İçeriğe geç
Anasayfa » Araçlar » Volkswagen ID.Buzz’ın Üretim Versiyonunu Microbus Şeklinde Bir Pille Geri Getiriyor

Volkswagen ID.Buzz’ın Üretim Versiyonunu Microbus Şeklinde Bir Pille Geri Getiriyor

Volkswagen ID.Buzz'ın Üretim Versiyonu

Volkswagen ID.Buzz’ın Üretim Versiyonunu Microbus Şeklinde Bir Pille Geri Getiriyor

Volkswagen ID.Buzz’ın Üretim Versiyonu Microbus Geliyor

Volkswagen, uzun zamandır beklenen ID.Buzz‘ın üretim versiyonunu, çok sevdiği Microbus veya Kombi‘nin elektrikli bir reenkarnasyonu olan 9 Mart’ta gösterecek ve şirket, 2023’ün sonlarında Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürmeyi planladığını söyledi.

Volkswagen’in Kuzey Amerika operasyonları başkanı Scott Keogh, bir medya görüşmesi sırasında ID.Buzz’ın, şirketin yeni Beetle’ı 1990’ların sonlarında piyasaya sürmesinden bu yana Volkswagen markasından beklenen “en çok beklenen ve en çok heyecanlanan” modellerden biri olduğunu söyledi.

Volkswagen CEO’su Herbert Diess Perşembe günü tweet attı “Efsane 03/09/22’de geri dönüyor!” Tweet, ID.Buzz minibüsünün profilinin bir taslağını içeriyordu. Volkswagen, son on yılda yeni bir Microbus için bir dizi prototip gösterdi. Ancak önceki gösteri minibüsleri – Budd.E ve Bulli – aracın hayranlarını hayal kırıklığına uğratacak şekilde asla üretime geçemedi.

Keogh, ID.Buzz’ın üç sıralı bir versiyonunun 2023’ün sonlarında veya 2024’ün başlarında, orijinal mikrobüsün karşı kültürün bir simgesi haline geldiği Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürüleceğini söyledi. Volkswagen, Avrupa’da iki sıralı bir versiyonunu piyasaya sürecek. Volkswagen, ID.Buzz’ı Chattanooga’daki ABD fabrikasında üretmeyi planlamıyor. Keogh, “Yerelleştirmeden önce 100.000 birime ulaşmak istiyorsunuz” dedi.

Volkswagen, bu yıl Chattanooga’da ID.4 elektrikli SUV üretimini artıracak. Cuma günü erken saatlerde Volkswagen, ABD’deki VW marka araçlarının satışlarının 2021’de büyük ölçüde Atlas ve Tiguan gibi benzinle çalışan SUV’ların güçlü satışlarının etkisiyle %15 arttığını söyledi. Keogh, çip tedarik zinciri sorunlarından kaynaklanan araç kıtlığının, 2022 yılına kadar Amerika Birleşik Devletleri’nde araç üretimini ve satışlarını sınırlamaya devam edeceğini söyledi. İki milyon kadar potansiyel otomobil alıcısının 2021’de arz eksikliği nedeniyle araç satın almadığına, bu yıl ve sonrası için bastırılmış talep yarattığına inandığını söyledi.

Kaynak: reuters.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir