SağlıkYaşam

Canan Karatay’dan Kristal Tuzu ve Bağırsak Sağlığı Bilgilendirmesi

Canan Karatay’dan Kristal Tuzu ve Bağırsak Sağlığı Bilgilendirmesi yazımızda kristal kaya tuzunun sağlıklı olması, tansiyonu yükselten maddenin şeker olduğu, antidepresan ilaçların beyinde bozukluk meydana getirdiği, bağırsak sağlığı ve trigliserid yağlardan uzak durulması gerektiğini yazdık.

Canan Karatay’dan Kristal Kaya Tuzu ve Diğer Tuzlar Hakkında Bilgi

Kaya tuzu sağlık kaynağıdır ve çok önemlidir. Kristal kaya tuzu asırlardan beri bütün insanların kullandığı faydalı bir tuzdur. Rafine olan sofra tuzu tehlikelidir. Kaya tuzu veya deniz tuzu endüstride alınarak rafine edildikten sonra satılmaktadır. Rafine tuzlara sodyum klorür eklenmektedir. Kaya tuzu çok faydalı olduğu için çobanlar hayvanlara kaya tuzu yalatırlar. Hayvanların tansiyonu yükselmez bu durumda. Tuz tansiyonu yükseltmez. Tansiyonu yükselten şekerdir. Şeker alımında insülin hormonu da artarak tansiyonu yükseltir. Aynı şekilde tansiyonu trigliserid yağlar ve trans yağlar yükseltmektedir. Geçmişte buz dolapları olmadığı zaman gıdaları korumak için tuz çok fazla kullanılırdı. Tuzlar buz dolabı yerine geçmekteydi. Vücut, su ve tuzsuz kaldığı zaman halsizlik ve baş ağrısı başlar.

Kristal Kaya Tuzu kullanımı

Antidepresan İlaçların Olumsuz Yan Etkisi

Antidepresan ilaçların prospektüsün de intihara sürekler diye yan etkileri yazılmaktadır. Bu olumsuz yan etkiyi doktorlarda söylemektedir. Çünkü bu ilaçlar beyinde bozukluk yapmaktadır. Özellikle ailelerin çocukları biraz yaramaz olduğu zaman hemen antidepresan ilaçlar verilmektedir. Bazı öğretmenler çocuklar yaramaz olduğu zaman ailelerine uyarıda bulunarak psikiyatriye götürmesini söylemektedir. Bu durum yanlıştır ve çocukların yaramazlıkları normaldir. Çocuğun bu yaşlarda beyninde bozukluk yapılması ne derece doğrudur.

Basur-Bağırsak İltihabı

Bağırsak Sağlığını Korumanın Önemi

Bağırsaklarda dost bakterilerin ürettiği serotonin (mutluluk hormonu), aynı zamanda bağırsaklardaki dost bağırsak hücrelerinde depo edilmektedir. Hem biriktiriliyor hemde beyne gönderiliyor. Bağırsaktaki bu denge bozulduğu zaman bağışıklık sitemi de bozulmaktadır. Bunun bozulmasındaki en büyük nedeni yanlış beslenmedir. Düşman bakteriler yani vücuda zarar veren bakteriler ürediği zaman depresyon başlar. Yalnız depresyon rahatsızlığı başlamaz, her türlü hastalığa açık durumda oluruz. Bağışıklık sistemi çöktüğünde vücutta çökmeye başlar.

Yağların Önemi-Sağlıksız yemek

Trigliserid Yağlar Kötü Genleri Uyandırıyor

İnsanlarda kötü genleri uyandıran yağların başında trigliserid yağlar gelmektedir. İnsülin fazlalığı da aynı şekilde kötü genleri uyandırmaktadır. Herkes de kötü genler vardır, bunların uyanmaması için sağlıklı beslenmek gerekir.

Canan Karatay’dan Kristal Tuzu ve Bağırsak Sağlığı Bilgilendirmesi-Prof. Dr. Canan Karatay’ın videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir