İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Cristiano Ronaldo Çılgın Bir Dünya Kupası Rekoru Kırdı

Cristiano Ronaldo Çılgın Bir Dünya Kupası Rekoru Kırdı

Cristiano Ronaldo Çılgın Bir Dünya Kupası

Cristiano Ronaldo Çılgın Bir Dünya Kupası Rekoru Kırdı

Cristiano Ronaldo Çılgın Bir Dünya Kupası Rekoru Kırdı

Cristiano Ronaldo 5 Dünya Kupası’nda gol atan ilk futbolcu oldu. Cristiano Ronaldo’nun beşinci Dünya Kupası, iyi ve tartışmalı nedenlerle Perşembe gecesi burada, Stadyum 974’te çılgınca bir yarım saatten fazla bir sürede hayata geçti. 60 dakikalık golsüz futbolun ardından Portekiz, Gana’yı 3-2 mağlup etti. Çılgınlığı tetikleyen oyun, Ganalı teknik direktör Otto Addo’nun “hakemden özel bir hediye” olarak adlandırdığı oyundu.

Ronaldo’nun kazandığı ve dönüştüğü bir penaltıydı – ama öyle mi olmalıydı? “Neden?” diye sordu Addo. “Ronaldo olduğu için mi?” Portekizli yıldız, Ganalı defans oyuncusu Muhammed Salisu’nun yanında bir topa uzandı ve her ikisi de topa temas ediyormuş gibi göründü.

Addo “Topla oynadık” dedi. Ancak Amerikalı hakem Ismael Elfath penaltı noktasını işaret etti. Video asistanı müdahale etmedi. Ronaldo 65. dakikada nokta vuruşunu çevirdi ve penaltıda ilk golü atan kişi oldu. Beş Dünya Kupası ve bununla birlikte patlama başladı.

Andre Ayew sekiz dakika sonra eşitliği sağladı. Bir gün Ronaldo’nun yerini alacak iki genç hücum oyuncusu Joao Felix ve Rafael Leao, Portekiz yanlısı bir kalabalığı üç dakikadan daha kısa bir sürede iki golle mest etti ve görünüşe göre oyunu uzaklaştırdı. Ancak Gana 89. dakikada yine cevap verdi. Osman Bukari bir golü geri çekti ve köşe bayrağına doğru uzaklaştı ve Ronaldo’nun alamet-i farikası olan “SIIIUUU” kutlamasını yaptı. Takım arkadaşı Antoine Semenyo, Bukari’nin kutlama sonrası maçı hakkında “Biraz çılgınca,” dedi.

Ancak takım arkadaşlarının geri kalanı topu kaptı ve orta çembere doğru koştu. Üçüncüyü almak için 90 dakika artı dokuz dakikalık durma süreleri vardı.

Ve o son dakikalardan birinde, çılgın bir yarının sonunda, neredeyse anlayacaklardı. Portekiz kalecisi Diogo Costa’nın eline geçen bir hücum başarısız olduktan sonra, Inaki Williams görünmeden onun arkasına geçti. Costa uzun süre oynamak için topu düşürdü. Williams atladı ve Portekizlilerin kalplerini çok kısa bir süre ağızlara gönderdi.

Ama hayati bir anda kaydı. Portekizli defans oyuncuları iyileşti. Ve favoriler üç puanı korudu. Sonrasında, Portekizli gevezelik, dağınık iki haftanın sonunda nihayet konuşmayı futbolunun yapmasına izin verebilen Ronaldo’ya odaklandı. 87 dakikasının büyük bir bölümünde yavaş ve sert görünmemişti. Yine de gol, onu maçın adamı için biraz şaşırtıcı bir seçim yaptı.

Bu da onu maç sonrası basın toplantısı için FIFA’nın seçimi yaptı. Patlayıcı röportajı ve ardından Manchester United ile ayrılmasıyla ilgili tartışmalar sorulduğunda, “Bu bölüm bu haftadan sonra kapandı, bitti.”

Ganalı gevezeliği kısmen penaltıya odaklandı. Oyuncular suskundu. Semenyo, “Bu çok tehlikeli,” dedi. “Ama bilmiyorum.” Bir muhabir tarafından sorulduğunda defans oyuncusu Tariq Lamptey, “Sanırım gördünüz,” dedi. “Fikrini söyleyebilirsin.” Koç Addo, kendisininkini paylaştı. Hakem Elfath ile “sakin ve sessiz bir şekilde” konuşmak istediğini söyledi. FIFA yetkililerinin kendisine Elfath’ın bir toplantıda olduğunu ve müsait olmadığını söylediğini söyledi. Hakem ekibi hakkında “Ne yaptıklarını, dikkat edip etmediklerini bilmiyorum” dedi. “VAR’ın dikkat edip etmediği. İnanılmazdı.” Penaltıya kadar her şey mümkündü” dedi. “Sonra oyun biraz vahşileşti.”

Cristiano Ronaldo Çılgın Bir Dünya Kupası Rekoru Kırdı-Kaynak: yahoo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir