Yakında Çıkacak Olan Elektrikli Araçlar

Yakında Çıkacak Olan Elektrikli Araçlar yazımızda benzin ve dizel araçlara alternatif olan elektrikli araçların yakın zamanda daha kullanılacak olması ve araç markalarının geliştirdiği yeni nesil araçları yazdık.

Yüksek Fiyatlı Elektrikli Araçlar geliyor

Bazı ülkeler 2040 yılında benzin ve dizel yakıt kullanan araçları kendi ülkelerinde yasaklama kararı almıştır. Bunların yerine sadece elektrik kullanan araçlar trafiğe çıkabilecektir. Bu nedenle de araç firmaları elektrikli araçların üretimini de daha fazla önem vermektedir. Bu durum bazı ülkelerin batmasına sebep olacaktır. Özellikle sadece petrolden kazancını sağlayan ülkelerin ekonomisini derinden etkileyecektir. Şimdi birkaç tane elektrikli aracı tanıyalım.

Audi E-tron Quattro

Audi E-tron Quattro, günümüzün mevcut AuidiQ5 ile aynı boyutta olacak fakat tamamen elektrikli bir SUV modeli olacaktır. 2018 yılında çıkarılması bekleniyor.

audi-e-tron-quattro
Audi E-tron Quattro

Audi E-tron Sportback

Audi E-tron Sportback 2019 yılında Audi E-tron Quattro modelinin devamı olarak gelmesi bekleniyor. Daha şık ve akıcı çizgilere sahip olacak olan araç, A7 modeli benzeri bir büyüklüğü sahip olacaktır. 3 tane elektrikli motora sahip olacak olan araç, 0-62 km hızlanmayı 4,5 saniyede gerçekleştirecektir.

audi-e-tron-sportback
Audi E-tron Sportback

Jaguar I-Pace

İki tane elektrikli motoru ile 400 bhp  güç üretmektedir. 0-62 kilometre hızlanmayı 4 saniyede gerçekleştirmektedir. 1,5 saat içerisinde bataryalarının %80’i şarj olabilecektir. Piyasaya çıkış fiyatı ise 60.000 sterlindir. Jaguar I-Pace modeli elektrikli araçların önünü açacaktır.

jaguar-i-pace
Jaguar I-Pace

Mini E

Mini 2019 yılında tam elektrikli aracını çıkartacaktır. Bmw elektrikli araçlarından aldığı deneyimlerle daha iyi elektrikli mini modellerini yapacaktır. Pilini diğerlerinden daha değişik bir teknolojiyle yapmayı planlamaktadırlar.

mini-e
Mini E

Porsche Mission E

Porshe Misyon E arabalara yeni bir stil kazandıracaktır. Bu süper arabanın 2020 yılında yapılması planlanıyor. 2 elektrikli motoru olacak olan araç, dört koltuk, dört kapı ve dört tekerlekten oluşacaktır. 1 saat içerisinde bataryalarının şarjı %80 oranında dolacaktır.

porsche-misyon-e
Porsche Mission E

Skoda Vision E

Çek firmasının 2025 yılında üretmeyi planladığı elektrikli skoda modelidir. Skoda firması, 2025 yılında kadar araçlarının çeyreğini elektrikli hale getirmek istiyor. Skoda Vision E elektrikli araçların demir başı olacaktır.

skoda-vision-e
Skoda Vision E

Tesla Model 3

Tesla marka araçlar, elektrikli araçların lideri olacak diye konuşulmaktadır. Tesla model 3‘ün satış fiyatı 35.000 sterlin olacaktır. Tesla Model S ve Model X’den sonra ki modeldir. 2018 yılında üretilmeye başlanacaktır.

tesla-model-3
Tesla Model 3

Yakında Çıkacak Olan Elektrikli Araçlar.

Admin

Yavuz Mental Kuruluş 17 Eylül 2016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir