Anasayfa » Araçlar » Yamaha Yeni Gidonsuz Elektrikli Motosiklet Konseptini Tanıtıyor

Yamaha Yeni Gidonsuz Elektrikli Motosiklet Konseptini Tanıtıyor

Yamaha Yeni Gidonsuz Elektrikli Motosiklet

Yamaha Yeni Gidonsuz Elektrikli Motosiklet Konseptini Tanıtıyor

Yamaha Yeni Gidonsuz Elektrikli Motosiklet Konseptini Tanıtıyor

Elektrikli motosikletler piyasaya çıkmaya başlıyor ve elektrikli otomobilin popülaritesindeki artış göz önüne alındığında, bu durum tüketiciler için sürpriz olmamalı. Ancak gidonu olmayan elektrikli bir motosiklet sürpriz olabilir; Japon şirketi Yamaha, bu tür bir aracın konsept çizimlerini açıkladı.

Yamaha Motoroid 2‘nin kendi kendini dengelediği bildiriliyor; gidonun yerini, düşmemeniz için temelde sadece asılacak bir şey olan iki sert el tutma yeri alıyor.

Electrek, Yamaha Motoroid 2’nin yalnızca kendi kendini dengeleyebilen değil, aynı zamanda potansiyel olarak sürücüsüz de olması gerektiğini, bunun da herhangi bir insan müdahalesi olmadan kendi kendine gidebileceğini, muhtemelen paketleri teslim etmek veya Gandalf’ın atı gibi uzun mesafelerden çağrıldığında gelebileceğini tahmin ediyor.

Electrek, ne yazık ki bu tuhaf, bilim kurgu benzeri mekanizmalardan birini ele geçirmeyi ümit eden müşteriler için “Yamaha’nın aslında böyle bir elektrikli motosiklet üretmesi pek mümkün değil” diye yazdı, ancak “şirketin yeterince değer görmesi ilginç ” ikinci bir konsept geliştirme ve hatta çalışan bir prototip geliştirme fikrindeyiz; şirket bunun önümüzdeki ay Events Japan Mobility Show 2023’te sergileneceğini söylüyor.”

Rakip Kawasaki‘nin piyasaya çıkan elektrikli motosikleti için teknik özellikleri yakın zamanda yayınlandığında aldığı pek de parlak olmayan ilk incelemeler göz önüne alındığında, elektrikli motosikletlerde daha fazla yenilik, geliştirme ve fütüristik konseptler memnuniyetle karşılanacaktır.

Yamaha, elektrikli scooterlar için bazı seçenekler sunmaktadır (standart gidon ve direksiyonla birlikte).

Bazı Electrek yorumcularının sürücüsüz bir motosikletin amacı konusunda kafası karışıkken, diğerleri bazı spekülasyonlar sundu.

Bir yorumcu “Bu bir teknoloji araştırma projesi” diye yazdı. “Konsepte benzer bir şey satışa çıkarsa, zengin insanların eğlence için satın alması ilginç bir tuhaflık olacaktır. Bunun dışında sadece yeni teknolojiler ve mühendislik konseptlerini denemek var ve bunlardan bazıları yarış veya üretim motosikletlerinde de yer alabilir.”

Kaynak: thecooldown

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir