YouTuberlar Ne Kadar Para

YouTuberlar Ne Kadar Para Kazanıyor?

Ekonomi ve Para Haber Yaşam

YouTuberlar Ne Kadar Para Kazanıyor? yazımızda YouTuberların yeni dünyada hızlı bir şekilde ünlü olmalarını, YouTube üzerinde nasıl para kazandıklarını ve Türkiye’nin ilk 10 YouTuberını yazdık.

YouTuberların Yükselişi

Ülkemizde YouTuberların takipçileri ve yayınladıkları video izlenme rakamları gün geçtikçe hızlı bir şekilde artmaktadır. Türkiye’de en fazla takipçisi olan YouTuber Enes Batur‘un, en son düşük bütçe ile çektiği filmi “Enes batur hayal mi gerçek mi” inanılmaz izlenme rakamlarına ulaşmıştır. Durum böyle olunca YouTuberların fenomen hale gelmesi ve yeni bir kazanç kapısından haberdar olunmasına neden olmuştur. YouTuberlara dünya üzerinde yeni dünyanın yıldızları unvanı verilmiştir.

Ekonomik fiyatlarla YouTube kanalınızda paylaştığınız videolarınız için youtube abone satın alma hizmetleri SadeceOn’da! Kanalınız için istediğiniz sayıda abone alabilir, videolarınızın daha fazla ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Abone hizmetleri dışında YouTube kanalınız için izlenme, yorum, beğeni gibi ihtiyacınız olabilecek tüm hizmetleri bulabilirsiniz. En ekonomik fiyatlarla SadeceOn güvencesinde kaliteli hizmet alma fırsatını yakalayın!

YouTube'dan En Çok Para Kazananlar

Google Tarafından YouTube’ın Satın Alınması

Video paylaşım platformu olan YouTube, 2005 yılında 3 PayPal çalışanı tarafından kurulmuştur. 1,5 yıl sonra ise milyar dolarlık bir şirkete dönüşmüştür. Broadcast Yourself (Kendini yayınla) sloganı ile hareket etmektedir. 2006 yılında Google, 1 milyar 650 milyon dolara YouTube’ı satın almıştır. O günden sonra YouTube, YouTuberlara Google Adsense reklamları üzerinden para kazandırmaya başlamıştır. Videoların izlenmesinden kaynaklı reklamların izlenmesi ve reklamlara tıklamadan yüksek gelirler kazanmaya başlamışlardır. Günümüzde dünya üzerinde en çok girilen 2.sitedir. Birincisi Google’dır.

Şuanda YouTuberlar kendilerine özgü yeteneklerini kullanarak YouTube yayınları yapmaktadır. En çok oyun, eğlence, vlog, makyaj, yemek gibi videolar çekilmekte ve ilgi görmektedir. YouTuberlar çoğu zaman kendi evlerinden yayınlarını yapmaktadır. Home office şeklinde çalışmaktadırlar. YouTuberlar Google reklamlarından kazandıkları paraların yanında, kendilerine özel büyük şirketlerle anlaşmalar yaparak büyük paralar kazanabilmektedir. Kanallarında şirketlerin ürünlerini tanıtarak bu işi gerçekleştirmektedirler. Ülkemizdeki YouTuberlar klipler ve filmler çekerek de iyi paralar kazanmaya başlamıştır.

İlk 10 Türk YouTuber-Türkiye
Orkun-Ruhi-Murat-Enes

YouTuberlar Ne Kadar Para Kazanıyor?

Dünya üzerinde bulunan bazı YouTube kanallarının izlenme oranları çoğu TV kanalını geride bırakmıştır. TV kanallarının kazandığı paraları, yeni dünya ünlüleri tek başına kazanmaktadır. Kazandıkları paralar ile lüks bir yaşam yaşıyorlar ve son model araçlara binebiliyorlar. Aşağıda sadece tek başına YouTube yayını yapan ilk 10 YouTuber Listesi bulunmaktadır. Genel olarak 1000 video izlenimi başına 0,50 TL ile 1 TL arası para kazanmaktadırlar. Tıklanılan reklamlara göre bu oranda değişiklik olmaktadır. Ayrıca reklam veren şirketlerle özel olarak anlaşarak gelirlerini bir hayli artırmaktadırlar. Yıllar ilerledikçe kazanılan miktarlar ciddi şekilde artmaktadır.

İlk 10 YouTuber 2018

Enes Batur-Takipçi sayısı-6,169,839

Orkun Işıtmak-Takipçi sayısı-4,359,807

Kafalar-Takipçi sayısı-3,103,647

Burak Oyunda-Takipçi sayısı-2,783,251

Ruhi Çenet Videoları-Takipçi sayısı-2,696,982

Cem Yılmaz-Takipçi sayısı-2,279,255

Oyun Delisi-Takipçi sayısı-2,241,819

FurkanYamanHD-Takipçi sayısı-2,126,360

Baturay Anar-Takipçi sayısı-1,958,170

Oyun Portal-Takipçi sayısı-1,949,145

Kızlarda En Fazla Takipçisi Olan YouTuber: Danla Bilic-Takipçi sayısı-1,607,572.

YouTuberlar Ne Kadar Para Kazanıyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir