İçeriğe geç
Anasayfa » Yaşam » Yemenli Küçük YouTuber Kardeşler Ülkemizde Video Yayını Yaparak Ülkelerini Tanıtıyor

Yemenli Küçük YouTuber Kardeşler Ülkemizde Video Yayını Yaparak Ülkelerini Tanıtıyor

Yemenli Küçük YouTuber Kardeşler

Yemenli Küçük YouTuber Kardeşler Ülkemizde Video Yayını Yaparak Ülkelerini Tanıtıyor yazımızda Yemen’den göç ederek ülkemize gelen Yemenli ailenin kendi ülkelerini bizlere tanıtmak için video yayınları yapmalarını yazdık.

Yemenli Küçük YouTuber Kardeşler Ülkemizde Yaşıyor

Yemenli olan erkek kardeş Amr Saleh ve kız kardeş Maab Saleh, İstanbul’da yaşıyorlar. Amr Saleh 12 yaşında, kız kardeşi Maab 9 yaşındadır. Yemen’den Türkiye’ye annesinin işi için gelmişler. Arap ülkelerinde savaşlar olduğu için Yemen’de de savaş başladığından ülkemizde kalmaya karar vermişler. Anneleri Hana Saleh Yemen’den buraya geldikten sonra 3 yıldır ülkemizde yaşadıklarını belirtiyor. Hana Saleh, ülkemizde medya sektöründe çalışmaktadır. Amr ve Maab kısa sürede Türkçeyi öğrendi ve Türk kültürüne uymayı başardı. İki kardeş YouTube kanallarında ülkelerini Türklere tanıtmak için çalışıyorlar.

Yemenli Küçük YouTuber Kardeşler
Maab Saleh-Amr Saleh

Ülkelerini Video Yayınları İle Tanıtmanın Başlangıcı

Amr ve Maab Türkiye’ye geldiğinde ilk Türk okuluna başlamıştır. Buradaki çocuklar Yemeni ve orasının neresi olduğunu sormaya başlamıştır. Ülkemizin çocuklarının Yemen ile ilgili pek bir şey bilmediklerini fark eden kardeşler, Yemeni tanıtmak için video yayınlarına başlamıştır. Maab’ın arkadaşları ona isminin anlamının baharat olup olmadığını sormuştu, bu soru ona ve ailesine çok eğlenceli gelmişti. Bu soru Yemeni tanıtmanın başlangıcı olmuştu.

YouTube kanallarında iki kardeş ülkelerinin kültürünü izleyenleri ile paylaşıyorlar. Kanallarının dili Türkçedir. Türkçe olmasının nedeni de Türklerin Yemeni anlayabilmesidir. Videolarını izlerken internetten ülkeleri ile ilgili detaylı aramalar yaparak izleyenlerine en doğru ve geniş bilgiyi vermeyi amaçlıyorlar. İki kardeşe video çekimlerinde anneleri Hana hanım çok yardımcı olmaktadır. İki ülke arasındaki tüm benzerlikleri iki kardeş videolarında anlatmaktadır. Teknik detayları ise annesinin onlara yardımcı olması için anlaştığı kişiler halletmektedir.

Yemenli Küçük YouTuber Kardeşler

Yemen ve Türkiye’nin Benzerlikleri

Kardeşler ülkelerine has gelenekleri de giydikleri kostümlerle göstermektedir. İki ülke arasında dillerin benzediği, yemeklerin, dansın, müziklerin ve daha birçok şeyin benzediğini belirtiyorlar. Anneleri çocuklarının ülkelerini tanıtmasından çok memnun ve iki ülke arasındaki bağların kuvvetlenmesine çok seviniyor. Arm ve Maab kardeşler iki ülkeyi de çok sevdiklerini belirtiyorlar.

Yemen Haritası

Yemen

Yemen resmi adı ile Yemen Cumhuriyeti’dir. Orta Doğu’da, Umman Denizi, Aden Körfezi ve Kızıldeniz kıyısında, Umman’ın batısında Suudi Arabistan’ın güneyinde yer alan bir ülkedir. Başkenti San’a’dır. Suudi Arabistan’ın komşusudur.

Yemenli Küçük YouTuber Kardeşler Ülkemizde Video Yayını Yaparak Ülkelerini Tanıtıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir