Ekonomi ve ParaYaşam

Amerikalı Gençler, Duymaktan Bıktıkları ve Eskimiş Para Tavsiyelerini Paylaşıyor

Amerikalı Gençler, Duymaktan Bıktıkları ve Eskimiş Para Tavsiyelerini Paylaşıyor

Amerikalı Gençler, Duymaktan Bıktıkları ve Eskimiş Para Tavsiyelerini Paylaşıyor

Amerika’da da enflasyonun her saniye yükselmesi ve fiyatların saat başı yükselmesiyle, Amerikalı gençler, duymaktan bıktıkları ve eskimiş para tavsiyelerini paylaştı. Muhtemelen bir kez ve herkes için emekli olmamız gereken “ipuçları”:

1. “Ne zaman biri bana para biriktirmemi söylese, otomatik olarak gözlerimi deviririm. Bir tür birikim yapabilmeyi çok isterdim, ancak her yerde enflasyon dalgalanması varken, özellikle oğlum büyümeye devam ederken, bu imkansız. iki ayda bir kıyafetlerini değiştiriyor. İkinci el mağaza fiyatları bile gülünç hale geliyor.”

2. “Her maaş çekinin en az %10’unu acil durumlar için birikimlerinize ve en az %10’unu emekliliğe yatırın” dedikleri zaman. Maaşınız yaşam giderlerinizi zar zor karşılıyorsa, bu aslında mümkün değil. Bırakın %10’dan fazlasını, 10 doları bir kenara koyamadığım zamanlar oldu.”

3. “‘Daha yüksek ücret talep etmelisin’ veya ‘Daha fazla maaşlı bir iş bulmalısın’, sanki yaşanabilir bir ücret ödeyen bir iş bulmak kolaymış gibi. Ben bir CNA’yım ve bize sadece bir dolar veya benim geldiğim yerde asgari ücretin iki üstü. Yine de hepsi perakende ve yemek servisi olan diğer seçeneklerden daha iyi.”

4. “Pek bahşiş değil ama beni en çok rahatsız eden şey, muhtemelen asla güzel bir ev alamayacağımdan bahsettikten sonra ailemin ‘Endişelenme, sadece para’ demesi. ya da iyi bir emeklilik fonuna sahip olabilmek gibi… evet, bir şey olursa hepinize güvenmek zorundayım ve bunun için çok şanslıyım ama kahretsin. Hepiniz çok iyi durumdasınız ve ben Şu anda banka hesabımda 1000 dolar var. Benim için asla ‘sadece para’ olmayacak.”

5. “‘Arabanı sat ve daha ucuz, daha eski bir tane al.’ Bu korkunç bir tavsiye! Onarımlar ve güvenilmez nakliye, finansal bir kabus.”

6. “Şu anda sadece bir ev sahibi olmak için bir ev almam gerektiğini duymaktan bıktım.

Belki birkaç yıl önce bu harika bir fikirdi, ancak bölgemdeki evler şu anda en az iki katına (muhtemelen üç katına yakın) satılıyor. ) üç yıl önce ne idiler. Ayrıca, ev sahipliği ile birlikte, temel hizmetlerden tamamen yeni bir çatıya ihtiyaç duymaya kadar değişebilen düzenli ve düzensiz maliyetler geliyor. Bu gerçekçi ve hatta mantıklı değil.”

7. “Acil bir durumda hesabınızda ‘üç ila altı aylık’ harcamalarınız olsun.’ Bu harika, ama her ay faturalarımın hepsini zar zor ödeyebildiğimde, ne kadar para biriktirmem gerekiyor?”

8. “Üniversiteden yeni mezun olduğumda ve anneme öğrenci kredisi ödemelerimin ne kadar yüksek olduğunu söylerken, anladığını ve neyin işe yarayacağını bildiğini söyledi. Heyecanlıydım. Nedense, aslında onun gideceğini düşündüm. bana yardımcı olacak bazı bilgiler bırak. ‘Her ay iki kat ödeme yap. Böylece ondan daha çabuk kurtulursun. Ben de öyle yaptım’ dedi. Evet, uzaktan bile yardımcı olmuyor. Şu anki tutarı ödemekte zorlanıyorsam kesinlikle ikiye katlayamam. Teşekkürler anne.”

9. “Dave Ramsey’in finansal tavsiyelerinin çoğu. Özellikle, ‘Borçları ödemek için çalışıyorsanız, bir restoranın içini görmeniz gereken tek zaman orada çalışıyorsanızdır.’ Öğrenci kredisi borcu krizi olduğu gibi, ayda bir restoranda 20 dolarlık yemeğim, 50.000 dolarlık öğrenci kredisi ödeyip ödememem konusunda bir fark yaratmayacak.Kredilerimi her ay ödedim ve şu anda 10 yıl önce aldığımdan daha fazlasını borçluyum, hepsi öğrenci kredisi faizinden dolayı. Utançtan bıktım ve bir hayatı ya da toplum içine çıkmayı hak etmediğimin söylenmesinden bıktım.”

10. “‘Bir sürü sigorta poliçesi alın, böylece tıbbi borca ​​girmek zorunda kalmazsınız.’ Sağlık sigortası poliçeleri gitgide daha fazla boşluk ekliyor ve nesiller boyu zengin olan insanlar sadece diğerlerine bir sürü sigorta poliçesi almalarını ve üst üste koymalarını söylüyor.Ödemeleri sadece bir tanesinde tutmak pahalı – şimdi benden bir BUNCH almamı mı bekliyorsun?! “

11. “‘Arabanızı kullanmayın, benzine para harcamadığınızda çok tasarruf edersiniz!’

Tabii ki, üç saat önce uyanacağım ve işe gitmek için dondurucu soğuklarda yürüyeceğim çünkü iş yerim 45 dakika uzaklıkta (arabayla) ve burada toplu taşıma yok.”

12. “‘Mülklere yatırım yapın, sağlam bir mali durum elde etmenize yardımcı olur!’ Eee, hangi parayla?”

13. “İnsanların bana tüm hafta boyunca para biriktirmek için bir Pazar gününü bütün gün yemek pişirmek için harcadıklarını duymaktan bıktım. Çalışan bir anneyim. Haftada sekiz saatimi yemek pişirmek ve zar zor zamanım varken yemek hazırlamakla geçiremem. Akıl sağlığımı olduğu gibi korumak için. İnsanlar bunun ekonomik bir sorundan daha fazlası olduğunu anlamıyor. Yetersiz ücret için çok fazla çalışıyoruz ve gerçekten yaşamak ve bizi mutlu eden şeyleri yapmak için zamanımız yok.”

14. “‘Önce kendinize ödeyin.’ İnsanlar bunu tüm para sorunlarınız için sihirli bir çareymiş gibi söylüyor.Tabii ki hepsini harcamadan önce birikime biraz para koyma fikrine katılıyorum, ancak maaştan maaşa yaşarken bu pratik bir tavsiye değil SADECE ihtiyaçlar için harcama yapın.”

15. “Emeklilik hesabınıza her yıl maksimum tutarı koymanız tavsiyesi. Yılda altı rakam yaparsanız bu harika ama yapmazsanız pratik olmaz. Yaşasın, 30-40 yıl içinde emeklilik birikimim olacak, ama o zamana kadar bir köprünün altında ya da 10 oda arkadaşımla yaşayacağım, sadece başka bir şeye gücüm yetecek.”

16. Ve son olarak, “Hayatınızda yaptığınız tüm eğlenceli şeyleri ‘ortadan kaldırmanız’ tavsiyesinden çok bıktım ve bıktım. Dürüst olmak gerekirse, herhangi bir hobiniz, tutkunuz ve Anlıyorum, şov için para biriktiriyorum, seyahat için para biriktiriyorum ama ‘Asla dışarıda yemek yememeli, alışveriş yapmamalı, kahve içmemeli, sigara içmemeli, içmemeli vb.’ – böylece neyi başarabilirsin? Varoluş? Bana göre, bu her zaman bir tokat gibidir. Hayattan ya da paradan asla zevk alma – sadece çalış, faturaları öde, tekrar et.”

Amerikalı Gençler, Duymaktan Bıktıkları ve Eskimiş Para Tavsiyelerini Paylaşıyor-Kaynak: buzzfeednews

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir