İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » Bitcoin 70 Bin Dolar Seviyesine Ulaştı; Bitfinex’te Düzeltmeye Yol Açan Umutlu Satış Baskısı Sona Eriyor

Bitcoin 70 Bin Dolar Seviyesine Ulaştı; Bitfinex’te Düzeltmeye Yol Açan Umutlu Satış Baskısı Sona Eriyor

Bitcoin Artışı 2017

Bitcoin 70 Bin Dolar Seviyesine Ulaştı; Bitfinex’te Düzeltmeye Yol Açan Umutlu Satış Baskısı Sona Eriyor

Bitcoin 70 Bin Dolar Seviyesine Ulaştı; Bitfinex’te Düzeltmeye Yol Açan Umutlu Satış Baskısı Sona Eriyor

Bitcoin {{BTC}}, tanıdık ticaret aralığına geri çekilerek yatay fiyat hareketine devam etmeden önce Pazartesi günü bir hafta içinde ilk kez kısa süreliğine 70.000 doların üzerine çıktı.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para, son 24 saatte %2 artışla 69.200 dolar civarında el değiştirirken, Ethereum’un eteri {{ETH}} 3.800 doların biraz altında pek değişmedi. Geniş pazardaki CoinDesk 20 Endeksi son 24 saatte %1,6 arttı.

Bitcoin ve daha geniş kripto piyasası, BTC’nin 73.000 doların üzerinde rekor bir fiyata ulaştığı Mart ayından bu yana konsolidasyon için iki aydan fazla zaman harcadı.

Bitfinex analistleri Pazartesi günkü piyasa güncellemesinde “Bu düzeltme aşaması artık sona yaklaşıyor gibi görünüyor” dedi.

Rapora göre , uzun vadeli sahipler tarafından yapılan satışlar, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerinden düzeltmesinin temel nedeniydi ancak blockchain verileri, bu sahiplerinin Aralık 2023’ten bu yana ilk kez BTC’yi yeniden biriktirmeye başladığını gösteriyor.

Bitfinex analistleri, CryptoQuant verilerine dayanarak, yeni Bitcoin ve Ethereum biriktirme adreslerinin sayısının da geçen ay arttığını, bunun fiyat istikrarına rağmen artan yükseliş eğiliminin bir işareti olduğunu ekledi.

Kripto analiz firması Swissblock, 70.000 dolar ve 73.000 dolar seviyelerinin BTC’nin fiyatını sınırlayan önemli bir direnç oluşturduğunu belirtti. Swissblock bir raporunda, “Kısa vadeli geri çekilmeler satın alma fırsatları olarak değerlendiriliyor ve 67.000 dolar seviyesi güvenilir bir destek olarak görülüyor.” dedi.

Kripto türevleri ana tüccarı Arbelos Markets’in kurucu ortağı Joshua Lim, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, gelecek haftanın önemli enflasyon verilerinin açıklanması ve Federal Reserve toplantısının her iki yönde de volatiliteyi artırabileceği “izlenmesi ilginç bir hafta olabileceğini” söyledi.

Uyarı: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: coindesk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir