YKS Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?

YKS Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli? yazımızda 15-16 Haziran 2019 tarihinde sınava girecek olan Üniversite adaylarının nelere dikkat etmesi gerektiğini yazdık.

YKS Öncesi Normal Yaşamınızı Sürdürün

Yıl içerisinde sınava hazırlananların emeğinin karşılığını alma zamanı geldi. Son günleri özelmiş gibi değerlendirmeyin ve normal yaşamınıza devam edin. Sınava son birkaç gün kala, normalden fazla çalışmak sizi olumlu etkilemeyecektir. Farklı bir şey yapmanız gerekiyorsa, bu durumda sınava farklı anlamlar yüklersiniz. Sınava çok fazla anlam yüklediğinizde, sınavın ağırlığı sizi çok fazla yoracaktır. Burada yapılması gereken normal yaşantınıza devam etmektir. Sınava çalışan öğrenciler normal tempolarında çalışmaya devam etmelidir. Son günlerde tekrar yapmak adına, moral bozmayan denemeler yapılabilir. Bu zaman diliminde yeni konu öğrenilmez. Yeni sorularla kendinizi meşgul etmeyin. Yapabildiğiniz soruları, size moral verecek olanları yapmaya özen gösterin.

Sınav Öncesi Beslenme

Son Gece Ne Yapmalı?

Son gece normal uyku düzeninizi korumaya çalışın. Eğer uyuyamazsanız, bunu da sorun etmeyin. Rakiplerinizde büyük ihtimalle uyuyamayacaktır. Sıvada uyumazsınız ve vücut sınava hazırlıklı olacaktır. Sınav başlamadan önce her şeyi unuttuğunuzu fark edebilirsiniz. Bu durum geçicidir. Sınava başladıktan sonra sorularla içli dışlı olmaya başladığınız zaman tüm bilgilerinizi hatırlayacaksınız. Bu olumsuz düşüncede kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Yıl içinde çokça girilen deneme sınavları gibi olacaktır. Bazılarına gerçek sınav, deneme sınavlarından daha kolay gelecektir. Herkese başarılar.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı Tarihleri

  • Temel Yeterlilik Testi: 15 Haziran Cumartesi saat: 10:15
  • Alan Yeterlilik Testi: 16 Haziran Pazar saat: 10:15
  • Yabancı Dil Testi: 16 Haziran Pazar saat: 15:45

YKS sonuçlarının açıklanacağı tarih 18 Temmuz 2019.

YKS Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?-Yardımcı Kaynak: NTV

(Görüntüleme: Toplam 1, Bugün 1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir