Sağlık

Burun Ameliyatı Tecrübesi

Burun Ameliyatı Tecrübesi yazımızda burun ameliyatı geçirmiş bir hastanın yaşadıklarını ve burun ameliyatından sonraki durumları yazdık.

Burun Ameliyatı

Burun Ameliyatı Tecrübesi-Burun Ameliyatının Gerekli Olduğu An

Burun ameliyatı 18 yaşına gelindiğinde ameliyat olmaya uygun olursunuz. Nefes alma darlığı çekenler ve görselliğinde memnun olmayanlar, burun estetiği ameliyatı olmak isterler. Hastalar gönül rahatlığıyla ameliyat olabilirler. Kız veya erkek hastaların burun ameliyatı mutlu bir birey olmanızı olumlu yönde etkileyecektir ve yüze verdiği değişim sizin birkaç gün farklı hissetmenize neden olacaktır.

Burun Ameliyatı Tecrübesi-Estetik

Burun Ameliyatı Zor Mudur?

Burun ameliyatı aynı zamanda olup olabileceğiniz en basit ameliyatlardan biri, gözünüzde büyütmenize hiç gerek yoktur. Yalnız burun kemiğinizin tıkanmaya yol açan bir şekli varsa estetiği de olmadığınız sürece istediğiniz verimi almanız daha güç. İkisini birden olup rahatlamak, yapacağınız en önemli işlemdir. Tek işlem yaparsanız sıkıntı yaşarsınız. Bu yüzden doğallığınız bozmadan estetik yapabilecek bir doktoru bulmak da önemli tabi.

Ameliyat sürecine gelince; öncelikle korkmayın. öyle güzel uyutuyorlar ki sizi o anı yaşamak için bile olabilirsiniz. Sonrasında hiçbir acı yok zaten. Bu işin tek zorluğu ilk birkaç gece tamamen ağzınızdan nefes almak zorunda kalmanızdır. Sadece ağızdan nefes almak gerekir burundan alırsanız acı hissetmeniz kaçınılmazdır. Bununla beraber artık eskisi gibi tampon kullanmak yerine silikon kullandıklarından burundan az da olsa nefes alabiliyorsunuz ki harika bir şey. Hem çıkarılırken de canınız yanmıyor. Bunu dışında sürekli buz koyup, masaj yapıp diğer gereklilikleri yerine getirirseniz yüzünüzdeki şişlikler minimuma iniyor. 2-3 haftaya da tamamen normale dönüyorsunuz. Silikonlar 4-5 gün, estetik olmuşsanız alçı ise yaklaşık 10 gün sonra çıkıyor.

Daha sonra alçı çıktıktan sonra burnunuza 1 yıl süre verin. Dışarıdan hiçbir şey belli olmuyor, ama burnunuzu korumanız gerekiyor yoksa tıkanma yeniden nükset edebilir. Burnunuz eskiye göre oldukça hassas oluyor, zamanla azalıyor elbette unutuyorsunuz, abartılacak bir şey yok  darbelerden koruyun yeter.

Burun Ameliyatı Tecrübesi-Nefes alma

Nefes Alma Durumu

Silikonları çıkarınca anladım ki daha önce nefes almıyormuşum. oksijen çarpmasın diye 5-10 dk hastanede filan bekletmişlerdi hatta. ilk başlarda ara ara tıkanıyor ve panik oluyorsunuz doğal olarak ama o da sürecin bir parçası, zamanla normale dönüyor. Her şey insanlar için bu yüzden yeterince ve doğru nefes alamadığınızı düşünüyorsanız burun ameliyatı olmayı ertelemeyin bu hayatınızda yapacağınız doğru tercihlerden biri olur ve yaşam enerjiniz 1 tık üzerine çıkar. Psikolojik olarak da kendinizi mutlu hissedersiniz.

Burun Ameliyatı Tecrübesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir