You are currently viewing Bitcoin’in 2024’teki En Uzun Kaybetme Serisi Kripto Üzerinde Bulut Oluşturdu
Bitcoin Kullanımı

Bitcoin’in 2024’teki En Uzun Kaybetme Serisi Kripto Üzerinde Bulut Oluşturdu

  • Post author:
  • Post category:Ekonomi ve Para
  • Reading time:3 mins read
  • Post comments:0 Yorum
  • Post last modified:9 Mayıs 2024

Bitcoin‘in 2024’teki En Uzun Kaybetme Serisi Kripto Üzerinde Bulut Oluşturdu

Bitcoin’in 2024’teki En Uzun Kaybetme Serisi Kripto Üzerinde Bulut Oluşturdu

Bitcoin, dijital varlıklardaki 500 milyar dolarlık düşüşün bir parçası olarak giderek düşüyor ve bu da kripto toparlanmasının zirveye ulaşıp ulaşmadığı konusunda soruları artırıyor.

Token, geçen yılın Ekim ayından bu yana en uzun kayıp serisi olacak olan beş günlük düşüşle flört ediyor. CoinGecko ve Bloomberg News tarafından derlenen verilere göre, Bitcoin’in Mart ortasındaki rekor seviyesi olan 73.798 $’ın ardından genel kripto piyasası %17 düşüşle 2,4 trilyon dolara geriledi.

ABD spot Bitcoin borsa yatırım fonlarına olan fışkıran akışlar ve Federal Reserve faiz oranlarının daha uzun süre yüksek seyretme ihtimali, dijital varlıkları baskı altına alıyor. Geçen hafta Hong Kong kripto ETF’lerinin piyasaya sürülmesi havayı neşelendirmede başarısız oldu.

Ocak lansmanının ardından ABD fonlarına akan nakit, Bitcoin’i daha önce tüm zamanların zirvesine çıkarmıştı. Grubun genel net girişleri, bu ay şimdiye kadar gerçekleşen 169 milyon dolarlık çıkışın ardından şu anda 11,8 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Dijital varlık yatırım yöneticisi Magnet Capital’in direktörü Benjamin Celermajer, güçlü ETF akışlarının devam edeceğine inanan birçok spekülatörün artık “piyasadan silindiğini” söyledi. Ancak boğa piyasasının bitmediğini ve Bitcoin’in 2024 yılı sonuna kadar yeni zirvelere ulaşacağını da sözlerine ekledi.

Türev piyasasında yatırımcıların, ABD ETF’lerinin piyasaya sürülmesini gölgeleyen volatiliteye kıyasla daha az büyük Bitcoin dalgalanması beklediğine dair işaretler var.

Tokenda beklenen 30 günlük dalgalanmalara dair bir fikir vermek için opsiyon fiyatlarını kullanan T3 Bitcoin Volatilite Endeksi ve ikinci sıradaki dijital varlık Ether için eşdeğer gösterge, yaklaşık iki ayın en düşük seviyelerinde.

Bitcoin Perşembe günü New York’ta sabah saat 7:05 itibarıyla yaklaşık %1,4 düşüşle 60.730 dolara gerilerken, Ether çok az değişmeyerek 3.000 dolar civarında kaldı.

Uyarı: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: bloomberg

Bir yanıt yazın