İçeriğe geç
Anasayfa » Sağlık » Yağ Yakmanın Kolay Yolu

Yağ Yakmanın Kolay Yolu

Yağ Yakmanın Kolay Yolu Nedir

Yağ Yakmanın Kolay Yolu yazımızda kişinin gün içerisinde tok kalmasını sağlayan ve metabolizmayı hızlandıran birkaç tane besini yazdık.

Baharatların Faydaları-Karabiber
Karabiber

Yağ Yakmanın Kolay Yolu-Yağ Yakıcı ve Tok Tutucu Besinler

Yağ yakımını hızlandıran besinleri tüketerek formda rahatlıkla kalabilirsiniz. Acı biber, badem, ananas, yağsız ekmek tüketerek vücuttaki yağların gitmesini sağlayabilirsiniz.

Acı biberin günlük beslenmede zayıflamaya büyük katkısı bulunmaktadır. Acı biberin içinde bulunan kapsasin maddesi vücudun içerisindeki yağları okside etmektedir. Bu işlem ile birlikte yağ yakımı hızlanmaktadır. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını da sağlamaktadır.

Yeşil çay da yağların hızlı bir şekilde yakılmasını sağlamaktadır. Herhangi bir kalp veya tansiyon rahatsızlığı olmayan kişilerin günde 2-3 fincan kadar yeşil çay tüketerek fazla kilolarından kurtulma imkanı bulunmaktadır. Ayrıca yeşil çay içerek vücutta oluşan ödemlerden de kurtulabilirsiniz.

Ananas lif oranı çok yüksek bir meyvedir. Ananasta bulunan yağ yakıcı enzimler, bağırsak florasının düzelmesini sağlamaktadır. Ayrıca ananas tok kalmanızı sağlar.

Tam buğday ekmeği tüketmek yüksek lif kaynağı olduğu için sizi tok tutacaktır. Süt ürünleri, et ürünleri ve yumurta gibi sağlıklı protein alımı da uzun süreli enerji ve tokluk hissi vermektedir. Bu proteinler kilo vermenize de yardımcı olmaktadır.

Badem kuru yemişi de tokluk hissi vererek zayıflamanıza yardımcı olmaktadır.

Zencefil de kan şekerini yükselterek iştahın kesilmesini sağlamaktadır. Günlük beslenmeye tarçının da dahil edilmesi gerekiyor. Tarçında tok kalmanızı sağlayacaktır.

Avokado, muz, Hindistan cevizi yağı, mercimek gibi gıdalarda yağ yakmanıza yardımcı olacaktır.

Yağ Yakmanın Kolay Yolu-Diyetisyen Melek Çankaya’nın videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir