Yeni Renault Clio Özellikleri

Yeni Renault Clio İnceleme

Araçlar

Yeni Renault Clio İnceleme yazımızda 2018 Yeni Renault Clio’nun dış görünümde yenilikleri, teknik özelliklerini ve satış fiyatını yazdık.

Yeni Renault Clio

Yeni Renault Clio makyajlı haliyle sevenleriyle buluşmuştur. Yeni ön tasarımı ve yepyeni ışık imzası ile her zamankinden daha büyüleyici hale gelmiştir. Yenilenen ön ve arka LED Pure Vision aydınlatma özelliği hemen göze çarpıyor. 17” alüminyum jantlar ile CLIO’nun eşsiz tasarımını daha da çekici hale getirmiş. Renault CLIO‘nun zarif döşemeleri, deri kaplı direksiyon simidi ve kalitesini belli eden diğer detaylar dikkat çekiyor. Araca yarı cam tavan eklenmiştir. Geri görüş kamerası bulunmaktadır. Araçta dijital klima bulunmaktadır. Aracın içinde orta kısmında bulunan multimedya ekranıyla aracın ayarları yapılabilmektedir aynı zamanda medya araçları oynatılmaktadır. Sürücünün önünde sol tarafında analog devir göstergesi, sağ tarafında yakıt göstergesi, ortada dijital hız göstergesi ve hemen arkasında akıllı yol bilgisayarı bulunmaktadır.

Yeni Renault Clio 2018

Teknik Özellikleri

Araç 1.5 dCi 90 bg dizel motoru, 3,3 lt. / 100 km* ortalama yakıt tüketimi ve 85 g/ km CO2* değerlerine sahip. Bu özellikleriyle hem bireysel hem de ticari kullanıcılara çok ekonomik bir sürüş sağlıyor. Sürüş keyfinden bahsetmeye gerek bile yok: 220 Nm’lik cömert tork değeri düşük devirlerden itibaren elde edilebiliyor ve her koşulda sürüş konforu sağlamaktadır. 6 vitesli çift kavramalı otomatik EDC şanzıman, 1.2 Turbo EDC 120 bg ve 1.5 dCi EDC 90 bg ile birlikte sunuluyor. Vites yükseltmenin çok hızlı olmasının yanı sıra herhangi bir sürat kaybı yaşanmadan esnek vites geçişleri mümkün oluyor. Stop & Start teknolojisi araçta bulunmaktadır. Anti blokaj fren sistemi, acil fren destek sistemi, elektronik denge programı bulunmaktadır. Maksimum 176 km hızla gidebilmektedir. 0-100 km hızlanması 13 saniyedir. Ortalama yakıt tüketimi 100 km’de 5.4 litredir. Yakıt konusunda oldukça verimli özelliğe sahiptir.

Yeni Renault Clio 2018

Fiyatı

  • Joy 89.150 TL
  • Icon 119.400 TL
  • Touch 95.150 TL
Toplam uzunluk4062 mm
Bagaj kapağı açık yüksekliği (yüksüz)1920 mm
Toplam genişlik (kapı aynaları dahil)1945 mm
Bagaj kapasitesi300 L

Resmi Web Site: www.renault.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir