SağlıkYaşam

Vücuttaki Yağlardan Kurtulmanın 5 Etkili Yolu

Vücuttaki Yağlardan Kurtulmanın 5 Etkili Yolu yazımızda karaciğer yağlanması, şeker hastalığı, bel çevresi yağlarının neden olduğu birçok hastalıktan kurtulmak için yağlardan kurtulmanın yollarını yazdık.

Yağ Düşürücüler

Vücuttaki Yağlardan Kurtulmanın 5 Etkili Yolu-Yağlı Yiyeceklerden Uzak Durun

Yediğiniz yiyeceğin içerisindeki yağları analiz etmekle başlayın. Yumuşak yiyecekler yağlıdır. Kremalar, mayonezler, çikolatalar, poğaçalar, açmalar, ağzınızda dağılan yiyeceklerin içerisinde bolca yağ bulunmaktadır. Tereyağı yiyilmelidir, fakat kararınca tüketilmesi kilo almanızı engelleyecektir. Karbonhidratlı yiyeceklerin mutlaka azaltılması gerekir. Karbonhidrat bel çevresinin genişliğini arttırmaktadır. Özellikle gazlı içecekler karbonhidrat alımını çok fazla etkilemektedir. Ekmek yerine bu tür gıdaları bıraksanız kilolardan daha hızlı kurtulur ve sağlıklı olursunuz. Çok haşlanmış makarna, beyaz un, pirinç, patateste bolca karbonhidrat bulunmaktadır. Şekerli hazır yiyeceklerden de uzak durun.

Kolay Kilo Verdiren Tavsiyeler-Yemek Yeme Yöntemi

Öğün Aralarını Uzun Tutun

Öğün aralarında mutlaka 4-5 saat boşluk bırakın. Sık sık yemek yemekten uzak durun. En iyisi günde 2 öğün yemektir. Aralarda kuruyemiş ve meyve tüketebilirsiniz. Sürekli yediğinizde mideye sürekli olarak sindirmesi için besinler gönderirsiniz. Midenin dinlenmeye zamanı olmaz. Sürekli olarak midenin çalıştırılmaması gerekir. Yemek acıkınca yenmesi gereken bir durumdur.

Meyve Yemenin Faydaları

Akşam Yemeğinden Sonra Meyve Yemeyin

Akşam yemeğinden sonra en az 4-5 saatlik bir zaman dilimi olmalıdır. Bu kadar saat midenin hazmı gerçekleştirmesi için yeterlidir ve daha sonra uyumalısınız. Akşam yemeğinden sonra asla meyve yemeyin. Karaciğer yağlanması ve bel çevresi yağlanmasının en temel nedenleri arasındadır. Meyvenin yemekten önce yiyilmesi gerekir.

Dünya İnsanlarının Yürüyüş Adımları

Günde 10 Bin Adım Atın

Egzersiz olarak ise günde 10 bin adım atılması gerekir. 10 bin adımı istediğiniz zaman atabilirsiniz. Bel çevresi yağlanmasını yok eden en iyi aktivite yürüyüş yapmaktır. Yürümenin Faydaları Nelerdir yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yoğurt Tarifi

Yoğurt ve Kefir Tüketin

Probiyotik bakımdan zengin olan yoğurt ve kefir gibi gıdalar yağların vücuttan atılması için çok yararlıdır. Bağırsakların canlılığı ve sağlığı için mutlaka probiyotik ve prebiyotik bakımdan zengin gıdalar tüketilmesi gerekir. Birçok hastalığın önüne geçilmesi sağlanır. Mutlaka evde kendiniz yoğurdu ve kefiri mayalayın veya doğal yollarla yapılan yerlerden satın alın.

Vücuttaki Yağlardan Kurtulmanın 5 Etkili Yolu-İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya’nın videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir