Ekonomi ve ParaHaber

2022 Kyk Burs ve Kredi Başvuru Sonuçları Açıklandı

2022 Kyk Burs ve Kredi Başvuru Sonuçları Açıklandı

2022 Kyk Burs ve Kredi Başvuru Sonuçları

2021-2022 eğitim öğretim yılı için burs/kredi başvuru sonuçları açıklandı. Burs/kredi hakkı kazanan öğrencilere ödeme yapılabilmesi için taahhütnamelerin mutlaka süresi içerisinde onaylanması gerekiyor.

Burs / Öğrenim Kredisi Başvuru Sonucu Sorgulama İçin Tıklayın.

Taahhütname onayı için son gün 19 Aralık 2021

Burs/kredi hakkı kazanan öğrencilerin en geç 19 Aralık saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden taahhütnamelerini onaylamaları gerekiyor.
Yurt dışında öğrenim gören öğrencilerin taahhütname onayı için de aynı tarih geçerli olacak.

Gençler e-Devlet mobil uygulamasını kullanabilecek

Geçmiş yıllarda e-Devlet mobil uygulamasından yapılamayan taahhütname onayı artık mobil uygulamadan da yapılabiliyor.

Öğrenciler e-Devlet mobil uygulamasını kullanarak burs/kredi başvuru sonucunu görüntüleyebiliyor ve taahhütnamelerini onaylayabiliyor.

18 yaşından küçük öğrenciler

Burs/kredi tahsis edilen 15-18 yaş arası öğrencilerin, anne/babalarının e-Devlet şifreleriyle sisteme girerek burs/kredi taahhütnamesi için veli onayı vermeleri gerekiyor. Ardından 15-18 yaş arası öğrenciler, kendi e-Devlet şifreleriyle taahhütname onayını tamamlayabilecek.

15 yaşından küçük ya da anne-babası olmayan öğrenciler ise kanuni vasileri ile birlikte kendilerine en yakın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne belgeleri (kimlik, vasi kararı vb.) ile giderek taahhütnamelerini düzenletebilecek.

Yurt dışında öğrenim gören öğrencilerin kefaletname işlemi

Yurt dışında öğrenim gören öğrencilerin kefaletname hazırlatma işlemleri için ise son gün 27 Aralık.

Yükseköğrenimini yurt dışında sürdüren ve kendisine burs/kredi tahsis edilen öğrencilerin, yurt içinde ikamet eden bir kefil tarafından Türkiye’deki noterlerden kefaletname hazırlatması gerekiyor. Hazırlanan kefaletnamenin ise en geç 27 Aralık saat 23.59’a kadar https://kredibursbelgeislem.gsb.gov.tr/ adresine yüklenmesi ve belgenin kaydedilmesi gerekiyor. Son olarak kaydedilen kefaletnamenin aslının, bir dilekçe ekinde en geç 10 Ocak 2022 tarihine kadar Söğütözü Mahallesi 2176. Cadde No: 25 Çankaya/Ankara adresindeki Kredi ve Burs Hizmetleri Daire Başkanlığına elden veya posta yoluyla teslim edilmesi gerekiyor.

2022 Kyk Burs ve Kredi Başvuru Sonuçları Açıklandı-Kaynak: kygm.gsb.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir