WhatsApp Kullanıcı Sayısı

WhatsApp, 1 Kasım 2021’den Sonra Bazı Telefonlara Desteğini Bırakıyor

Bilim ve Teknoloji

WhatsApp, 1 Kasım 2021’den Sonra Bazı Telefonlara Desteğini Bırakıyor

WhatsApp, 1 Kasım 2021’den Sonra Desteklediği Cihazları Azaltacak

WhatsApp dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamasıdır. Ancak, geniş erişimiyle bile uygulama, tüm cihazlarımızı sonsuza kadar destekleyemez. Şirket, kullanıcılara hala hangi cihazları desteklediğini bildirmek için yardım merkezini düzenli olarak güncelliyor. Desteklenen cihazların listesi 1 Kasım 2021’de bir kez daha azalacak. Bu Kasım’dan itibaren WhatsApp artık Android 4.1‘den daha eski bir cihaz çalıştıran cihazları desteklemeyecek. Desteklenen diğer işletim sistemleri, iOS 10 veya daha yenisini ve KaiOS 2.5.1 veya daha yenisini içerir.

WhatsApp bazı eski cihazlar için desteği sonlandırıyor

Google, Android 4.0 Ice Cream Sandwich‘i yaklaşık on yıl önce 18 Ekim 2011’de piyasaya sürdü. Telefonunuzun Ice Cream Sandwich’in son güncellemesi olan Android 4.0.4’ten daha düşük bir sürümü çalıştırması pek olası değildir. Telefonunuzu en az Android 4.1 Jelly Bean‘e (Google’ın 2021’de piyasaya sürdüğü) güncelleyebildiğiniz sürece WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Aynısı, 2016’dan önce bir iPhone satın alan herkes için de geçerlidir. Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile birlikte iOS 10‘u piyasaya sürdü. İyi haber şu ki Apple, cihazlarını rakiplerinin çoğundan çok daha uzun süre destekliyor. En az iOS 10’a yükseltilebilecek her iPhone’un listesi:

  • iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE (1. nesil), iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XR , iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone SE (2. nesil), iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max

Bunca yıldan sonra hala bir iPhone 4 veya iPhone 4S kullanıyorsanız, yükseltme zamanı gelmiş olabilir. WhatsApp kullanmıyorsanız, belki birkaç yıl daha uzatabilirsiniz.

Son olarak, bu muhtemelen herhangi bir Amerikalı okuyucu için geçerli olmayacak olsa da, WhatsApp ayrıca KaiOS 2.5.1 veya sonraki sürümleri çalıştıran telefonları da destekler. Buna Hindistan’da bulunan JioPhone ve JioPhone 2 dahildir.

Sohbet Geçmişini Aktarma

WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek için yükseltme yapması gereken birkaç kişiden biriyseniz, işlem nispeten kolaydır. iPhone’dan iPhone’a veya Android’den Android’e geçiş yaptığınız sürece sohbet geçmişinizi kolayca aktarabilirsiniz. WhatsApp, web sitesinde süreci detaylandıran bir sayfanın tamamını yayınladı. iOS’tan Android’e geçiyorsanız, şirket bunu mümkün kılmak için yeni bir araç tanıttı. Maalesef henüz Android’den iOS’a geçmek pek mümkün değil ama bu özellik de çalışıyor.

WhatsApp, 1 Kasım 2021’den Sonra Bazı Telefonlara Desteğini Bırakıyor-Kaynak: bgr.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir