HaberYaşam

Beyoğlu’ndaki Sosyal Markette Her şey Ücretsiz

Beyoğlu’ndaki Sosyal Markette Her şey Ücretsiz yazımızda belediyenin, bağışçının ve ihtiyaç sahibinin sosyal market aracılığıyla birbirlerine yardımda bulunabilmesini yazdık.

Beyoğlu’ndaki Sosyal Markette Ücretsiz Alışveriş İmkanı

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan‘ın 8 yıl önce faaliyete geçirdiği sosyal market, ihtiyaç sahiplerinin kullanımı için kurulmuştur. Bayram öncesi ve bayramda da ihtiyaç sahipleri buradan ihtiyaç duyduğu bayramlıkları ve diğer şeyleri ücretsiz bir şekilde alabilmektedir. Beyoğlu Belediyesi sosyal yardım marketiyle sürekli olarak yardımı amaçlamıştır. Sosyal marketin toplam boyu 3000 metre karedir. 35 kişi bu markette çalışmaktadır. 4800 aile bu marketten alışveriş yapmaktadır ve belediyenin onlara sunmuş olduğu imkanlardan faydalanabilmektedir. Toplamda 17 binden fazla kişiye Beyoğlu Belediyesi bu market sayesinde yardım edebilmektedir. Ayrıca malzemelerin bir kısmı bağışçılar tarafından gönderilmektedir. Yüzlerce bağışçı sağlık malzemesi, giyim, gıda, temizlik malzemesi, çocuk giyimi gibi bir markette olabilecek tüm şeyleri bağışlayarak marketi doldurmaktadırlar.

Bağışçılar bağışlarını yapıyor ve belediye çalışanları markette bunları raflara koyarak, ihtiyaç sahipleri ihtiyaç duyduklarını bu sayede alabiliyor. Ayrıca bağışçıların yapmış oldukları bağışlarda fatura kesildiği için bağışçının faturasından vergi düşülmektedir. Bağışçıların elinde kalan fazla ürünleri atmak yerine sosyal markete bağışlayıp ülke ekonomisine de katkı sağlamaktadır. İhtiyaç sahipleri de bu ürünlere ücretsiz bir şekilde ulaşabilmektedir. Hayırseverlerle gerçek ihtiyaç sahipleri bu şekilde buluşmaktadır.

Beyoğlu'ndaki Sosyal Markette Kart

Sosyal Kart ile Hizmet Almak

Sosyal market uygulaması sürekli olarak hizmettedir. İhtiyaç sahiplerine Beyoğlu Belediyesi özel kartlar vererek içlerine kontörler yükledikten sonra kişiler ihtiyaçlarını bu kart sayesinde gidermektedir. İhtiyaç sahipleri her gün marketlerine gelerek ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Sosla markette tüm ihtiyaçların giderilmesi için gerekli malzemeler bulunmaktadır. 8 yıldır da yapıldığı için bu işte tecrübeleri oldukça fazladır. Diğer belediyelerinde buna benzer hizmet vermesi dileğiyle.

Web Site: beyoglu.bel.tr

Beyoğlu’ndaki Sosyal Markette Her şey Ücretsiz.

One thought on “Beyoğlu’ndaki Sosyal Markette Her şey Ücretsiz

  • zeynep karasu

    kışlık kıyafet bide aldım maviş yetmiyor

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir