İçeriğe geç
Anasayfa » Yeni Site Açacaklara Tavsiyeler

Yeni Site Açacaklara Tavsiyeler

Yeni Site Açacaklara Tavsiyeler-Site Oluşturma

Yeni Site Açacaklara Tavsiyeler yazımızda SEO ayarlarının sitelerin aramalarda öne çıkmasında ki önemini, büyük sitelerin aramalarda nasıl en önlerde çıktığını ve Google ile çalışmanın önemini yazdık.

Yeni Site Açacaklara Tavsiyeler

Yeni bir site oluşturduğunuz zaman dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır. Google, Web Master’lar (web yöneticileri) için bir takım yönergeler hazırlamıştır. Bunları okuyarak bilgi edinebilirsiniz. Google, bu bilgilendirme hizmeti ile size temel kuralları vermektedir. Bu bilgilendirmede hangi sayfaları indexleyebilirsiniz. Bazı sayfaların index dışı olması gerekebilir bunu nasıl indexlememe yapabilirsiniz gibi indexleme hakkında bilgilendirme yapmaktadır. Google indexleme sitenizin ön sayfalarda çıkması için çok önemlidir. Sitenin SEO ayarlarının da yapılması gerekmektedir. Temel olarak açmış olduğunuz sitenin, Google’ın indexleme yapan robotlar tarafından taranabilmesi gerekiyor. Bunun içinde robotların rahatça gezebileceği bir alt yapı hazırlamanız gerekir. Daha sonra üretmiş olduğunuz içeriklerin kullanıcıyı nasıl etkilediği önemlidir. Size gelen ziyaretçilerin tam anlamıyla ne aradıklarını ve ne üzerine içerik üretmeniz gerektiğini bulmanız gerekir. Kaliteli içerik sitenizin ilerlemesi ve tercih edilmesi için olmazsa olmazlardandır.

Yeni Site Açacaklara Tavsiyeler-Seo

Başarılı Siteleri Örnek Alıp Daha İyisini Yapmak

Başarılı olmuş ve kendine trafik çeken sitelerin yayın akışını takip etmek yeni başlayan site sahipleri için önemlidir. Trafik çeken kelimelerin ne olduğunu ve sayfa içeriklerinin nasıl oluşturulduğunun incelenmesi sitenizin gelişimi için size fikirler verecektir. Sitenize benzer yapılmış siteleri takip etmek ve onlardan fikirler almak sizi başlangıç olarak yönlendirecektir. Özgün olmak ve ihtiyacı karşılamak sitenizi diğerlerinden ayıracaktır. SEO uyumlu kelimeleri, web üzerinde bulunan siteler ile araştırarak içeriklerinizi o yönde yapmanız aramalarda üst sıralara çıkmanızda büyük katkı sağlayacaktır.

AdWords reklam

Büyük Sitelerin Aramalarda Öne Çıkma Taktikleri

Google aramalarında ön sayfalara çıkan siteler iki şeyi çok yapmaktadır. İlki SEO çalışmalarına çok önem vermek, ikincisi ise Google Adwords aracılığı ile reklam vermektir. Bu iki unsura önem veren büyük siteler her zaman Google aramalarında en ön sıraları almaktadır. Yatırım yapmış oldukları alanlarda karşılığı almak için sürekli olarak kendilerini geliştirmektedirler. Dünyanın en büyük ve en çok kazanan şirketleri arasında olan Google ile çalışmak büyük avantajdır. Türkiye’de en çok girilen siteler yazımızda yazdığımız gibi, 1.sırada Google.com.tr, 3.sırada da Google.com bulunmaktadır. Tüm dünyada da en çok girilen site yine Google.com’dur. Google ile çalışabilmek işte bu yüzden çok önemlidir. 2.sırada da YouTube vardır. YouTube sitesi de Google’ındır.

Web sitesi kuracağınız zaman hedef kitlenizi iyi belirlemeniz ve içeriklerinizi ona göre oluşturmanız gerekiyor. Güncel olarak içerik girmek ve kitlenizi her zaman aktif tutmak, işin önemli kısmıdır.

Yeni Site Açacaklara Tavsiyeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir