Yaşam

Amerikalı Bir Kadın Saçını Türkiye’de Yaptırmak İçin 6.000 Milden Fazla Yol Gitti!

Amerikalı Bir Kadın Saçını Türkiye’de Yaptırmak İçin 6.000 Milden Fazla Yol Gitti!

Amerikalı Bir Kadın Saçını Türkiye’de Yaptırmak İçin 6.000 Milden Fazla Yol Gitti!

İçerik üreticisi Bryn Elise için, ABD‘deki salonunda üç sıra 22 inçlik elle bağlanan uzantılar için bir randevu 4.450 dolara mal oldu. Bryn, “hayallerindeki saça” sahip olmanın 4.450 dolara mal olacağını anladıktan sonra biraz araştırma yaptı ve aslında Türkiye‘ye seyahat ederek uzatma yaptırmanın – uçak bileti, otel ve hizmet dahil – sadece hizmet almaktan daha ucuz olacağını buldu. Şimdi, 10 milyondan fazla izlenen viral bir videoda Bryn insanlara bunu yaptığını gösteriyor.

“Her şey geçen yıl ABD’deki salonumdan, aldığım uzantıların fiyatlarını 4.450 dolara yükselttiklerini bildiren bir e-posta aldığımda başladı. Bu yüzden biraz alışveriş yapmaya karar verdim ve bir sürü saç ekleme fotoğrafı fark ettim. Instagram‘da Türkiye’de yaşayan kesinlikle birinci sınıf bir stiliste ait olan şeyleri kaydettim… Bir fiyat teklifi almak ve bu adamın neden hayalimdeki saçı 500$’a yapacağını söylediğini anlatmak için DM’lerine girdim.”

Tabii ki, saç uzatma hizmeti de dahil olmak üzere tüm bir Avrupa tatilinin yerel bir ABD salonunda uzatma yaptırmaktan daha az olacağı konusunda biraz şüpheliydim, ancak Bryn hepsini mahvetti. “Seyahat tarihlerim konusunda stratejik olursam, İstanbul’a gidiş-dönüş biletlerini 700-800$ civarında bulabilirim. Airbnb’de haftada 350$’dan daha az bir fiyata İstanbul’da muhteşem daireler alabilirsiniz, ben de öyle yaptım” dedi. Yemek fiyatları değişebilir ama güzel bir restoranda 10 doların altında bir yemek yiyebilirsin!

Bryn’in videosunun yorum bölümünde birçok kişi, uzantıların yalnızca ilk kurulumdan daha fazla bakım gerektirdiğini hemen belirtti. Ve haksız da değiller – saç uzadığında, uzantıların ya yukarı taşınması ya da değiştirilmesi gerekir, bu da her 3-4 ayda bir salon ziyareti gerektirir. Bu, Bryn’in Türkiye’yi yılda yaklaşık üç kez ziyaret etmesi gerektiği anlamına geliyor, bu da yılda yaklaşık 5.250 ABD Doları tutarındadır.

Çoğu insan muhtemelen saça bu kadar para harcamıyor ama Bryn’in videosu, insanların saç, cilt bakımı, dişçilik gibi kozmetik hizmetler için dolarlarının daha fazla gittiği ülkelere seyahat ettiği “güzellik turizmi” kavramı hakkında daha büyük bir sohbete yol açtı

Diğer TikTok kullanıcıları, Güney Kore’deki cilt klinikleriyle deneyimlerini paylaştı ve Bryn ayrıca diş tedavisi için Tayland’a yaptığı gezileri de belgeledi. Şimdi, potansiyel olarak birlikte seyahat etmek ve konaklama yerlerinden tasarruf etmek isteyenler için grup güzellik turizmi gezileri öneriyor.

Buna rağmen, Bryn’in güzellik turizmi hakkında düşünen insanlar için hala birkaç hatırlatması vardı. “Yurtdışında hizmet rezervasyonu yaparken hatırlamanız gereken en önemli şey araştırma yapmaktır. Bu hizmetleri ister ABD’de ister yurt dışında alın, her zaman bir miktar risk olacaktır. Olabildiğince çok yorum okuyun, sağlayıcılara ulaşın. Sanal istişareler ve her zaman seyahat sigortanız olduğundan emin olun.” dedi.

Amerikalı Bir Kadın Saçını Türkiye’de Yaptırmak İçin 6.000 Milden Fazla Yol Gitti!-Kaynak: buzzfeednews

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir