İçeriğe geç
Anasayfa » Araçlar » Yeni Nesil Mini Cooper 2023’te Geliyor

Yeni Nesil Mini Cooper 2023’te Geliyor

Yeni Nesil Mini Cooper 2023

Yeni Nesil Mini Cooper 2023’te Geliyor

Yeni Nesil Mini Cooper 2023’te Geliyor! Gelecekte Tamamen Elektrikli Olması Planlanıyor

Kamufle edilmiş bir prototipin bu fotoğrafları, yeni modelin stilinin ön izlemesini bizlere yapıyor. Yeni bir Countryman SUV de 2023’te gelecek ve her iki model de EV (elektrikli araç) versiyonları sunacak.

BMW‘nin Mini hatchback’leri, 1959’daki orijinal BMC‘den esinlenerek 2001’de piyasaya sürülen ilk modelin piyasaya sürülmesinden bu yana yavaş yavaş gelişti. İki kapılı hatchback’in üç neslinin tümü benzer boyutları ve yakından ilişkili tasarımları paylaştı ve bu resmi resimler bizlere sunuldu. Bir sonraki hatchback’in prototip versiyonu, modelin devam etmeye hazır olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Görüntüler otomobilin ayrıntılarını gizli bir örtü altında tutarken, cılız oranların ve böcek gözlü farların devam etmeye hazır olduğu açık. Test aracının kapaklarının altında Union Flag arka lambaları olmasaydı da şaşırırdık. Mini, hem yanmalı motor hem de elektrikli güç aktarma organlarının sunulacağını onayladı, ancak küresel üretimin büyük bir kısmı çok hızlı bir şekilde emisyonsuz olacak şekilde ayarlandı; şirket, 2027’de satışların yüzde 50’sinin elektrikli araç olacağını tahmin ettiğini söylüyor.

Yeni Nesil Mini Cooper

Çin’de Elektrikli Model Üretilecek

Countryman SUV’nin halefi de 2023’te gelecek ve X1 ile birlikte BMW’nin Leipzig Fabrikası tarafından üretilecek. Ayrıca hem ICE hem de EV güç aktarma organları sunacak. Şirket, son yanmalı modelinin 2025’te piyasaya sürüleceğini ve muhtemelen bir sonraki hatchback’in cabriolet versiyonu olabileceğini söylüyor.

BMW ayrıca Çin’de iki saf elektrikli model üreteceğini de doğruladı, bu muhtemelen daha önce Çinli otomobil üreticisi Great Wall ile duyurduğu ortak girişimin bir parçası. Birleşik Krallık’taki raporlar, bunların Mini hatchback’in altına yerleştirilmiş ultra kompakt bir model olacağını – ki bu ABD’ye ulaşması pek mümkün görünmüyor – ve hatchback ile bir sonraki Countryman arasında konumlandırılmış bir crossover olacağını öne sürüyor.

Şirket, gelecek nesil elektrikli John Cooper Works modelleri için fikirler üzerinde çalıştığını doğruladığı için Mini’nin performans modellerinin hayranları için de iyi haberler var. Mini araç severlerin en çok bekledikleri haberler bunlardı.

Yeni Nesil Mini Cooper 2023’te Geliyor-Kaynak: caranddriver.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir