Bilim ve Teknoloji

Apple, Spor Haberlerine Daha Kolay Erişim Sağlayan iOS 16.5’i Piyasaya Sürdü

Apple, Spor Haberlerine Daha Kolay Erişim Sağlayan iOS 16.5‘i Piyasaya Sürdü

Apple, Spor Haberlerine Daha Kolay Erişim Sağlayan iOS 16.5’i Piyasaya Sürdü

iPad, Mac, Apple TV ve Apple Watch güncellemeleri de mevcuttur.

Apple, WWDC’den önce mağazada bir grup büyük işletim sistemi güncellemesine daha sahip. Şirket, tümü spora ayrılmış bir Apple News bölümüne sahip iOS 16.5, iPadOS 16.5 ve macOS 13.4 güncellemelerini yayınladı. Diğer makaleler arasında gezinmek zorunda kalmadan sıralamaları, puanları ve hikayeleri takip edebilirsiniz. Aynı şekilde, haberlerde doğrudan belirli oyunların sayfalarına atlayan puan ve program kartları da vardır.

Bu arada Apple TV 4K kullanıcıları, TV uygulamasında aynı anda dört adede kadar spor yayınını gösteren bir Çoklu Görüntüleme özelliğine sahip oluyor. Buna Friday Night Baseball oyunları ve MLS Season Pass maçları da dahildir, ancak üçüncü taraf hizmet desteğine güvenmiyoruz.

Diğer iyileştirmeler o kadar dramatik değil. Hem iOS 16.5 hem de watchOS 9.5, sırasıyla Pride duvar kağıdı ve saat yüzü seçeneklerini (yukarıda gösterilmiştir) ekler. Ayrıca, iOS’ta CarPlay ve Spotlight ile ilgili sorunların yanı sıra birden çok platformda Ekran Süresi senkronizasyonu dahil olmak üzere olağan hata düzeltmelerini de bekleyebilirsiniz.

Bu muhtemelen iOS 17’den önceki son önemli güncelleme olmayacak. MacRumors, Apple’ın iOS 16.6‘yı özel olarak test ettiğini ve yakın gelecekte herkese açık bir beta sunabileceğini biliyor. Ne olursa olsun, Apple’ın bu sonbaharda büyük güncellemeler sunmaya hazırlanırken mevcut yazılımı üzerindeki çalışmalarını askıya aldığı açık.

Kaynak: engadget

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir