2007’den İtibaren Hala Orijinal Kutusundaki Birinci Nesil iPhone Şu Anda Açık Artırmada ve 30.000 Dolardan Fazla Bir Fiyata Alıcı Bulabilir

2007’den İtibaren Hala Orijinal Kutusundaki Birinci Nesil iPhone Şu Anda Açık Artırmada ve 30.000 Dolardan Fazla Bir Fiyata Alıcı Bulabilir

2007'den İtibaren Hala Orijinal Kutusundaki Birinci Nesil iPhone Şu Anda Açık Artırmada Steve Jobs
Steve Jobs

2007’den İtibaren Hala Orijinal Kutusundaki Birinci Nesil iPhone Şu Anda Açık Artırmada Satılıyor

Yeni bir iPhone çıktığında, Apple hayranları en son model için yüzlerce dolar ödemek için sıraya giriyor. 2007’den itibaren hala orijinal kutusundaki birinci nesil iPhone şu anda açık artırmada ve 30.000 dolardan fazla bir fiyata alıcı bulabilir. Kullanılmayan 8GB iPhone, piyasaya ilk çıktığında 599 dolara mal olmuştu.

Apple’ın en yeni telefonu iPhone 14, 799 dolardan satılıyor – ancak ilk modellerinden biri bundan çok daha fazlasını sunuyor. 2007’den birinci nesil bir iPhone şu anda müzayede bloğunda ve müzayede evinin listelediği müzayede evi, 30.000 $ veya daha fazla getirebileceğini tahmin ediyor. Kullanılmayan 8GB iPhone hala orijinal kutusunda açılmamıştır. İlk piyasaya sürüldüğünde 599 dolara mal oldu, yani 30.000 dolarlık tahmine satılırsa orijinal fiyatının 50 katına açık artırmaya çıkacaktı.

İlk iPhone, 3,5 inç ekran, 2 megapiksel kamera ve bir web tarayıcısıyla geldi. Merhum Apple kurucu ortağı ve CEO’su Steve Jobs, 15 yıl önce ilk kez tanıttığında, ona “iPod, telefon ve internet iletişim cihazı”nın bir arada birleşimi demişti.

LCG Auctions’ın ürün açıklaması, “Bu fabrikada mühürlenmiş, ilk sürüm örneği istisnai durumda” diyor. “Koleksiyonerler ve yatırımcılar, daha üstün bir örnek bulmakta zorlanırlar. Alaka düzeyi ve nadirlik, bu kırmızı ateşli koleksiyon için kazanan bir formül oluşturur.”

Telefon için şu ana kadar 2500 dolardan başlayan 16 teklif verildi. Bu yazı itibariyle en yüksek teklif 10.446 $ ‘dır. Açık artırma Pazar öğleden sonra sona eriyor.

Kaynak: businessinsider.com

Yorum yapın