Xiaomi Mi Band 3 Akıllı Bileklik

Xiaomi Mi Band 3 Akıllı Bileklik yazımızda akıllı bileklerin piyasada daha fazla kullanılmaya başlamasıyla her geçen gün işlevleri de artmaktadır, Xiaomi’nin Mi Band 3 modelini bu yazımızda inceledik.

Xiaomi Mi Band 3 Akıllı Bileklik İncelemesi

Xiaomi Mi Band 3 Akıllı Bileklik son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Xiaomi markasının ürünlerinin kaliteli olması ve diğer markalara göre uygun fiyatla satılması akıllı bilekliklerinin de popüler hale gelmesini sağladı. Akıllı bileklik ilk kutudan çıktığında kullanıcılar bilekliği Çince kullanacaktır. Bir önceki sürümü olan Xiaomi Mi Band 2‘de dil desteği bulunmaktaydı. Şuandaki versiyonu Çin pazarına göre yapıldığı için Çince gelmektedir. Band 3 ekranı eskiye göre daha büyük yapılmıştır. Çince alınan akıllı bileklik Türkçe diline çevrilebilmektedir. Telefona yüklenilen bir uygulama ile Türkçe’ye çevrilebilmektedir. Biraz daha bekleyip resmi Türkçe dil destekli ürünleri de alabilirsiniz. Akıllı bileklikte eskiye göre daha çok bildirim gelmektedir.

Xiaomi Mi Band 2 ekran boyutu 0.42 inç iken Band 3 ekran boyutu 0.78 inç büyüklüğüne ulaşmıştır. Oled ekran teknolojisi kullanılmıştır. Ekranın dokunmatik özelliği bulunmaktadır. Ekranın üzerinde sürükleme ve kaydırma özelliği bulunmaktadır. Bilekliğin kötü tarafı ise sürekli kolunuzda taşıyacağınız için ekranın çizilme ihtimali daha yüksek olacaktır. Kayışı eskisiyle aynıdır. Eski modelin ekran çözünürlüğü 72/40 iken bu modelin çözünürlüğü 128/80’dir. Bilekliğin ekran parlaklığı arttırılmıştır. Güneşe çıktığınızda ekranı görmekte eskiye göre yine zorlanmaktasınız. Band 2’in pili 70 mili amper saat iken, Band 3 110 mili amper saat bataryası vardır. Xiaomi Mi Band 3‘ün ağırlığı 9 gramdır. Normal kullanımda 15-20 gün şarjı gitmektedir. Su geçirmez özelliği bulunmaktadır. İsteyen havuzda bileklikle yüzebilir.

Diğer Özellikler ve Fiyatı

Band 2 4.0 Bluetooth teknolojisi kullanırken, Band 3 4.2 Bluetooth teknolojisi kullanmaktadır. Cep telefonu ile senkronizasyonu daha hızlıdır. Ekranı yinede küçük olduğu için bildirimleri görmekte zorluk çekebilirsiniz. Cep telefonunda bulunan bütün uygulamaların bildirimlerini akıllı bileklikten alabilirsiniz. Nabız, ivme ve adım ölçer özellikleri bulunmaktadır. Bilekliğin hassasiyeti gayet iyi seviyededir. Hava durumuna bakabilirsiniz. Fiyatı 150-200 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlara alınabilir.

Resmi Web Site: www.mi.com/tr

Yorum yapın