İçeriğe geç
Anasayfa » Araçlar » Yakında Çıkacak Olan Elektrikli Araçlar

Yakında Çıkacak Olan Elektrikli Araçlar

Yakında Çıkacak Olan Elektrikli Araçlar Tanıtımı

Yakında Çıkacak Olan Elektrikli Araçlar yazımızda benzin ve dizel araçlara alternatif olan elektrikli araçların yakın zamanda kullanılacak olması ve araç markalarının geliştirdiği yeni nesil araçları yazdık.

Yüksek Fiyatlı Elektrikli Araçlar geliyor

Bazı ülkeler 2040 yılında benzin ve dizel yakıt kullanan araçları kendi ülkelerinde yasaklama kararı almıştır. Bunların yerine sadece elektrik kullanan araçlar trafiğe çıkabilecektir. Bu nedenle de araç firmaları elektrikli araçların üretimini de daha fazla önem vermektedir. Bu durum bazı ülkelerin batmasına sebep olacaktır. Özellikle sadece petrolden kazancını sağlayan ülkelerin ekonomisini derinden etkileyecektir. Şimdi birkaç tane elektrikli aracı tanıyalım.

Yakında Çıkacak Olan Elektrikli Araçlar-Audi E-tron Quattro

Yakında Çıkacak Olan Elektrikli Araçlar-Audi
Audi E-tron Quattro

Audi E-tron Quattro, günümüzün mevcut AuidiQ5 ile aynı boyutta olacak fakat tamamen elektrikli bir SUV modeli olacaktır. 2018 yılında çıkarılması bekleniyor.

Audi E-tron Sportback

Yakında Çıkacak Olan Elektrikli Araçlar-Audi E-tron
Audi E-tron Sportback

Audi E-tron Sportback 2019 yılında Audi E-tron Quattro modelinin devamı olarak gelmesi bekleniyor. Daha şık ve akıcı çizgilere sahip olacak olan araç, A7 modeli benzeri bir büyüklüğü sahip olacaktır. 3 tane elektrikli motora sahip olacak olan araç, 0-62 km hızlanmayı 4,5 saniyede gerçekleştirecektir.

Jaguar I-Pace

Yakında Çıkacak Olan Elektrikli Araçlar-Jaguar
Jaguar I-Pace

İki tane elektrikli motoru ile 400 bhp güç üretmektedir. 0-62 kilometre hızlanmayı 4 saniyede gerçekleştirmektedir. 1,5 saat içerisinde bataryalarının %80’i şarj olabilecektir. Piyasaya çıkış fiyatı ise 60.000 sterlindir. Jaguar I-Pace modeli elektrikli araçların önünü açacaktır.

Mini E

Yakında Çıkacak Olan Elektrikli Araçlar-Mini E
Mini E

Mini 2019 yılında tam elektrikli aracını çıkartacaktır. Bmw elektrikli araçlarından aldığı deneyimlerle daha iyi elektrikli mini modellerini yapacaktır. Pilini diğerlerinden daha değişik bir teknolojiyle yapmayı planlamaktadırlar.

Porsche Mission E

Yakında Çıkacak Olan Elektrikli Araçlar-Porsche
Porsche Mission E

Porshe Misyon E arabalara yeni bir stil kazandıracaktır. Bu süper arabanın 2020 yılında yapılması planlanıyor. 2 elektrikli motoru olacak olan araç, dört koltuk, dört kapı ve dört tekerlekten oluşacaktır. 1 saat içerisinde bataryalarının şarjı %80 oranında dolacaktır.

Skoda Vision E

Skoda Vision E 2025
Skoda Vision E

Çek firmasının 2025 yılında üretmeyi planladığı elektrikli skoda modelidir. Skoda firması, 2025 yılında kadar araçlarının çeyreğini elektrikli hale getirmek istiyor. Skoda Vision E elektrikli araçların demir başı olacaktır.

* Skoda Vision E

Tesla Model 3

Tesla Model 3 2018
Tesla Model 3

Tesla marka araçlar, elektrikli araçların lideri olacak diye konuşulmaktadır. Tesla model 3’ün satış fiyatı 35.000 sterlin olacaktır. Tesla Model S ve Model X’den sonra ki modeldir. 2018 yılında üretilmeye başlanacaktır.

Yakında Çıkacak Olan Elektrikli Araçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir