Ekonomi ve ParaSeyahatYaşam

Amerika Dışında Tatil Mülküne Sahip Olmak İçin En İyi 6 Ülke

Amerika Dışında Tatil Mülküne Sahip Olmak İçin En İyi 6 Ülke

Amerika Dışında Tatil İtalya
İtalya

Amerika Dışında Tatil Mülküne Sahip Olmak İçin En İyi Ülkeler

Başka bir ülkede tatil mülkü satın almayı seçmenin birçok avantajı vardır. Size kolaylık sağlamak için sadece yabancı bir kaçamağa sahip olmakla kalmayacak, aynı zamanda herhangi bir vergi beyannamesi gereksinimi olmayan bir varlık kazanacaksınız.

Türkiye, Yunanistan ve Portekiz de dahil olmak üzere bazı ülkeler, orada mülkünüz varsa size ikinci vatandaşlık bile verecek. Ayrıca, ek bir gelir akışı elde etmek için kullanmadığınız zamanlarda mülkü kiralama imkanı vardır.

Amerika Dışında Tatil Mülküne Sahip Olmak İçin En İyi Ülkeler Listesinde İlk Sırada: İtalya

Matt Ward Emlakçı ve The Matt Ward Group’un ekip lideri, “İtalya, turistlerin her yıl ve her gün gelip gittiği bir yer” dedi. “Ülkedeki kiralık yazlıkların çoğu, çoğunlukla yılın herhangi bir zamanında rezerve edilmiş durumda. Tatil mülklerine yatırım yapmayı planlıyorsanız, bu ülke başlamak için en iyi yerlerden biri olacaktır. Herhangi bir Amerikalı yasal olarak bir tatil evi satın alabilir. Doğru miktarda parayla İtalya’da.”

Ülkenin büyük şehirlerinde, şehir merkezinin dışında bir mülk satın almak, şehir merkezinde satın almaktan çok daha ucuz olacaktır.

Amerika Dışında Tatil Yunanistan
Yunanistan

Yunanistan

Mill City Home Buyers’ın emlak yatırımcısı Kurt Walker, “Yunanistan‘ın popüler bir turizm destinasyonu olduğuna dair hiçbir şüphe yok” dedi. “Dolayısıyla, bir tatil mülkü satın almak isteyen yatırımcılar için ideal bir yer. Bozulmamış adaların pitoresk manzarası ve Akdeniz mimarisi ve tarihi ile eşleştirilmiş berrak mavi suları ile mükemmel bir turistik yer.”

Walker, “Ayrıca, ülkenin altın vize uygulamasıyla turistler bu güzel yeri ziyaret etme fırsatının üzerine atlıyor. Bu da özellikle kiralık yazlık açısından sıcak bir emlak piyasasına yol açtı. Daha fazla trafik, daha fazla insanın rezervasyon yapacağı anlamına geliyor. Tatil evlerine sahip olmak için en iyi ülkelerden biri haline getiriyor.

“Naxos ve Paros gibi bazı Grek adaları süper uygun fiyatlı. Sadece bir milyon avroya beş adet üç yatak odalı köy evi satın alabilirsiniz. Bu satın alınabilirlik, Yunanistan’ı tatil kiralamaya yatırım yapmak için cazip bir yer haline getirdi.”

Amerika Dışında Tatil Kosta Rika
Kosta Rika

Kosta Rika

Gayrimenkul şirketinin kurucusu ve CEO’su Rashard Alomari, “Kosta Rika, yatırım yapmak için harika bir ülke; aynı zamanda ‘dünyadaki en yeşil ülke’ olarak da adlandırılıyor” dedi.

“Bu isim, manzarası nedeniyle değil, esas olarak şu anda daha yeşil çevre uygulamaları ve sürdürülebilir teknolojik ilerleme açısından lider ülke olduğu için verildi. Kosta Rika, en yeşil ülke olmasının yanı sıra, aynı zamanda bir yatırımcılar için Kosta Rika’da bir tatil evi satın almak için ana cazibe olan düşük yaşam maliyetini de kapsıyor. Tatilciler, Kosta Rika’da lüks bir hayat yaşamak için fazlasıyla yeterli olan aylık 3.000 $’lık bir bütçe belirlediler. Tatil evleri 40.000 dolar kadar düşük bir fiyata, en pahalı ev ise ancak 500.000 dolar kadar pahalı olabilir.”

Türkiye'nin Doktorları Ülkeden Ayrılıyor

Türkiye

Operasyon Direktörü ve lisanslı gayrimenkul uzmanı Samantha Odo, “Türkiye, önemli bir turistik cazibe merkezi ve güçlü bir ekonomi olmasına rağmen, diğer ülkelere kıyasla uygun fiyatlı gayrimenkul seçenekleri sunuyor” dedi.

“Küçük dairelerin fiyatları 55.000 – 65.000 ABD Doları gibi düşük bir fiyattan başlayabilir. Fiyatlar daha yavaş bir hızla artıyor ve bu da uzun vadeli ideal bir mülke yatırım yapılmasına neden oluyor.”

Amerika Dışında Tatil Hırvatistan
Hırvatistan

Hırvatistan

Lisanslı Emlakçı ve kurucusu Eyal Pasternak, “Bu ülkede turizm gelişiyor ve kasabaları, adaları, kaleleri ve çok daha fazlasını görmek için gelen uluslararası turist akını oldu” dedi. Liberty Evi Satın Alma Grubu. “Bu turistlerin önemli bir kısmı, popüler TV dizisi Game of Thrones‘un çekim yerlerine bakmak için seyahat ediyor. Hırvatistan‘daki tatil mülklerine yatırım yapmak için tek başına bu bir neden.”

Pasternak, “Turizm endüstrisindeki patlama nedeniyle emlak fiyatları son zamanlarda yükseldi. Emlaklar bir milyon dolara kadar çıkabilir, ancak 150.000 $ gibi düşük bir fiyata harika tatil evleri de bulabilirsiniz. Hırvat mülkleriyle ilgili bir şey var. Kapitalizasyon oranının da fiyatlar ile birlikte artmasıdır. Bu, mülklerin iyi değer kazandığı anlamına gelir, bu nedenle yatırımınızdan iyi bir getiri elde edersiniz.”

Portekiz Görünüm
Portekiz

Amerika Dışında Tatil Mülküne Sahip Olmak İçin Son Ülke: Portekiz

Broker/sahibi Martin Carreon, “Portekiz, 2022’de tatil mülkü satın almak için en iyi yerlerden biri olarak kabul ediliyor” dedi Soco Wine Country Properties. “Ülkenin büyüleyici kültürü, harika doğası ve diğerleriyle sunabileceği çok şey var. Ekonomik büyüme ile birlikte turist sayısının artması Lizbon ve Porto gibi şehirlerde iyi ve istikrarlı oldu.”

“Lizbon bir tatil mülkü satın almak için çok pahalı olabilir, ancak şehrin sunduğu olanaklar ve özellikler muhteşem. Uygun bir fiyata yeni bir tatil evi satın almak istiyorsanız Lizbon yakınlarındaki diğer şehirler iyi bir seçenek olabilir.”

Amerika Dışında Tatil Mülküne Sahip Olmak İçin En İyi 6 Ülke-Kaynak: gobankingrates.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir