HaberSeyahatYaşam

Beykoz’un Yeni Mesire Alanları ve Renkli Meyve Bahçesi

Beykoz’un Yeni Mesire Alanları ve Renkli Meyve Bahçesi yazımızda yeni açılan Karlıtepe Mesire Alanı, Riva Mesiresi, Alibahadır Mesiresi ve Okçuluk Merkezi, Beykoz’da Renkli Meyve Bahçesi ve Beykoz’un Yeni Parklarını yazdık.

Beykoz’un Yeni Mesire Alanları-Karlıtepe Mesire Alanı

Beykoz Karlıtepe’de İstanbul’un eşsiz manzarasının izlenebileceği Karlıtepe C tipi mesire alanı projesi tamamlanmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında Anadolu Yakası’nın ilk teleferiği Sultaniye-Karlıtepe arasında kurulacaktır. Teleferik hayata geçtiği zaman mesire alanı ziyaretçileri alana alternatif ve daha kolay ulaşabilecektir. Teleferik keyfi sürmesi de ayrı bir zevk olacaktır.

Karlıtepe Mesire Alanı Byekoz
Karlıtepe Mesire Alanı

Beykoz’un Yeni Mesire Alanları-Riva Mesiresi

Riva yolu üzerinde 15 bin 750 m²’lik alan üzerine kurulan mesire alanına gelenler, Karadeniz manzarasını aratmayan görsel şölenle ailecek piknik, spor ve gezinti yapabilecektir. Riva mesire alanının en yakın zamanda bitirilmesi planlanmaktadır.

Riva Mesire Alanı Beykoz
Riva Mesire Alanı

Alibahadır Mesiresi ve Okçuluk Merkezi

Beykoz’un yeşil bölgelerinden olan Alibahadır’da tüm vatandaşların gönül rahatlığıyla gidebileceği yeni mesire alanı kurulmaktadır. 6 hektarlık orman alanında hazırlanan mesirenin 33 bin 240 m²’lik alanı insanların kullanımı için hazırlanmaktadır. Enfes doğanın içinde ata sporu okçuluğun canlanması ve yaşatılması için 6300 m²’lik özel saha hazırlanmaktadır. Bölgeye gelen ziyaretçiler ailecek piknik, spor, yürüyüş ve gezinti yapacak, temiz havanın ve doğanın keyfini çıkartabilecektir.

Beykoz'un Yeni Mesire Alanları-Alibahadır
Alibahadır Mesiresi

Beykoz’da Renkli Meyve Bahçesi

Türkiye’de bir ilk olarak gerçekleştirilen çiftçi belgesiyle sertifikalı tarım yapılan ilk meyve bahçesi kuruldu. Beykoz Paşamandıra’da 18 bin 600 m²’lik geniş bir arazide kurulmuştur. Meyve bahçesini ziyaret edenlere, yemyeşil ortamda mevsimsel meyveleri dalından koparıp yeme şansı sunulmaktadır. Beykoz’un doğal dokusuna uygun olan 20 farklı türde 999 meyve ağacı, meyve bahçesinde bulunmaktadır. Şehir sakinlerinin doğayla ve tarımla buluşacağı alanda, piknik ve dinlenme yerleri, çocuk parkları, spor ve aktivite sahaları ve yöresel köy evi bulunmaktadır. Meyve bahçesine gelenler doğanın nimetlerinden fazlasıyla faydalanacaktır.

Renkli Meyve Bahçesi
Meyve Bahçesi

Beykoz’un Yeni Parkları

Çocukların güvenle oyun oynayabileceği AB standartlarında oyuncak ve oyun ünitelerinin yer aldığı yeni parklar oluşturulmuştur. Soğuksu Aşık Şenlik Parkı, İshaklı Niyazi Yaşar Parkı, Palamar Çeşmesi Parkı ve Peyzaj Düzenlemesi, Papatya Sokak Parkı ve Tokatköy Kalyon Çıkmazı Parkı yeni parklardır.

Beykoz Belediyesi: www.beykoz.bel.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir