İçeriğe geç
Anasayfa » Yaşam » Yabancı Dil Eğitimi

Yabancı Dil Eğitimi

Yabancı Dil Eğitimi Önemi

Yabancı Dil Eğitimi yazımızda konuşarak İngilizce‘yi öğrenmenin yollarını, yabancı dil eğitimi almada şimdiye kadar niye zorluk çekildiğini ve küçük yaşlarda çocuklarınıza vereceğiniz yabancı dil eğitiminin önemini yazdık.

Yabancı Dil Eğitimi İngilizce

Konuşarak İngilizce Öğrenimi

Yabancı dil öğrenme küçüklüğümüzden bu yana hep bizler için dert olmuştur. Okul hayatımızda İngilizce derslerini hep gördük. Fakat bir türlü İngilizce konuşmayı tam anlamıyla öğrenemedik. Hayatımız İngilizce’yi öğrenmekle geçiyor. İngilizce dilini sadece almak yetmiyor, öğrendiğiniz dili gerçek hayata uygulamak o dilin ölmemesi için gerekli bir durumdur. Yoksa öğrenmiş olduğunuz dili kullanmaz iseniz olduğu yerde sayar veya geriye doğru gider. Öğrenmiş olduğunuz dilin devamını getirmez iseniz dil geriler ve ölmeye başlar. Okullarda ağırlıklı olarak dil bilgisi gösteriliyor aslında yabancı dilin gösterilebildiği en iyi şey konuşma olmaktadır. Öğrendiklerinizi pekiştirmenin en iyi yolu konuşarak pekiştirmektir. Ülkemizde yeni eğitim ile daha çok konuşmaya yönelik eğitimlere ağırlık verilmeye başlandı. Bu yöntem İngilizce’yi öğrenmenizde en etkili yöntem olacaktır.

Dünya genelinde aksan yakınlığı bakımından Türkçe’miz İngilizce’ye en yakın dillerdendir. Kurslarda ve okullarda oluşturulan yapay bir ortam vardır fakat gerçek hayata geçildiğinde insanlar tekrar Türkçe konuşmaya geçmektedir. İngilizce konuşacak bir ortam bulunması dilin gelişmesi açısından çok önemlidir. Dil öğrenirken zorunluluk dışında severek öğrenmeniz gerekiyor. Ufkunuzun gelişeceğini ve yeni dünyalara yelken açacağınızı bilerek heyecan duymalısınız.

Çocuk Yabancı Dil Eğitimi

Küçük Yaşta Yabancı Dil Eğitimi

Yabancı dil öğrenme eğitimine küçük yaşta başlamak çok önemlidir. 2-6 yaş arası dil öğrenimi çok iyi seviyelerde olacaktır. Çocuklara eğlenceli bir şekilde dil eğitimi vermeniz onun dili çabucak öğrenmesini sağlayacaktır. Çocukların dil öğrenirken zorlanarak değil zevk alarak öğrenmesi onda kalıcı sonuçlar bırakacaktır. Yabancı dil eğitimi bir ders olarak görülmemeli kişinin ufkunu ve bakış açısını geliştirecek bir kavram olarak düşünülmelidir. Kelimelere ezberlemenin püf noktası olarak, bir renk düşünün ve o rengin olduğu cismi hayal edin ve bir hikayede onu canlandırın. O cisminde İngilizce karşılığını akılda tutun. Bu örnekle birlikte İngilizce kelimeleri öğrenmeniz hızlı ve kalıcı olacaktır. Görsel hafıza kullanımı ile beyindeki yeri dolmuş olacaktır. Gramer bilgisi ile birlikte İngilizce’yi öğrenmek size keyif verecektir. Dünyada ki diğer insanlarla anlaşabilme gücü sizi farklı boyutlara taşıyacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir