İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Yeni Rapor, Binance’in Bitcoin Rezervlerinin Fazla Teminatlandırıldığını Söylüyor

Yeni Rapor, Binance’in Bitcoin Rezervlerinin Fazla Teminatlandırıldığını Söylüyor

Binance Patronu Changpeng Zhao

Yeni Rapor, Binance’in Bitcoin Rezervlerinin Fazla Teminatlandırıldığını Söylüyor

Yeni Rapor, Binance’in Bitcoin Rezervlerinin Fazla Teminatlandırıldığını Söylüyor

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, Çarşamba günü küresel mali denetim, vergi ve danışmanlık firması Mazars‘tan Binance’in müşteri bitcoin ( BTC ) rezervlerinin fazla teminatlandırıldığını gösteren yeni bir rapor yayınladı.

Mazars yaptığı duyuruda, “Değerlendirme sırasında, Mazars, Binance tarafından kontrol edilen kapsam içi varlıkların toplam platform yükümlülüklerinin %100’ünü aştığını gözlemledi. ” Kesin oran %101 idi.

Likidite sorunları nedeniyle merkezi kripto borsası FTX’in çöküşü, rakiplerinin mali rezervlerinin şeffaflığını artırmak için acele etmesine neden oldu. Mazars’ın raporu, müşterilere bitcoinlerinin teminat altına alındığını, blok zincirinde var olduğunu ve Binance’in kontrolünde olduğunu garanti etmeyi amaçlıyordu.

Ancak Pennsylvania Üniversitesi’ndeki The Wharton School’da finansal muhasebe öğretim görevlisi olan Francine McKenna’ya göre değerlendirme resmi bir denetim değil. McKenna, “Yönetimden aldıkları bir listeden açık anahtar adresi başına bakiye karşılaştırması yaptılar. Bağımsız bankalar, emanetçiler veya emanetçilerdeki bakiyeleri karşılaştırmadılar,” dedi.

“Bu, Tether veya USDC raporundan bile daha değersiz” diye ekledi. Eylül ayında, 2017’de stablecoin ihraççısı Tether için denetim hizmetleri sağlayan New York merkezli bir muhasebe firması olan Friedman LLP, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından “federal menkul kıymetler yasalarının seri ihlalleri” ve “uygunsuz profesyonel davranış” ile suçlandı. , denetçiye 1 milyon dolar para cezası verdi. Tether, Ağustos ayında düzenli tasdik raporlarını devralması için BDO Italia ile anlaştı.

Mazars, teminatlandırma analizi yapmak için 22 Kasım’da Binance’in toplam rezervlerinin ve yükümlülüklerinin bir anlık görüntüsünü aldı. Dahil edilen varlıklar, müşterilerin Bitcoin, Ethereum, BNB Zinciri ve Binance Akıllı Zincir blok zincirlerinde tutulan BTC ve paketli bitcoin için spot, opsiyon, marj, vadeli işlemler, fonlama, borç verme ve kazanma hesaplarıdır.

Kaynak: coindesk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir