe yapabileceğiniz en olumlu davranış bu olacaktır. Galatasaray taraftarının bu kötü gidişat için yönetime hesap sorma hakkı vardır. O kadar para vereceksin ve aldığın futbol hizmeti böyle olacak. Hemde ülkenin en büyük kulüplerinden birinde böyle bir durumla karşılaşacaksın. Kulüp yönetiminin hizmet ettiği taraftara karşı sorumlulukları olduğu ve bunları yerine getirmesi gerektiği hatırlatılmalıdır. Bu gidişat ile Türkiye’de büyük takım tutmak yerine elin Avrupalısının takımları tutulmaya başlanır. Kalite nerede ise o tutulur ve siz herhangi bir kaliteli futbol veremiyorsunuz. Bu iki takımın zayıflığında Beşiktaş iyi gidiyor artık yeni doğan çocuklar Beşiktaş’a yönelirse kimse şaşırmasın. Bugünlük derbinin galibi Fenerbahçe olabilir, fakat ileride kimlerin kazanan olabileceğini kötü veya iyi yönetimler belirleyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir