SağlıkYaşam

Zayıflama Çayı Tarifi

Zayıflama Çayı Tarifi yazımızda zayıflamaya yardımcı olan, bitkisel ve lezzetli bir çay tarifi, içinde rezene, turunç kabuğu ve yeşil çay bulunan Zayıflama Çayı Yapımı yazdık.

Zayıflama Önerileri

Zayıflamak için öncelikle light ürünleri hayatınızdan çıkartmalısınız. Bunların sadece yağları uzaklaştırılmıştır, içerisindeki karbonhidratlar kilo almanıza neden olacaktır. Pizza, makarna gibi gluten içeren gıdalar kilo almanıza neden olacaktır. Tam tahıllı ekmeklerin glisemik indeksi yüksektir, bu tür ekmeklerden de uzak durun. Çay şekerinin glisemik indeksi 59 iken tam tahıllı ekmeğin 72’dir. Kahvaltıda peynir, zeytin, tereyağı, yumurtayı, salatayı eksik etmeyin. Öğle yemeğinde 1 kase ev yoğurdu veya salata tüketin. Aralarda kuruyemiş (ceviz, badem) tüketin. Akşam yemeğinde protein ağırlık yemek ve salata tüketebilirsiniz.

Kış Aylarında Kilo Kontrolü

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı rezene
  • 1 tatlı kaşığı yeşil çay
  • Turunç kabuğu
  • 1 su bardağı su

Yapımı

French press veya çay yapma kabının içine 1 tatlı kaşığı rezene, 1 tatlı kaşığı yeşil çay (kalp, damar hastaları kullanmamalıdır), 1 tane turunç kabuğu koyun. Üzerlerine 1 su bardağı kaynar su dökün. Günde 3-4 su bardağı kadar içebilirsiniz.

Yardımcı Kaynak: Dr. Ümit Aktaş’ın videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir