İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » Amerika’da 100.000 Doların Üzerinde Para Kazanmanızı Sağlayan 7 İş

Amerika’da 100.000 Doların Üzerinde Para Kazanmanızı Sağlayan 7 İş

Yerli Yazılımın Önemi Nedir

Amerika‘da 100.000 Doların Üzerinde Para Kazanmanızı Sağlayan 7 İş

Amerika’da 100.000 Doların Üzerinde Para Kazanmanızı Sağlayan İşler

Amerika Birleşik Devletleri‘nin çoğunda, 100.000 $ civarında bir gelir size (ve ailenize) mali açıdan gönül rahatlığı sağlamak için fazlasıyla yeterlidir.

Birçok yüksek ücretli iş, eğitime önemli yatırımlar ve uzun yıllara dayanan deneyim gerektirse de, bu altı haneli rakamlara ulaşmak için her zaman on yıl harcamanız gerekmez. İşte size altı haneli bir gelir sağlayabilecek birkaç yıl içinde yapabileceğiniz yedi iş:

1. Bilgisayar Programcısı

Yazılım geliştiricisi, veritabanı yöneticisi veya web geliştiricisi gibi çeşitli beceri ve rolleri kapsayan büyük bir kariyer seçenekleri kategorisidir. Yaptığınız programlama türü – veya daha spesifik olarak, ustalaştığınız programlama dilleri – ne kadar para kazanabileceğinizi etkileyecektir. Bununla birlikte, altı rakam veya daha fazla kazanan yetenekli programcılar bolca bulunmaktadır.

Bazı işverenler, bilgisayar bilimi alanında lisans derecesine sahip programcıları tercih edebilir, ancak yetenekli geliştiriciler genellikle bu gereksinimi atlayabilir. Çeşitli programlama türlerini öğrenmek için kaynaklar bol miktarda bulunmaktadır. Çevrimiçi kurslar ve “önyükleme kampları” programları size yalnızca birkaç ay içinde pazarlanabilir beceriler kazandırabilir.

THY Pilot Adayı Maaş

2. Hava Trafik Kontrolörü

Hava trafik kontrolörleri, pilotların (ve uçaklarının) havalimanlarına güvenli bir şekilde kalkış ve iniş yapmasına yardımcı olmaktan sorumludur. Bu nedenle bu rol, herhangi bir havaalanının işletilmesi için hayati önem taşır. Neyse ki, maaş bu önemle orantılıdır. Federal Havacılık İdaresi’ne (FAA) göre, bir hava trafik kontrol uzmanının ortalama maaşı 125.000 doların üzerindedir.

FAA’da hava trafik kontrolörü olarak iş bulmak için 30 veya daha genç yaşta olmanız gerekir. Ayrıca aşağıdakilerden birine sahip olmanız gerekir:

  • Üç yıllık ilerici iş deneyimi
  • Bir lisans
  • Ortaöğretim sonrası eğitim ve üç yıla eşit iş deneyimi kombinasyonu

FAA, bir Collegiate Training Initiative okulundan havacılık derecesine sahip başvuru sahiplerine tercihli bir değerlendirme yapmaktadır.

Amerika'da 100.000 Doların Üzerinde Para-Kamyon Şoförü

3. Ticari Kamyon Şoförü

Kamyon şoförleri ticaretin kan hücreleridir, gerekli malzemeleri ülkenin (ve dünyanın) her yerine ulaştırırlar. Ticari bir kamyon şoförü için iyi bir maaş 65.000 dolar civarındadır, ancak bazı endüstriler ve bölgeler daha fazla ödeyebilir. Altı rakam aralığına ulaşmak istiyorsanız, muhtemelen kendi kamyonunuzu satın almanız ve bir mal sahibi-operatör olmanız gerekecektir.

Ticari bir kamyon şoförü olmak, lise diploması (veya GED) ve ticari bir ehliyet (CDL) gerektirir. Uzmanlaşacaksanız, ek eğitim veya sertifikaya ihtiyacınız olabilir. CDL’nizi almaya çalışmadan önce kesinlikle biraz eğitim isteyeceksiniz. Şehir sokaklarında 26.000 kiloluk bir araç kullanmak basit bir beceri değil. Eğitim birkaç ay gibi kısa bir sürede tamamlanabilir.

Dijital Pazarlama Önemi

4. Amerika’da 100.000 Doların Üzerinde Para Kazandıran Meslek: Dijital Pazarlamacı

İnternette yaşıyor ve nefes alıyorsanız, dijital pazarlama işini yapabilirsiniz. Üst düzey dijital pazarlamacılar yılda 100.000 dolardan fazlasını kolayca kazanıyor ve işi ya büyük bir şirkette çalışarak ya da kendi şirketinizi kurarak yapabilirsiniz.

İhtiyacınız olan eğitim türü, yapmak istediğiniz dijital pazarlama türüne bağlıdır, ancak sosyal medya ve arama motoru optimizasyonu konusunda orta ila uzman düzeyinde beceriler için uzun bir yol kat edebilirsiniz. Birkaç yararlı beceri için sertifika almak üzere çok sayıda çevrimiçi kursa katılabilirsiniz. Ayrıca, bu derslerin çoğu ücretsiz veya ucuzdur ve genellikle haftalar veya birkaç ay içinde tamamlanabilirler.

İnşaat Sektörü

5. İnşaat Müdürü

Şantiyelerin patronları olarak, inşaat yöneticileri projeleri yolunda ve bütçede tutmaktan sorumludur. ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre, bir inşaat müdürü için ortalama maaş 107.260 $‘dır, ancak maaşlar inşaat türüne (örneğin ticari veya konut) ve deneyiminize bağlı olarak yaklaşık 97.000 $ ile 130.000 $ veya daha fazla arasında değişmektedir.

Bu işler için kesinlikle biraz eğitime ihtiyacınız olacak, ancak mutlaka dört yıllık bir lisans diploması olması gerekmiyor. Birçok topluluk koleji ve meslek okulu, inşaat yönetiminde bazı yerinde deneyimle eşleştirebileceğiniz iki yıllık programlar sunmaktadır.

En Yaygın Ofis Çalışanı

6. Ulaştırma Müfettişi

Uçar, hareket eder veya yüzerse, yola çıkmadan önce birinin onu kontrol etmesi iyi bir ihtimaldir. Ve birçok endüstride, bu araçlar kullanım sırasında düzenli olarak denetlenecektir. Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre bir ulaşım müfettişi için ortalama maaş 81.000 dolar civarındadır ve biraz zaman ve deneyimle bunu altı rakama dönüştürebilirsiniz.

İhtiyacınız olan eğitimin miktarı ve türü, belirli role ve sektöre göre değişir, ancak genellikle bir nakliye müfettişi olarak çalışmak için iki yıllık bir derece veya ileri sertifikaya ihtiyacınız olacaktır. Alternatif olarak, tamirci gibi daha düşük seviyeli bir işe başlayabilir ve yükselebilirsiniz.

Doğrudan Satış Sektörü

7. Amerika’da 100.000 Doların Üzerinde Para Kazandıran Listemizdeki Son İş: Satış Müdürü

Beğenin ya da beğenmeyin, kapitalizmin çarkları satışlarla çevrilir. Ve kaliteli bir satış müdürü, rodyumla ağırlığına değer (şu anda altından yaklaşık 10 kat daha fazla satıyor). Satış rollerindeki çoğu insan, gelirlerinin büyük kısmını komisyonlar yoluyla kazanır, bu nedenle her zaman en istikrarlı veya en güvenilir iş olmayabilir – ancak altı rakam potansiyeli birçok alanda çok büyüktür. Yüksek ücretler kazanabilirsiniz.

Çoğu endüstrinin satış yöneticilerine ihtiyacı vardır, bu nedenle ilginizi çeken hemen hemen her alanda çalışabilirsiniz. Satış eğitiminizin çoğu büyük olasılıkla iş başındaki deneyimden gelecektir, ancak bazı temel bilgileri çevrimiçi bir kurs veya eğitim semineri yoluyla edinebilirsiniz.

Finansal Güvenliğe Giden Yol İçin Kendinizi Eğitin

Başarıya giden birçok yol var. Bazen, bu yollar on yıllık bir eğitim ve bir doktora içerir. Ancak, neredeyse o kadar uzun sürmeyecek diğer eğitim türleriyle birlikte altı haneli finansal güvencenizi sağlayabilirsiniz. Gelir potansiyelinizi yeni zirvelere taşımanın yollarını keşfetmek için bu listeyi bir başlangıç ​​noktası olarak kullanın.

Amerika’da 100.000 Doların Üzerinde Para Kazanmanızı Sağlayan 7 İş-Kaynak: fool.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir