İçeriğe geç
Anasayfa » Yaşam » Zahide Yetiş İle Sevgi Üzerine Sohbet

Zahide Yetiş İle Sevgi Üzerine Sohbet

Zahide Yetiş İle Sohbet

Zahide Yetiş İle Sevgi Üzerine Sohbet yazımızda ekranların başarılı sunucusu Zahide Yetiş’in başarı öyküsü, baba sevgisinin önemi, vicdan sahibi insanlara olan güveni ve kız çocuklarına değer vermeyi yazdık.

Zahide Yetiş Tanınma Yolculuğu

Zahide Yetiş’in başarılı olmasını sağlayan ve üzerinden geçtiği birkaç olayı vardır. Hayatında kurduğu dengeyi sağlamak için bir takım şeylerle mücadele etmiştir. Zahide’ye en çok ailen niye ayrıldı soruları sorulmuş ve onu zorlamıştır. Küçüklüğünde kilolu olduğu için şişko patates diyerek çok alay geçen olmuş ve bununla başa çıkmıştır. Babasına olan sevgisini fark etmesi ile hayatını yoluna koymaya başlamıştır. Meslek adına en büyük kırılma noktası radyoya başlaması olmuştur. Cemalettin Özdoğan‘ın TRT kanalındaki prodüktörlere Zahide’yi söylemesi ile kanala taşınması başladı. İstanbul’a gelmesi ile KanalD‘de Doktorum programına başladı. Doktorum programını Op.Dr. Aytuğ Kolankaya ile sunan Zahide, mesleğindeki tırmanışını bu program ile yaptı. Zahide Yetiş Hayata programını tek başına sunmaya başladı. Daha sonra Zahide Yetiş’le programını sunmaya başladı. Sağlık programlarının vazgeçilmezi haline geldi. Daha sonra evlenmesi ile mutluluğu yakalamış ve hayatına kaldığı yerden devam etmektedir.

Zahide Yetiş İle Sevgi

Zahide Yetiş ve Baba Sevgisi

Zahide, babaannesinin ve dedesinin yanında büyümüştür. Babası başta iş için yer değiştirdikten sonra Zahide yıkılmıştır. Bu yıkımı babaannesine olan sevgisi ile geçiştirmiştir. Daha sonra babasının geri dönmesi onun için büyük bir mutluluk kaynağı olmuştur. Baba sevgisi özellikle kız çocukları için çok önemlidir. Babasından sevgi görmeyen çocuklar mutsuz bir yaşam geçirir. Babalar ailelerine bakmak için çok çalıştığını söylerler fakat çocuklarına hiç zaman ayırmazlar. Çocuğuna sevgisini ihtiyaçlarını para ile karşılayacaklarını zannederler. Sevgi gösterilmeyen çocuklar mutlu olamayacaktır. Babaların kız çocuklarını sevmekten korkmaması gerekir. Her şeyi zamanında yaparak kızlarının sevgi ile büyümelerini sağlamalıdırlar. Baba-kız ilişkilerinin sağlıksız ve mutsuz olması neticesinde kızlar yanlış eş seçimi yaparak hayatlarını mutsuz bir biçimde geçirmektedir. Babalar sevgi konusunda çocuklarını mutlaka eksik bırakmamalıdır.

Bebek ve Çocuk Bakımı-Anne-baba

Vicdan sahibi insanlara Güven Duymak

Zahide Yetiş, dünyada huzuru kazanmaya çalışmaktadır. Beden sağlığınıza ve ruh sağlığına çok önem vermektedir. Ruhsal sağlık onun için en önde gelmektedir. Mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmek için elinden geleni yapmaya devam etmektedir. Evlenirken de mutlu ve huzurlu birini bulmuştur. Zahide hanım insanları vicdanları ile ölçmektedir. Vicdan sahibi insanlara sonuna kadar güvenmektedir. Karşındaki kişiyi hissederek vicdanlı olup olmadığını anlayabilmektedir. Zahide hanım, hayatta kimseyi ayıplamamaktadır. Ayıpladığı şeyin bir gün kendi başına geleceğini bilmektedir.

Kız Çocuklarına Değer Verilmesinin Önemi

Kız çocukları yetiştirilirken bazı yerlerde kızlara değersiz birisi gibi davranılmaktadır. Değersiz ve önemsiz olduğunu küçüklüğünden itibaren benimseyen kadınlar, ileride çektiklerini kendi gelinlerine de uygulamaktadır. Bunu yaparken de maalesef büyük bir zevk almaktadır. Kız çocuklarının mutlaka önemsenmesi ve değerli olduklarının onlara hissettirilmesi gerekir. Küçüklüğünde ezilen kız çocuğu evlendiğinde erkek çocuğu olduğunda onu yüceltir. Kocasından çok erkek çocuğuna ilgi gösterir ve onu bir kral gibi yetiştirir. Erkek çocukta şımartılarak kendinin her şeyi yapmaya hakkı olduğunu zanneder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir