İçeriğe geç
Anasayfa » Yaşam » Çakralar Nedir? Nazardan Korunmanın Yolları Nelerdir?

Çakralar Nedir? Nazardan Korunmanın Yolları Nelerdir?

Çakralar-7 Çakra

Çakralar Nedir? Nazardan Korunmanın Yolları Nelerdir? yazımızda insanlardan yayılan negatif enerjilerin insanların çakralarını kapatmasını ve sonuçlarını, nazarın belirtilerini, nazardan korunma yollarını ve çakraları yazdık.

Çakralar Nedir?-Negatif Enerji, İnsan Çakralarının Kapanmasına Neden Oluyor

İnsanda 7 tane çakra bulunmaktadır. Tepe çakrası taç çakrasıdır. Yaradan-ilahi ile bağımızı temsil eder. Taç çakrasını sadece yaradan kapatır. Bizim yaşam enerjimiz taç çakrasından gelmektedir. Biyoenerji direkt olarak nazar ve negatif enerjilerle alakalı bir metottur. Nazar yaşamımızda yerini almıştır ve insanlara büyük dertler açmaktadır. Nazar, hasetle birlikte insanlar tarafından kasten gönderilmiş negatif enerjidir. Negatif enerji kişiye gönderildiği zaman, insanı çevreleyen 7 enerji noktasına etki eder. Herkesin etrafında kendi aurası vardır. Gönderilen kötü niyet kişinin aurasını delerek, hangi niyetle gönderilmiş ise o çakra kapanır. Özellikle 4.çakrası (kalp çakrası) kapalı olanların eş bulmada ve evlilik yapmada çok zorlandıkları görülmektedir. Kişinin kalp çakrası kapalı olduğu zaman hayatta gülecek hali kalmaz. Kişinin yaşam enerjisi de gitmiştir. Nazarın oluşması için kişinin sizi veya size ait olan bir şeyinizi görmesine gerek yoktur, size karşı kötü enerjisini göndermesi yeterli olacaktır.

Göz Altı Morlukları İçin Maske

Kişide Nazar Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

İlk göstergesi her konuda isteksizliktir. Halsizlik, nedensiz baş ağrıları, mide bulantısı, bazen kusma, eklemlerinizde uyuşma, sürekli iş-gücün rast gitmemesi gibi olumsuzluklar nazarı olan kişinin yakasından düşmez.

Nazarın İnsanlar Üzerindeki

Nazardan Korunmak

Nazardan korunmak için Ayet-el kürsi, nazardan arınmak için de Felak ve Nas Sureleri okumalıdır. Bu dualara İhlas Suresi de eklendiğinde tam koruma olacaktır.

Kaya Tuzu İle Kötü Enerjiyi Uzaklaştırmak

Nazarı temizlemek için başta Besmele çektikten sonra sağ elinize kaya tuzu alın ve nazarı temizlemek için niyet edin. Saat yönünün tersinde kafanızın etrafında kaya tuzunu elinize tutarak 22 defa döndürün. 22. seferde durun ve kaya tuzlarını sol omzunuzdan arkaya doğru atın. Arkanızın boş olmasına dikkat edin. Hiç arkanıza bakmadan evinize veya odanıza geçin. Kalpten inanarak yapmaya özen gösterin.

İkinci kullanımda ise ılık su alın ve leğene dökün. Sakin bir yerde oturun. 9 dakika boyunca ılık suya kaya tuzu dökün. Sakince oturup gözleriniz kapatın. “Üzerimdeki bütün olumsuzluklar ve negatif enerjiler bu tuz gibi erisin, geçsin” düşünerek bütün siyahları suya atın. Ayağınızla suyu erite erite 9 dakika orada oturun. Bunu inanarak yapın. Negatif enerji çıkarken mutlaka hissedeceksiniz (esneme, geğirme, titreme). Suyu dökün ve kötü enerjinin suyla birlikte gittiğini düşünün. Daha sonra leğeni soğuk suyla yıkayın. Bunu her gün yapabilirsiniz.

Kaya tuzunu kullanarak banyoda bedeninize masaj yapabilirsiniz. Kötü enerjinin gittiğine inanarak yapın. Göz kapalı bir şekilde uygulayın.

Çakralar

  1. Kök çakra
  2. Sakral çakrası
  3. Solar picksus çakrası
  4. Kalp çakrası
  5. Boğaz çakrası
  6. Üçüncü göz çakrası
  7. Taç çakrası

1.Kök çakrası dünya ile alakalı çakradır. Yeryüzündeki direncinizi gösterir. Normal seviyede olması gerekir. Fiziksel olarak bacaklarda sorunlar olabilir.

2.Sakral çakrası göbeğin altında yerleşen üreme çakrasıdır. Bu çakrası kapalı olan kadınlar üreme sorunu yaşarlar. Cinsellikte fiziksel sorunların oluşmasında etkilidir. 2.çakra ve 6.çakra bağlantılı olduğu için hormonlarda doğru çalışmaz. Bu bölgelere enerji gelemediği için çocuk doğumu da gerçekleşemez. Çakranın mutlaka açılması gerekir. Buranın negatif enerjilerden temizlenmesi gerekmektedir.

3.Solar picksus çakrası öz yıldız çakrasıdır. Bu çakra kapandığı zaman insan doğuştan ne kadar enerjik olsa bile halsiz olacaktır. Göbeğin üstünde yerleşmiştir. İrade zayıflığı ve üzerinde baskı olacaktır. Bel, bacak, pankreas, dalak, mide, bağırsak, karaciğer, safra buradan etkilenmektedir.

4.Kalp Çakrası sevgi çakrasıdır. Panik atak, stres, depresyon, mutsuzluk, gelecek ile ilgili hep negatif düşünceler, iyi insanları kaybetme korkusuna neden olur. Göğüs, kalp, akciğer ve bronş hastalıklarına neden olur. Kaslarda sıkılma rahatsızlığı da buradan kaynaklıdır.

Günümüzde insanların genellikle mutsuz olması, mutlu gördükleri insanlarında kendileri gibi olmasını istemeleri neticesinde nazarın etkisi her gün etki etmektedir. Nazardan korunmayı her gün yenilemeniz gerekir.

5.Boğaz çakrası 5. temel çakradır. Dış dünya ile iletişim kurduğumuz çakradır. Salgı bezi, tiroit bezleri ses telleri, gırtlak bölgesi, boğaz, boyun, ağız, dişler ve kollardan sorumludur.

6.Üçüncü göz çakrası alnımızın çatısına denk gelmektedir. Ruhsal güçler ve sezginin merkezidir. Epifiz bezini yönetmektedir.

7.Taç çakrası tepe çakrasıdır ve yaradan ile bağlantınızı temsil eder.

Bebeklerin ve çocukların fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmayın. Nazar onları daha fazla etkileyecektir.

Çakralar Nedir? Nazardan Korunmanın Yolları Nelerdir?-Spiritüel yaşam koçu Kemale İbrahimova’nın videosundan ve evrenselenerji.net‘ten yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir