Zenginlik İçinde Doğmuş Lana Del Rey
Ekonomi ve Para,  Yaşam

Zenginlik İçinde Doğmuş 14 Dünyaca Ünlü ve Yoksulluk İçinde Doğmuş 14 Dünyaca Ünlü

Zenginlik İçinde Doğmuş 14 Dünyaca Ünlü ve Yoksulluk İçinde Doğmuş 14 Dünyaca Ünlü

Zenginlik İçinde Doğmuş Lana Del Rey
Lana Del Rey

Zenginlik İçinde Doğmuş 14 Dünyaca Ünlü

1. Lana Del Rey

Şarkıcının babası, 8.000 özel site işleten bir medya ve yayın şirketi olan Web Media Properties’in milyoner kurucusudur. Aynı zamanda bir gayrimenkul yatırım ve aracılık firmasının CEO’su ve başkanıdır.

2. Julia Louis-Dreyfus

Büyük-büyük-büyükbabası, tarım, gıda işleme, uluslararası nakliye ve finansla ilgilenen milyarlarca Fransız holdingi Louis-Dreyfus Group’u kurdu.

3. Anderson Cooper

Yayın gazetecisi, gemicilik ve demiryollarında bir servet kazanan ve tarihin en zengin Amerikalılarından biri olan Cornelius Vanderbilt’in büyük-büyük-büyük-torunu. Annesi Gloria Vanderbilt bir moda tasarımcısı, oyuncu ve yazardı.

4. Adam Levine

Maroon 5 şarkıcısının babası, perakende zinciri M. Fredric’in kurucusuydu. Adam, son derece seçici ve son derece pahalı olan Brentwood Okulu’na gitti.

5. Gwyneth Paltrow

Aktörün babası bir TV ve film yönetmeni ve yapımcısıydı ve annesi aktör Blythe Danner. Büyürken Gwyneth, ünlü mezunlarıyla tanınan Santa Monica’daki Crossroads School’a ve Manhattan’daki tamamı kızlardan oluşan özel bir okul olan Spence School’a katıldı. Vaftiz babası yönetmen Steven Spielberg’dir.

6. Paul Giamatti

Aktörün babası, Paul’ün koleje gittiği Yale Üniversitesi’nin başkanı ve Beyzbol Ligi’nin yedinci komiseriydi.

7. Rashida Jones – Zenginlik İçinde Doğmuş 14 Dünyaca Ünlü

Aktörün babası Quincy Jones, bir müzik yapımcısı ve bestecisidir. 80 Grammy Ödülü adaylığı aldı ve 20. yüzyılın en etkili caz müzisyenlerinden biri olarak adlandırıldı. Annesi aktör Peggy Lipton’du.

8. Cara Delevingne

İngiliz modelin ailesi unvanlarla, güçlü bağlantılarla ve hatta kraliyet ailesiyle bağlarıyla dolu. Anne tarafından, büyükannesi Prenses Margaret’in nedimesiydi ve büyükbabası şövalye bir yayıncılık patronuydu. Baba tarafından, büyükannesi bir aristokrattı ve büyükbabası bir borsacı ve o zamanki Galler Prensi’nin bir arkadaşıydı. Babası bir emlak geliştiricisiydi ve vaftiz annesi İngiliz aktör Dame Joan Collins.

9. Michelle Williams

Aktörün babası, hisse senetleri ve emtia ticareti hakkında birçok kitap yazdı. Piyasa göstergeleri yarattı ve 12 ayda 10.000 doları 1,1 milyon doların üzerine çevirerek 1987 Dünya Kupası Ticaret Şampiyonasını kazandı. İki kez, Montana’da Cumhuriyetçi Senatör adayıydı, ancak ikisinde de kaybetti.

10. Jaden ve Willow Smith

Baba Will Smith, eğlence endüstrisindeki en yüksek ücretli oyunculardan biridir. Anneleri aktör ve Red Table Talk sunucusu Jada Pinkett Smith.

11. Kate ve Rooney Mara

Kız kardeşler milyarlarca futbol ailesinden geliyor. Anne tarafı Pittsburgh Steelers’ı, baba tarafı ise New York Giants’ı kurdu.

12. Ariana Grande

“Thank U, Next” şarkıcının annesi bir iletişim şirketinin CEO’suydu ve babası bir grafik tasarım firması kurdu. Ailesinin serveti, onu erken ortaya çıkardı; Anne ve babasının sezonluk bilet sahibi olduğu bildirilen Florida Panthers ev maçında milli marşı söyledi.

13. Nick Kroll

Komedyenin babası, çalışanların geçmişini kontrol etme ve dolandırıcılık soruşturmaları gibi hizmetler sunan bir kurumsal soruşturma ve risk danışmanlığı şirketi kurdu. 2004 yılında 1,9 milyar dolara satıldı.

14. Edward Norton

Aktörün büyükbabası emlak geliştiricisi James Rouse’du. Kapalı alışveriş merkezlerini icat eden The Rouse Company’nin kurucu ortağıdır.

Selena Gomez Fort Worth
Selena Gomez

Yoksulluk İçinde Doğmuş 14 Dünyaca Ünlü

1. Viola Davis

2014 yılında Variety’nin Kadının Gücü konuşması sırasında aktör, “Çocukluğum birçok mutlu anı ile dolu olsa da, aynı zamanda sefil bir yoksulluk içinde geçti. Bu ülkede nerede olduğunu bilmeyen 17 milyon çocuktan biriydim. “Bir sonraki yemek geliyor. Ve yiyecek bulmak için her şeyi yaptım. Yemek için çaldım. Yemek için kurtçuklarla dolu büyük çöp kutularına atladım. Mahallede, yemek için günde üç öğün yemek pişiren anneleri olduğunu bildiğim insanlarla arkadaş olmuştum ve ben yemek için bir çocukluğunu feda etti ve büyük bir utanç içinde büyüdü.”

2. Jennifer Lopez

2014 yılında şarkıcı, Bronx’ta iki kız kardeşiyle aynı yatağı paylaşarak büyüdüğünü söyledi. Jennifer, W Magazine’e, büyürken ailesinden çok çalışmayı öğrendiğini söyledi. “Babam geceleri çalışıyordu ve bizim için ne kadar çok şey yaptığını biliyordum. Annem bir Tupperware hanımıydı ve aynı zamanda okulda da çalışıyordu. Onları yüzüstü bırakamayacağımı hep hissettim.”

3. Selena Gomez

Şarkıcının annesi onu 16 yaşında doğurdu. Selena’nın ailesi beş yıl sonra boşandı ve annesi tarafından Teksas’ta büyütüldü. 2011 E’de! özel, aktör, “Annemin benzini her zaman biteceğini hatırlıyorum ve orada oturup arabanın içinden geçip çeyreklik alıp benzin almasına yardım etmemiz gerektiğini hatırlıyorum” dedi.

4. Shania Twain

Beş çocuktan biri olan şarkıcı sık sık okula aç gitti. ABC News’e “Miden guruldadığında konsantre olmak çok zor” dedi. Diğer çocukların öğle yemeklerini kıskandığını hatırladı. “Kesinlikle kendimi asla küçük düşürüp yardım isteyip, ‘Biliyorsun, açım. Yemeyeceğin o elmayı alabilir miyim?’ diyecek kadar kendimi küçük düşürmezdim. Buna cesaretim yoktu.”

5. Oprah

Mississippi’nin kırsalında, talk show sunucusu sefil bir yoksulluk içinde büyüdü. Evinde akan su yoktu ve bazen patates çuvallarından yapılmış tulumlar giyiyordu.

6. Leonardo DiCaprio

Los Angeles Times ile 2014 röportajı sırasında aktör, Los Angeles’taki mahallesinde “her yerde suç ve şiddet” olduğunu hatırladı. “Çok fakir büyüdüm ve yelpazenin diğer tarafını gördüm” dedi. Okulda dövüldükten sonra annesine, “‘Oyuncu olmak istiyorum. Lütfen beni seçmelere götürün” dedi. Çünkü o devlet okulu sisteminden çıkmak zorunda kaldım.”

7. Leighton Meester

Aktör, annesi uyuşturucu kaçakçılığı için federal zamanına hizmet ederken doğdu ve annesi serbest bırakılıncaya kadar büyükannesiyle yaşadı. Leighton gençken oyunculuk dersleri almaya başladığında, yaşıtlarıyla ilişki kuramadığı için yetişkinlerle olanları tercih etti. “‘Jimmy benden hoşlanmıyor!’ Kimin umrunda? Benzin paramız ya da yiyeceğimiz olmadığından endişelendim. Benim endişelerim bunlardı” dedi Marie Claire’e bir röportaj sırasında.

8. Hilary Swank

Oyuncu, Washington Eyaletindeki bir karavan parkında büyüdü. Together magazine dergisine, “Başımın üstünde bir çatım vardı ve yemeğim vardı ve bu yüzden fakir olmak ve bu deneyimleri yaşamak olumsuz değildi. Bunun olumsuz yanı, bu kadar genç yaşta sınıfı öğrenmekti, arkadaşlarımdan değil, ‘Onunla takılmayacaksın’ diyen arkadaşımın anne babasından. 6 yaşında bir ebeveynin ‘Evimize hoş gelmiyorsun, gitmen gerek’ demesi için.”

9. Cardi B

2016’da Global Grind’e “Gerçekten iyi ebeveynlerim var, onlar fakir” dedi.

10. Kelly Clarkson

Dallas Morning News’e “Ön ödeme çeki ile ön ödeme çeki yaşadık” dedi. “Ne yaparsam yapayım, böyle endişelenmek istemiyorum diyordum. Küçükken insanların ‘Para her şeyi satın almaz’ demesinden hep nefret ederdim. Zenginler öyle der, fakirler değil. ‘Para mutluluğu satın almaz’ diyen tek bir fakir tanımıyorum. Tahliye tebligatlarından kurtulman için sana para ödüyor.”

11. Demi Moore

Kendi kendini tanımlayan “karavan parkı çocuğu”, çocukluğu boyunca 30 kez yer değiştirdi. 16 yaşında okulu bıraktı ve tacizci bir evden kaçmak için alkolik ailesinden uzaklaştı. Guardian’a “Ya çevrenizde olup bitenler tarafından kapana kısılırsınız ya da bir çıkış yolu bulursunuz” dedi. “Bence her şey, korkutucu ya da iyi olsa bile, insan olarak bizi yükseltmeye ve genişletmeye yardımcı olmak için hayatımıza giriyor.”

12. Tyler Perry

New Orleans’ta aktör, yoksulluk çeken ve taciz edilen bir evde büyüdü. Kazandığı tüm parayı ilk oyununa yatırdı ve yapımda çalışırken aylarca arabasında yaşadı.

13. Jim Carrey

Howard Stern Show’da aktör, babasının işini nasıl kaybettiğini hatırladı. Aile bir arabada yaşamaya başladı, ardından Ontario çevresindeki kamp alanlarında çadırlarda yaşadı. 15 yaşında Jim, ailesine destek olmak için kapıcı ve güvenlik görevlisi olarak çalıştı. Howard, Jim’in babasına kızgın olup olmadığını sorduğunda aktör, “Sanırım bir süre öyleydim ama babam havalıydı dostum. Terapiyle ilgili tek şey bu, seni anne babanın ne yaptığına odaklıyorlar. Ne yapmadılar. Evet, elbette, bazı yönlerden hızlı büyümemi sağladılar. Ama benim için yaptıklarının listesi çok büyüktü.”

14. Mary J. Blige

Şarkıcının babası, 4 yaşındayken aileyi terk ettikten sonra, New York’un konut projelerinde büyüdü. Oprah ile yaptığı bir röportajda, “Hayat hayatta kalmakla ilgiliydi – herhangi bir şekilde para kazanmakla ilgiliydi” dedi.

Zenginlik İçinde Doğmuş 14 Dünyaca Ünlü ve Yoksulluk İçinde Doğmuş 14 Dünyaca Ünlü-Kaynak: buzzfeed.com

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir