İçeriğe geç
Anasayfa » Yaşam » Yiğit Kurt Otostop Çekerek Dünyayı Geziyor

Yiğit Kurt Otostop Çekerek Dünyayı Geziyor

Yiğit Kurt

Yiğit Kurt Otostop Çekerek Dünyayı Geziyor yazımızda dünyayı para kullanmadan sadece otostop çekerek gezen gezgincinin yaşadıklarını, babasını ikna etmesi ve birlikte yolculuk yapmalarını yazdık.

Yiğit Kurt-Evrensel Adam Dünya Turuna Devam Ediyor

Yiğit Kurt, kendisine evrensel adam tabirini kullanarak otostop çekerek tam 35 ülke ve 170 şehir gezdi. Toplamda ise 44 ülke gezmeyi başarmıştır. Seyahatlerinde para kullanmama hedefi belirleyen Kurt, otostop çekmeyi seyahat için öncelik olarak kullanmaktadır. 27 yaşında olan gezgin Kurt, ilk otostopla seyahatini henüz 13 yaşındayken gerçekleştirdi. Otostop çektiği araçlar arasında ambulans, polis aracı ve at arabası da bulunmaktadır. Hindistan seyahatinde ünlü oyuncu Aamir Khan ile tanışmıştır. Aamir Khan’da evrensel adam olarak bilinmektedir.

Yiğit Kurt-Aamir Khan
Aamir Khan-Yiğit Kurt

Baba İle Dünya Seyahati

Yiğit Kurt seyahatlerine başlama ve devam ettirme amacını, farklı hayatları görme, farklı taraflarıyla yaşama ve farklı açılardan bakmaya çalışma olarak belirtmektedir. Otostop ile dünya gezisine karşı çıkan babasını da seyahatlerine gelmeye ikna etmiştir. Babasını ikna etmede onun hiç yurt dışına çıkmamasını ve değişik yerler görmemesini kullanmıştır. Bu duyguyu yaşaması için bir kerede olsa kendisi ile gelmesini önermiştir.

Yiğit Kurt Dünya Gezisi

İlk defa babasından geliyorum cevabı almıştır. Babasıyla da gezerken araçlarda para kullanmama yöntemini seçmektedirler. Sürekli olarak otostop çekerek şehirleri ve ülkeleri gezmeyi sürdürmektedirler. Babasına da otostop çekmeyi öğreterek yolculuklarına otostop ile devam etmektedirler. Otostop çektikleri için yolculukları sürekli bir macera içinde geçmektedir. Her türlü koşullarda seyahat etme durumları söz konusudur. Hayatı dolu dolu yaşamaktadırlar. Seyahatlerinde yaşadığı maceraları ve hikayeleri evrensel adam isimli sitesinde yayınlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir