Yeni Seat Ateca 2018

Yeni Seat Ateca 2018 yazımızda Seat’ın SUV model Ateca’nın öne çıkan özelliklerini, teknik özelliklerini, teknolojinin araca uyumunu ve satış fiyatını yazdık.

Yeni Seat Ateca 2018 İnceleme

Yeni Seat Ateca, 4×4 tipte bir araç olarak tasarlanmıştır. Seat’ın bu SUV modeli gündelik yaşam beklentilerinizi aşmanızı sağlayacaktır. Yeni Seat Ateca güvenliğiniz için aracın farlarını full led olarak kullanmıştır. Far asistanı sayesinde uzun ve kısa geçişi otomatik olarak yapmaktadır. Gece yolda giderken karşıdan bir araba geldiğinde otomatik olarak kısa farlara geçiyor daha sonra araç geçtikten sonra tekrardan uzun farla otomatik geçiş yaparak kullanıcının rahat etmesini sağlıyor.

Yeni Seat Ateca’da anahtarsız giriş sistemi bulunmaktadır. Anahtar cebinizde olduğu zaman aracınıza rahatlıkla girebiliyorsunuz. Kış aylarında ısıtmalı silecek suyu, silecek suyunun donmasını engelliyor. Isıtmalı koltuklarda insana rahatlık vermektedir. Bagaj kapağını aktif pedal sistemi ile ayağınızı öne doğru bir kere uzatarak otomatik açabilirsiniz. 510 litrelik bagaj kapasitesi bulunmaktadır. Hiç dokunmadan ve kilidi açmadan bu şekilde bagaj kapısını açabilirsiniz.

Yeni Seat Ateca Görünüm

Teknik Özellikler

Yeni Seat Ateca 1.4 litre benzinli 6 ileri DSG şanzımanla kombin edilmiştir. Araç günümüzün tüm teknolojik özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır. Şerit takip asistanı, Opsiyonel Adaptif Hız, Arka Çapraz Trafik Uyarısı, kör nokta uyarı sistemi, park asistanı araçta mevcuttur. Yeni Seat Ateca’nın iç kısmında hız ve ikaz göstergeleri normal analog şeklindedir. Ekranın orta kısmında ise klasik dijital ekran bulunmaktadır. 2 silindir veya 4 silindir olarak aracı kullanabilmektesiniz. Araçta bulunan dokunmatik ekranda birçok ayar ve multimedya dosyaları çalıştırılabilmektedir. Ekrandan 360 derecelik dışarıyı görebileceğiniz kamera bakışı yapılabilmektedir.

Ayrıca Opsiyonel Full Link Teknolojisi ile yolculuk sırasında, araca akıllı telefonunuzu bağlamanıza ve mobil uygulamalarınızın keyfini çıkarmanıza olanak sağlarken, opsiyonel kablosuz mobil şarj sistemi cihazınızı şarj etmenizi zahmetsiz hale getirir. Ortalama 100 km’de yakıt tüketimi 8,5 litredir. İstanbul trafiğinde 10 litreye kadar çıkabilmektedir. Sürüş modları ile aracı daha performanslı kullanabilirsiniz. Eco, normal, sportif, off-road veya kişisel ayarlarda sürebilirsiniz.

Yeni Seat Ateca İnceleme

Fiyat

ModelDonanım2018 Model
Tavsiye Edilen
Anahtar Teslim
Liste Fiyatı
ATECA 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSGStyle142.800 TL
ATECA 1.6 TDI 115 HP S&S EcomotiveStyle142.800 TL
ATECA 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSGXcellence158.000 TL
ATECA 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSG S&SFR158.000 TL
ATECA 1.4 EcoTSI ACT 150 HP 4Drive DSG S&SXcellence171.000 TL

Web Site: www.seat.com.tr

Yorum yapın