Cam Filmleri Yasak Mı?

Cam Filmleri Yasak Mı? yazımızda araçlarca cam film taktırmanın tekrardan yasaklanmasını, cam filminin yasaklanmasının nedenini, cam filmi söktürmenin ücretini ve cam filmlerinin fiyatını yazdık.

Cam Filmleri Tekrar Yasaklandı

Cam filmleri ilk önce serbest bırakıldı sonra yasaklandı, sonra serbest bırakıldı ve en son tekrardan yasaklandı. Cam filmlerinin yasaklanması ile oto saniyeler arabalarda bulunan cam filmleri söktürmek için kuyruk oluşturdu. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından cam filmi taktırılması yasaklandı. Cam filminin yasaklanmasının nedeni ise güvenlik olarak gösterilmektedir. Oto saniyelerde cam filmlerini söktürmek isteyenlerin yanı sıra cam filmlerini söktürmeden çözümler arayan araç sahipleri de bulunmaktadır. Bazı araç sahipleri ise cam filmini söktürmekte kararsız oldukları için oto sanayide araçlarını bekletmektedir. Karar verince cam filmlerini söktüreceklerdir.

lexus-rx-450h

Cam Filmleri Nasıl Sökülür?

Araçların camlarında bulunan cam filmleri buhar yada ısı yöntemi ile sökülmektedir. Buhar üreten makine ile cam filmi sökmede, ilk önce cam filmin en üstünde bulunan tırnak yerinden cam film kaldırılır ve yavaş yavaş buhar verilerek film aşağıya doğru el ile çekilir. Bu işlem ile camda iz kalmaması sağlanır. Buhar makine ile yapmaz iseniz camda yapışkan izler kalır ve onları çıkarmaya uğraşırsınız. Arka camların sökülme işlemi ön camlara göre daha zorludur. Arka camlarda bulunan cam filmler söküldüğünde, camda bulunan buz rezistansı cam filmi ile birlikte kalkmaktadır. Bu nedenle arka camlarda bulunan buz çözücü rezistansı çalışmaz hale gelmektedir. Trafik polislerinin arka camların sökülmemesine nasıl bir yaklaşımda bulunacağı tam bilinmemekle birlikte, uzmanların sadece ön camları kontrol edecekler diye görüşü bulunmaktadır.

Cam Filmleri Fiyatı

Aracına göre değişen cam filmleri taktırma da fiyatlar 300-400 Tl arası değişmektedir. Cam filmlerini söktürme işlemi fiyatı ise 100-200 Tl arası değişmektedir. Bu fiyatlar oto servisine göre değişmektedir. Sabit bir ücret yoktur. Cam filmleri fiyatı oldukça yüksektir ve artık böyle bir işlem yapılamayacaktır. Cam filmini söktürmeyen ve cam filmi ile yolculuk eden kişilere 450 Tl’lik ceza uygulanacaktır. En yakın zamanda cam filmlerin çıkarılması ceza almamanızı sağlayacaktır.

Cam Filmleri Yasak Mı?.

Admin

Yavuz Mental Kuruluş 17 Eylül 2016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir