Bilim ve Teknoloji

Yakın Bir Zamanda Netflix Şifre Paylaşımı Kısıtlaması Gelebilir

Yakın Bir Zamanda Netflix Şifre Paylaşımı Kısıtlaması Gelebilir

Yakın Bir Zamanda Netflix Şifre Paylaşımını Kısıtlayabilir

Netflix şifre paylaşımı, akış hizmetinin ilk günlerinden beri kullanılan yaygın bir uygulamadır. Netflix bunu biliyor ve beğenmiyor ama şirket buna müsamaha gösteriyor. Ya da en azından yıllardır böyleydi.

Ancak 2021 Mart ayının ortalarında bazı Netflix kullanıcıları giriş yapmaya çalışırken kendilerini bir uyarı ekranıyla karşı karşıya buldu. Uygulama, onları başka birinin hesaplarını kullanmak yerine kendi Netflix hesaplarını açmaya teşvik ediyordu. Sayfa ayrıca, uyarıyı gören kişinin hesap sahibi olması durumunda hesap doğrulama seçenekleri de sunuyordu.

Bu Netflix özellik testinden hiçbir şey çıkmadı ve şifre paylaşımı hala bir şey. Ancak İtalya’daki müşterilerin, Netflix şifrelerini paylaşan kişileri hedef alan benzer bir uyarı ekranına tanık oldukları görülüyor.

Mart ayındaki testler

Netflix, yayıncının her yıl gerçekleştirdiği diğer testlere benzer şekilde, aşağıda görülen uyarı ekranının yalnızca bir test olduğunu doğruladı.

Netflix o zaman yaptığı açıklamada, “Bu test, Netflix hesaplarını kullanan kişilerin bunu yapmaya yetkili olduğundan emin olmak için tasarlandı” dedi.

Netflix genellikle başarısız testlerle ilgili ayrıntıları paylaşmaz. Başka bir deyişle, şirket bir özellik testinden memnunsa, bu özellik küresel olarak tüm Netflix kullanıcılarına sunulur. Herkes söz konusu özelliği deneyimleyecek.

Yukarıdaki Netflix şifre paylaşımı caydırıcısı, mezun olamayan Netflix testlerinden biri gibi görünüyor. Çünkü gerçekten kullanıldığını görmedik. Netflix bu özelliği geniş çapta yayınlamış olsaydı, en azından söylemek gerekirse, halkın tepkisi dikkat çekici olurdu.

Squid Game: Lee Jung-Jae

Netflix Şifre Paylaşımı Endişeleri

Netflix şifre paylaşma korkusu geri döndüğü için bu bizi Aralık ayının sonlarına getiriyor. Bu sefer, İtalya’dan gelen raporlar, bazı kullanıcıların bu yılın başlarında Netflix hesaplarına erişmeye çalışırken gördükleri uyarının aynısını detaylandırıyor. Bazıları; Sesli kıyamet, yasaklar veya para cezaları uyarısı. Diğerleri Dünya’ya daha çok, Netflix’in herhangi bir ceza veremeyeceğini açıkladı. Ve yasaklanmak neredeyse imkansız görünüyor.

Ancak bazı İtalyan Netflix kullanıcıları, Mart ayındaki Netflix testlerine benzer istemler görüyor gibi görünüyor. İşte Netflix giriş mesajının okuduklarının bir çevirisi:

Hesap sahibiyle yaşamıyorsanız Netflix’i izlemeye devam etmek için kendi hesabınızın olması gerekir. Senin hesabın mı? Size bir doğrulama kodu göndereceğiz.

Netflix, şifre paylaşımını durduracak olsaydı, kullanıcılardan önemli bir tepki görürdü. Parola paylaşımının kârlılığı ne kadar zarar verirse versin, parola paylaşımına karşı sert önlemler almak daha da fazla zarar verebilir.

Ancak yukarıdaki özellik tam da bunu yapmak için tasarlanmış gibi görünüyor. Ya da en azından, daha yumuşak bir “yasaklama” uygulayın. Belki Netflix, kullanıcıların evlerinin bir parçası olmayan kişilerle şifre paylaşmayı bırakmasını istiyor. Bu durumda, yukarıdaki gibi bir Netflix hesap doğrulaması, taraflardan biri yeni bir hesap açmaya karar verene kadar ortaya çıkmaya devam edebilir.

Ancak bu, İtalya’dan gelen bu Netflix şifre paylaşımı korkusuna dayanan sadece bir spekülasyon. Tabii ki, Netflix’in ilk keşiften dokuz ay sonra özelliği bir kez daha test etmesinin açık bir nedeni var. Başka bir deyişle, şimdilik Netflix oturum açma bilgilerinizi arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmak için hala güvendesiniz. Netflix muhtemelen senin peşinden gelmiyor. Henüz.

Yakın Bir Zamanda Netflix Şifre Paylaşımı Kısıtlaması Gelebilir-Kaynak: bgr.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir