İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » WhatsApp Kullanıcı Sayısı Günlük 1 Milyar Oldu

WhatsApp Kullanıcı Sayısı Günlük 1 Milyar Oldu

WhatsApp Kullanıcı Sayısı

WhatsApp Kullanıcı Sayısı Günlük 1 Milyar Oldu yazımızda WhatsApp kullanımının gün geçtikçe dünya üzerinde yaygınlaştığını, istatistiklerini, geçici paylaşım özelliğini ve en son özelliği recall’ı yazdık.

WhatsApp Kullananlar Hızla Artıyor

WhatsApp akıllı telefon mesajlaşma uygulaması geçen yıldan bu yana popülerliğini oldukça arttırdı. Geçen yıl bir ay içinde 1 milyar kullanıcısının uygulamayı kullandığını belirten şirket yetkilileri, şimdi ise her gün 1 milyar kullanıcısının aktif olarak WhatsApp’ı kullandığını belirttiler. Eski tip mesajlaşmayı neredeyse tarihe gömen WhatsApp, kendisini daha da geliştirmektedir. Wifi ve mobil internetin olduğu yerlerde size telefondan arkadaşlarınızla iletişim imkanı sunmaktadır. Ekstra ücret ödemeden rahatlıkla iletişiminizi sağlamaktasınız. Sırf WhatsApp kullanabilmek için akıllı telefon alanlar bile vardır. Çok yönlü olan uygulama yazı, fotoğraf ve videoları paylaşmanın yanı sıra sesli ve görüntülü çağrılar yoluyla bağlanmada da kullanılabilmektedir. Her geçen gün yeni özellikler eklenmektedir. Telefon rehberinizde olan kişilerin WhatsApp’ı var ise otomatik olarak WhatsApp kişilerine eklenmektedir. Kişilerin durum güncellemelerini almak için cep numaralarını WhatsApp kişilerine kaydetmeniz gerekiyor.

WhatsApp Kullanıcı Sayısı Günlük
WhatsApp

WhatsApp Kullanıcı Sayısı

Dünya genelinde WhatsApp kullanıcı sayısı 1 günde 1 milyar insanı bulmaktadır. 1.3 milyar insan ise aylık olarak aktif durumdadır. Dünya nüfusunun 7 milyar civarı olduğunu düşünürsek çoğu insanın telefonunda bulunmaktadır. Her gün 55 milyar mesaj atılmaktadır. Kişi başı 55 mesaj atılmaktadır. Her gün 4.5 milyar fotoğraf gönderilmektedir. Kişi başı 4.5 fotoğraf gönderilmektedir. Her gün 1 milyar tane video gönderilmektedir. Kişi başı 1 tane video gönderilmektedir. Dünya çapında 60 tane dili desteklemektedir. WhatsApp’ın en önemli özelliği ise ücretsiz bir mesajlaşma uygulaması olmasıdır. Sadece internet ile rahatlıkla iletişime geçebilmektesiniz. En son yayınlamış oldukları uçtan uca şifreleme ile insanların güvenini kazanmıştır. Gönderilen yazıları sadece izin vermiş olduğunuz kişiler görebilmektedir.

WhatsApp Kullanıcı Sayısı
WhatsApp İstatistikleri 2017

WhatsApp Geçici Paylaşım Özelliği

Uygulamanın en son yeniliği ise, kullanıcıların 24 saat sonra kaybolan fotoğraf, video ve animasyonlu GIF’leri paylaşmalarını sağlamaktır. Diğer uygulamalardan esinlenerek bu özelliği getirerek kişileri kendine bağımlı hale getirmeye çalışmaktadır. Her şeyi kendinde toplamaya çalışıyor ve tek bir uygulama ile tüm iletişim ihtiyacını gidermek için çalışmaktadırlar.

WhatsApp En Son Çıkacak Güncelleme

Söylentilere göre WhatsApp, Recall adında yeni bir özellik ekleyecektir. Bu özellik ile kişilerin göndermiş olduğu iletileri 5 dakika içinde silme hakkı olacaktır. 5 dakika dan sonra gönderilen ileti kalıcı olacaktır. Bu geliştirmeye benzer bir özelliği de diğer uygulamalardan esinlenerek yapacağa benziyor. Geri çağırma özelliği olarak tanıtılacaktır. Geri çağırma özelliği tüm mesajlaşma çeşitlerini kapsayacaktır.

WhatsApp’a internet sitesi üzerinden bağlanma adresi: web.whatsapp.com

WhatsApp Kullanıcı Sayısı Günlük 1 Milyar Oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir